Amortisör sorunu arkadaşlar yardımm...

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadarşlar 2002 astra g sedan aracımın amortisörlerinde eskiye nazaran birhayli sertleşme olduğunu farkediyorum son zamanlarda. 2 ayrı servise götürdüm ustalar bunda hiçbişey yok dediler. 10 yıldır bu arabaya biniyorum böyle değildi amortisörler hiç değişmedi. aracım 90 binde. son götürdüğüm serviste usta aracı life aldı baktı sağ ön 2 cm kadar sol önde hemen hemen ona yakın piston kaçırmış dedi. yüksek kasislerde arabada hiç esmene yok silindir gibi araba kasislerde iniyo kalkıyo. sollamalarda mantarlardan geçtiğimde sanki taşa çarpmış gibi tepki veriyor araba. uzun yolda bile virajlarda yormaya başladı. bu konuda forumda bi çok şey var ama tam anlamıyla tatmin edici bi cvp göremedim. bide bu 2008 astra g klasiklerin süspansiyonu bana biraz daha farklı geldi sanki daha yumuşak gibi. konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar kurtarın beni bu dertten

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 yıldır değişmemiş ise değişme zamanı geldi demektir. Değiştirin kurtulun.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
basit bir testle kendin dene,
ön amortisörlere şok testi, önü sertce salla bırak aniden hızı kesip salanmıyorsa durumu iyi eğer salantı devam edip duruyorsa değiştir...sonuçta ömrü 60-80 km dir...yağ atıyorsa zaten bitiktir

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynı sorun bende de var. Sağ ön amotisör sanırım bitik durumda. Tak tuk diye ses geliyor. Aracı kaldırdılar rotlara buna benzer oynar aksamlara baktılar hiç bir sorun yok olsa olsa amotisör dediler. Birde aracı frene bastığım da ön saf tarafa yatıyor sanki beşik gibi yaylanıyor.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o şekilde baktım amortisörlere aracı ön taraftan aşağıya sert şekilde bastım bıraktığımda salınım yok yine aynı noktaya yükseliyor araç. bozuk amortisörlerde zaten salınım yüksek oluyor ama diğer amortisörlerini değiştirdiğimiz araçlarda da ( arkadaşların araçları aynı ) aynı şekilde salınım ama onlarda esneme benimki gibi sert değil. bir arkadaşım nerden bulduysa bilstein b bilmem kaç kodlu amortisör alıp taktı önlere. arkalara monreo taktı. araba şimdi tadından yenmiyor.
Nadir abi bahsetmiş ses geliyor diye, yolda çok ufak içe doğru bi yama veya çöküntü olduğunda oraya sert girdiğinde araç o tarafta tak tuk metal sesi geliyor.

Son düzenleme: