android ekranda klimayı açamamak

Greenstone5252

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 2011 opel astra 1.6 esentia aracımı alalı 1 ay oldu. Arabayı alırken üzerinde cd 30 yerine android ekran mevcuttu. Alırken hiç dikkat etmedim açıkçası. Cd 30 olmayınca gizli menüye giremiyoum haliyle. Motor sıcaklığı felan kısmını geçtim. Bir türlü klimayı açamıyorum ekranda. Setting içinde girebileceğim bir seçenekte yok. Oto elektrikçiye gösterdim. Bilgisayara bağladı. Dediği ise; ancak orjinal cd 30 ile menüye girip klimayı çalıştırabilirsin. Dedikleri doğrumu. Başka yolu yok mu? Birde cd 30 ikini el bulsamda kodları oluyormus. Bilmeyince buda sıkıntı. Çıkmaza girdim. Resimlerini de attım. Yardımcı olursanız sevinirim...

20230409_105909d471a1627dad5c47.jpeg
20230409_1059195de31568205d607e.jpeg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam ben yanlış görmüyorsam aracınızda otomatik klima mevcut. Siz sıcaklığı düşürdüğünüz de eğer aracın iç sıcaklığı yüksek ise klima otomatik açılacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca gördüğüm kadarıyla sadece multimedya bölümü değiştirilmiş fan vs ayarları kısmıyla oynanmamış. Astra H hasa kullanan arkadaşlar daha net yanıt vereceklerdir diye tahmin ediyorum.

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Klimayı nasıl açmaya çalışıyorsunuz? Ortadaki büyük düğmenin üzerine basmanız gerekiyor. O düğmeye basınca mı ekranda bir şey çıkmıyor?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Alttaki hız ve yön tuşları ile oynadığında ekranda klima çıkmıyormu?Bende klima tuşuna veya altındaki hız ve yön ayarları ile oynayınca klima ekranının ve ayarlarının çıktığını hatırlıyorum...Sonradan takılan çoğu multimedyada özel bir klima ayar menüsü yok...

Greenstone5252

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ortadaki klima düğmesine basınca yol bilgisayarı değişmiyor. Yine diğer fan ve ısı düğmesi de yol bilgisayarı ekranını çalıştırmıyor. Yol bilgisayarı sadece direksiyon üzerindeki düğmeyle değişiyor ki oradaki seçeneklerde sadece ortalama hız felan 3-4 seçenek aktif. Bir kaç kişiye sordum oto elektrikçi ve beyinci. Orjinal teyp olması lazım diyor. Orjinal teyp elimde yok. 2. el almaya kalksam atıyorum 1.000 tl verdim. Kodu yoksa olmaz diyorlar. Kodu bulmak mesele. Ya anladığım kadarıyla boşandırılmış orjinal cd 30 olacak yada sıfır :(

Greenstone5252

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et

Greenstone5252

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar üstteki videoyu sorunu daha iyi anlamanız için bugün çekip youtube yükledim. Konu hakkında bilgi sahibi kıymetli forumdaşlardan acil yardım bekliyorum.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar android ekranlar orjinal değilse klimayı hiç bir şekilde ekrandan yönetemezsiniz. Çünkü o tarz cihazlar dokunmatik olduğu için dokunmatik digital klima paneli olması gerekiyor. Astra J Tesla Ekranda aynı muhabbet için uğraştım ama bulamadım.

Greenstone5252

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Peki diyelim astra cd30 buldum. Kodu da var. Bosandirilmamis olsa da arabamda kullanabilirmiyim? yoksa illaki bosandirilmasi mi lazim? Vede bosandirilma denen olay cd30 un tanimlandigi aractami yapılması mı gerekir?

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Peki diyelim astra cd30 buldum. Kodu da var. Bosandirilmamis olsa da arabamda kullanabilirmiyim? yoksa illaki bosandirilmasi mi lazim? Vede bosandirilma denen olay cd30 un tanimlandigi aractami yapılması mı gerekir?
Dostum tam olarak ne anlattığını anlamadım. Ama bu opel multimedia konusunda cins. özellike 2019-2020 de mesela bazı astra j kasalarda CD 300 var bazılarında CD 400 var. Örnekle anlatacak olursam, CD 400 olan araca CD 300 çalışmıyor. Ya da tam tersi hiç bir şekilde olmuyor. Çünkü Opel vw Bmw Mercedes gibi araçlar, ALMAN menşei oldukları için genelde, orjinal fabrikasyon olarak üzerinde multimedi aracı hiç bir şekilde aynı marka ve model araçta ça lış maaaz. Ama günümüzde bazı zeki arkadaşlar yazılımla araca o multimedia yı tanımlıyor ve çalışır hale geliyor. Bana sorarsan direk arabanın beynine mühadele ettiği için orjinal olmadığı sürece çıkma multimedia araçıma takmam. Sende takma. Sıfır varsa aracına özel halde yazılımla uyumlu hale geliyorsa tak. Yani yok boşandırılmış boşandırılmamış bunlar işin hikaye kısmı.