Ankara da film/ Araç folyo kaplama / kaput koruma çektirecekler dikkat

baland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

bugun yasadigim ilginc ve kotu bir tecrubeyiz siz degerli dostlarima paylasmak istedim.

Bugun saat 11.30 civarlarinda emniyet oto garage ile iletisim kurarak llumar cam filmi icin randevu istedim. Saat 15 e randevu verdiler. Ayrica arac markasini sordular ve belirttim. Sonra bana bir fiyat verdiler.
Saat 14.40 gibi oradaydim bekledim. Saat 15.15 gibi benim araca basladiklari sirada biri geldi. Buranin sahibiyim sizin aracin camlari buyuk bu paraya olmaz dedi. Beyefendiye ben telefon ile iletisime gectim. Marka model belirterek fiyat bilgisi aldim. Simdi ekstra fark odemek zorunda degilim dedim. Pasa gonlun bilir istersen yaptirma dedi.. Bu muhabbet sonrasi sinirlendim ama sabretmeye calistim. Bana camlarin buyuk oldugunu soylemeliydiniz deyip durdu.. Arkadan soylenmeye devam etti.. Sonra uzaktan bagirdi abinin arabayi yapin ucuz yapin hatta para almayin benden olsun gibi terbiyesizce konustu.. Yine ses cikarmadim ve ustaya: 225 tl fiyat verrdiniz bu saate kadar bekledim. Bu parayi odeyecegim siz de bu filmi yapin lutfen ama hizli olunuz dedim. Sonra bu arkadas bir araba getirdi. Ve ustaya birak onu acelesi yok gel bu arabaya kaput filmi cekeceksin dedi.. Kamera sakasi oldugunu dusundum bir ara ve lanet olsun deyip aracimi alip ciktim. Oradan emr garage a gittim cok yogun olmasina ragmen cok kisa surede hallettiler.
Ayrıca çok hızlı çektiğimiz için sonrasında en ufak aklınıza yatmayan problem görürseniz lütfen gelin gerekirse hemen yensi ile değişim yaparız dediler. Çok memnun kaldım

Llumar s yakistiramadim ve bu konunun pesini birakmaya niyetli degilim. Size tavsiyem adiminizi atmamaniz. Paraya doymuslar.. Heryer lux arac bizim araci hor mu gordu bilemedim ama film için 225 tl,Sonrakii 150tl on cam icin ve ne tutar bilmedigim bir de kaput tavan kaplama sozkonusuydu..

Bu firmayı kurumsal düzgün olarak görüp de güvendiğim için birsürü zamanım gitti ve stres oldum. Bizim müşterimiz çok sen istersen yaptırma sorun değil demeleri de çok can sıkıcıydı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Daha önce bir takım kesim müşteriye kıl muamelesi yapar idi yanı çok da tın gelirse gelsin gelmez ise gelmesin diye aradan zaman geçti ve internet gelişen teknoloji ile bu kıl yumağı tipler bir daha çıkmamak üzere döküldü şimdi tarih oldular. Güzel konu millet parayı yoldan toplanıyor burası bir forum sitesi buyursun bu firma da açıklama yapsın böyle düşünce fikir içinde olan kişilerin sonu sanal alemde ve gerçek hayatta batmak. Eninde sonunda olacak olan da bu zaten.

baland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten dediğiniz gibi 70-80 tl ye film yapmak değil maac.. Kaliteli malzeme + Kaliteli işçilik = uzun süre kullanım .. Fakat adamlar aklınızın almayacağı kadar doymuş. Ustası bana " abi ben utandım , yerinde olsam yaptırmazdım " dedi ve bu konuşmalar sırasında oradan uzaklaştı. Sonrasında sen canını sıkma ben hızlı bir şekilde yaparım merak etme bazen böyle yapıyorlar , para konuşturuyor dedi.. Ama adam ustaya rahat vermedi ki.. araya sürekli araba almaya çalışıyor, adama ustam eşim hamile ve biraz rahatsız evde yatıyor, benim bu filmi bugün yaptırmam lazım diyorum.. bak böyle yaparsan müşteri kaybedersin ben buraya ilk defa geldim diyorum.. Cevap: Herkes ilk defa geliyor sen merak etme hem bizi düşünme bizim müşterimiz var ve belli kesim ..

ve anlamadığım şu ki insanlar nasıl oluyor da burada iş yaptırıyorlar bilemedim.

Dediğiniz gibi bilinçli olan insan internetten forumlardan araştırıp mükemmeli bulmaya çalışıyor.. Ben de üşenmeden burada yaşadıklarımı yazayım, insanlar bilsin istedim. Ayrıca Llumar ile de görüşeceğim.

Selamlar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu yaşadığınız sorunu bence sosyal medya ile de yaymaya çalışın derim. Çünkü sosyal medya da haberler daha kısa zaman içinde yayılmakta.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba ile alakalı hocam.

Maalesef birtakım ahlak yoksunu esnaf(!) bozuntusu vasıfsızlar, insanlara araçlarına göre muamele yapıyor.

Defalarca ama defalarca başıma geldi bu durum. 2005 yılında sıfır km GOLF'umu götürdüğüm yıkamacı, diğer aracım olan Kartal ile gidince aracı yıkamadı. (Erzurum) Ağzının payını verdim tabii.

Şimdilerde ise Yeni Passat ve Palio kullanıyorum. Passat'a cam filmi çektirirken birkaç yere sormuştum ''Gel abi yaparız, en güzel şekilde olur vb.'' diyen adamlar 3 ay sonra Palio ile gidince ''Yoğunuz birader, yapamıyoruz şuan. Bu araçlara film yapmıyoruz vb.'' dediler. Adamınız olacak, torpil ile ancak yapıyorlar. (Malatya)

Ne diyeyim. En iyisini rabbim bilir. Allah bunları bilsin bilsin yapsın. Dilerim ıslah olana kadar; burun kıvırdıkları araçlara ve o araçların altına yatmaya muhtaç olurlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araba ile alakalı hocam.

Maalesef birtakım ahlak yoksunu esnaf(!) bozuntusu vasıfsızlar, insanlara araçlarına göre muamele yapıyor.

Defalarca ama defalarca başıma geldi bu durum. 2005 yılında sıfır km GOLF'umu götürdüğüm yıkamacı, diğer aracım olan Kartal ile gidince aracı yıkamadı. (Erzurum) Ağzının payını verdim tabii.

Şimdilerde ise Yeni Passat ve Palio kullanıyorum. Passat'a cam filmi çektirirken birkaç yere sormuştum ''Gel abi yaparız, en güzel şekilde olur vb.'' diyen adamlar 3 ay sonra Palio ile gidince ''Yoğunuz birader, yapamıyoruz şuan. Bu araçlara film yapmıyoruz vb.'' dediler. Adamınız olacak, torpil ile ancak yapıyorlar. (Malatya)

Ne diyeyim. En iyisini rabbim bilir. Allah bunları bilsin bilsin yapsın. Dilerim ıslah olana kadar; burun kıvırdıkları araçlara ve o araçların altına yatmaya muhtaç olurlar.

Bunu sadece esnaf değil ki...Bazı firmalar da yapıyor petlas ile zaten yollarımı bu yüzden ayırdım. Petlasın yol yardım davasından dolayı. Lastik alacağım neyse petlas yol yardım var. İki dedik alalım. Aldık neyse iş yol yardıma geldi aaaa senin aracın 10 yaşından büyük olmaz. Aradım firmayı petlası dedim 150 milyarlık araçlar sizin lastiklerini yedek lastik yerine koymaz ama buna karşın bizler sizin lastiklerinizi kullanıyoruz 50 binlik araba da lastiğe aynı fiyatı veriyor bende onun aracına çekici yol yardım hizmeti var da benim aracıma neden yok? İşte bey efendi sizin aracınız 10 yaşından büyük iyi o zaman benim aracım 10 yaşından büyük ise sende bana lastiği 50 TL ver nede olsa benim aracım büyük yaşlı. Eeee efendim böyle bir uygulama olamaz. Peki dedim bundan sonra kendi payına petlas alır da aracımın altına takar isem bende adam değilim dedim. Ve telefonu kapadım daha da petlas almadım almam da. İnsan bir anda kendini keriz gibi hissediyor.

Arkadaşın konusuna gelecek olur isek kıvırmaya gerek yok. Adam sana aracının markasını söylemiş tamam demişsin o zaman niye kıvırıyorsun? Arkadaş sana bedava yap demiyor sen istediğini söylemişsin. Aslında bizden olsun demiş ya. Yeminle cam filmleri bitince arabayı alıp gidecek idi. Buyursun ondan olsun.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
... Aslında bizden olsun demiş ya. Yeminle cam filmleri bitince arabayı alıp gidecek idi. Buyursun ondan olsun.

Adamı nezaketli görüp demiş işte.

Araç sahibi arkadaş pişkin, ukala adamın biri olsa ''Bizden olsun'' diyebilir miydi hiç :)

baland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunu sadece esnaf değil ki...Bazı firmalar da yapıyor petlas ile zaten yollarımı bu yüzden ayırdım. Petlasın yol yardım davasından dolayı. Lastik alacağım neyse petlas yol yardım var. İki dedik alalım. Aldık neyse iş yol yardıma geldi aaaa senin aracın 10 yaşından büyük olmaz. Aradım firmayı petlası dedim 150 milyarlık araçlar sizin lastiklerini yedek lastik yerine koymaz ama buna karşın bizler sizin lastiklerinizi kullanıyoruz 50 binlik araba da lastiğe aynı fiyatı veriyor bende onun aracına çekici yol yardım hizmeti var da benim aracıma neden yok? İşte bey efendi sizin aracınız 10 yaşından büyük iyi o zaman benim aracım 10 yaşından büyük ise sende bana lastiği 50 TL ver nede olsa benim aracım büyük yaşlı. Eeee efendim böyle bir uygulama olamaz. Peki dedim bundan sonra kendi payına petlas alır da aracımın altına takar isem bende adam değilim dedim. Ve telefonu kapadım daha da petlas almadım almam da. İnsan bir anda kendini keriz gibi hissediyor.

Arkadaşın konusuna gelecek olur isek kıvırmaya gerek yok. Adam sana aracının markasını söylemiş tamam demişsin o zaman niye kıvırıyorsun? Arkadaş sana bedava yap demiyor sen istediğini söylemişsin. Aslında bizden olsun demiş ya. Yeminle cam filmleri bitince arabayı alıp gidecek idi. Buyursun ondan olsun.

Dostum zaten sinir bozan tarafı da bu.. Ben yoldan geçerken içeri girmedim. Telefon ile randevu aldım. Bugn saat 3 te gelin 2 saatte hallederiz dedi. Aracın marka modelini söyledim. Bana fiyat verdi. Bu arada çok bilgim yok ama 225 TL bir cam filmi için az bir para da değil. ayrıca ben kaput ve tavan folya ile uzaktan kumanda, park sensörü, yeni bir teyp ve ufak bir ses sistemi ve sonrasında karar verirsem ön cama film yapcaktım. Bunların tamamı 1500 TL yi rahat geçecekti.. E şimdi herşeyi geçelim Emniyet oto garaj da yaşadığım bu olay tuhaf ötesi. Diyelim ki yanlış fiyat verdi.. O zaman esnaf dediğin der ki ağızdan çıkmış bir kere.. Dolayısı ile etik olmaz bunu müşteriye yansıtmayalım yapalım demeli. Araba ile sınıflandırmamalılar. Bakarsın beğenmediğin müşteri sana çevresini yönlendirir ve iş yaparsın..

Bir keresinde bir problem de başka aracımda kuaför olayında oldu. Adamlara tavanı yapmayın araba eski sarkabilir dedim. Detay temizlik boya koruma ve motor temizliği paket aldım. o zaman 300 küsür ödedim. Carwax diye bir firma.. Velhasıl adamlar tavanı da yapmışlar ve 2 hafta içinde tavan sarktı telefon ettim hemen getirin efendim dediler. Gittim baktılar ve beni bir döşemeciye yönlendirdiler. Beğenmezsen başka yerde de yaptırabilirsin her iki ihtimalle parasını öde gel dediler. Gittim yaptırdım. Çok da güzel oldu. 200 e yakın ödedim ve geri geldim. Adamlar bana ücret iadesi yaptılar ve 4 yıkama bizden olsun özür dileriz dediler. Anlayacağınız nerdeyse bana bedavaya geldi. Sonrasında tam 9 araç yönlendirdim eşimden dostumdan ve kendim de bir defa daha gittim ve halen görüşürz. Allah razı olsun kırmadılar üzmediler. Esnaf dediğin bunu yapmalı. İnanın zarar etmezler. Ancak Emniyet oto garage gibi küçük hesap yapan firmalar batmaya mahkum olurlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dostum zaten sinir bozan tarafı da bu.. Ben yoldan geçerken içeri girmedim. Telefon ile randevu aldım. Bugn saat 3 te gelin 2 saatte hallederiz dedi. Aracın marka modelini söyledim. Bana fiyat verdi. Bu arada çok bilgim yok ama 225 TL bir cam filmi için az bir para da değil. ayrıca ben kaput ve tavan folya ile uzaktan kumanda, park sensörü, yeni bir teyp ve ufak bir ses sistemi ve sonrasında karar verirsem ön cama film yapcaktım. Bunların tamamı 1500 TL yi rahat geçecekti.. E şimdi herşeyi geçelim Emniyet oto garaj da yaşadığım bu olay tuhaf ötesi. Diyelim ki yanlış fiyat verdi.. O zaman esnaf dediğin der ki ağızdan çıkmış bir kere.. Dolayısı ile etik olmaz bunu müşteriye yansıtmayalım yapalım demeli. Araba ile sınıflandırmamalılar. Bakarsın beğenmediğin müşteri sana çevresini yönlendirir ve iş yaparsın..

Bir keresinde bir problem de başka aracımda kuaför olayında oldu. Adamlara tavanı yapmayın araba eski sarkabilir dedim. Detay temizlik boya koruma ve motor temizliği paket aldım. o zaman 300 küsür ödedim. Carwax diye bir firma.. Velhasıl adamlar tavanı da yapmışlar ve 2 hafta içinde tavan sarktı telefon ettim hemen getirin efendim dediler. Gittim baktılar ve beni bir döşemeciye yönlendirdiler. Beğenmezsen başka yerde de yaptırabilirsin her iki ihtimalle parasını öde gel dediler. Gittim yaptırdım. Çok da güzel oldu. 200 e yakın ödedim ve geri geldim. Adamlar bana ücret iadesi yaptılar ve 4 yıkama bizden olsun özür dileriz dediler. Anlayacağınız nerdeyse bana bedavaya geldi. Sonrasında tam 9 araç yönlendirdim eşimden dostumdan ve kendim de bir defa daha gittim ve halen görüşürz. Allah razı olsun kırmadılar üzmediler. Esnaf dediğin bunu yapmalı. İnanın zarar etmezler. Ancak Emniyet oto garage gibi küçük hesap yapan firmalar batmaya mahkum olurlar.

Yani olması gereken aslında bu. Neticede aracın tavanı sarkık bir şekilde sana gelmemiş ve senden sonra olay bu duruma gelmiş. Zarar mı etti? hayır dedin gibi adam müşteri kazandı. Misal şimdi ben böyle bir temizlik yaptıracak olsam burada bu yorum direk benim bu adamları aramama vesile olacak ki adamın işi kendi reklamı oldu. ;)