Ankara da film/ Araç folyo kaplama / kaput koruma çektirecekler dikkat

baland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısın.
Aşağıdaki linkte adam reklamını yapmak için dH forum da konu açmış. Anlamadığım şu ki ben hariç her giden memnun muydu da altı boş kalmış:) Bunu doldurmak lazım. Olumlu / Olumsuz yorumları her bilinçli kimse yazarsa gerçekten kimin nasıl iş yaptığını az çok herkes anlayacaktır

http://forum.donanimhaber.com/m_116806789/tm.htm

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu zihniyete sahip hiç bir esnafa acımıyorum, batarlarsa da sevinirim, hiç olmazsa piyasa adam gibi esnaflara kalır.
1991 yılında 1972 model Kadett'im vardı. Eskiydi ama çok bakımlı bir araçtı (halen Ankara trafiğinde aktif olarak kullanılıyor) Kasko yaptırmaya kalktım önce mırın gırın ettiler sonra kuzu kuzu kasko yaptılar, bir etkinlikle sigortanın müdürü aracımı görünce resmen dibi düştü. Araca aşırı ilgi gösterinde ben de "işte kasko yapmak istemediğin araç buydu" diye lafı soktum. Aradan yıllar geçti aynı şirket bu sefer 50 senelik aracıma sorgu sual etmeden kasko kaptı. Aynı araçla bir gün sanayiye bakıma gittim. Abimin o sene sıfır km olarak aldığı Renault 9 ile aynı bakımı yaptırdık ama benden daha fazla bakım parası istediler. Gerekçe ben zenginmişim o nedenle Avrupa arabaya biniyormuşum, abim ise gariban olduğu için yerli araca biniyormuş. İyi de aradaki 20 yaş ne oluyor? Uzun yolda mola verirdim, bizim araç ön camını bile yıkamazlardı. Daha neler neler. Bizim millet şekilcidir, parayı ve havayı sever, kim kesenin ağzını daha fazla açarsa önünde paspas olur.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu zihniyete sahip hiç bir esnafa acımıyorum, batarlarsa da sevinirim, hiç olmazsa piyasa adam gibi esnaflara kalır.
1991 yılında 1972 model Kadett'im vardı. Eskiydi ama çok bakımlı bir araçtı (halen Ankara trafiğinde aktif olarak kullanılıyor) Kasko yaptırmaya kalktım önce mırın gırın ettiler sonra kuzu kuzu kasko yaptılar, bir etkinlikle sigortanın müdürü aracımı görünce resmen dibi düştü. Araca aşırı ilgi gösterinde ben de "işte kasko yapmak istemediğin araç buydu" diye lafı soktum. Aradan yıllar geçti aynı şirket bu sefer 50 senelik aracıma sorgu sual etmeden kasko kaptı. Aynı araçla bir gün sanayiye bakıma gittim. Abimin o sene sıfır km olarak aldığı Renault 9 ile aynı bakımı yaptırdık ama benden daha fazla bakım parası istediler. Gerekçe ben zenginmişim o nedenle Avrupa arabaya biniyormuşum, abim ise gariban olduğu için yerli araca biniyormuş. İyi de aradaki 20 yaş ne oluyor? Uzun yolda mola verirdim, bizim araç ön camını bile yıkamazlardı. Daha neler neler. Bizim millet şekilcidir, parayı ve havayı sever, kim kesenin ağzını daha fazla açarsa önünde paspas olur.

Abi seninle bu konu da aynı fikirdeyim. Kim adam gibi işini yapmıyor ise cehennemin dibine kadar yolu var oraya kadar gitsinler. Gram acır isem bende adam değilim. Birde aslında işte ülke de yasalar insanları korumuyor. Şimdi arkadaşın konusu belli bir kurum tarafından incelenip sonrasında bu adamların kapısına altı ay kilidi koyacaksın bak bakalım nasıl kuzu oluyorlar. Ama işte ülke de yasa yok. Almanya dan çok araç getirdik. Özellikle galeri de araç alımlarında adamlar neyse onu söyler orada yasalar çok ağır hiç bir galeri müşteri kazıklayamaz. Eğer kazıklar ise işte o zaman adamların ticari hayatları bitti demektir. Birde bizim ülkeye bak...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
225 TL lik bir işte hesaplamadan dolayı olsa olsa en fazla 50 TL lik bir fark olur ki o fark da bu tür bir işletme için devede kulak kalır. Yazık, aç gözlü bir zihniyet nedeniyle devenin kulağı değil tamamı heba oluyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi seninle bu konu da aynı fikirdeyim. Kim adam gibi işini yapmıyor ise cehennemin dibine kadar yolu var oraya kadar gitsinler. Gram acır isem bende adam değilim. Birde aslında işte ülke de yasalar insanları korumuyor. Şimdi arkadaşın konusu belli bir kurum tarafından incelenip sonrasında bu adamların kapısına altı ay kilidi koyacaksın bak bakalım nasıl kuzu oluyorlar. Ama işte ülke de yasa yok. Almanya dan çok araç getirdik. Özellikle galeri de araç alımlarında adamlar neyse onu söyler orada yasalar çok ağır hiç bir galeri müşteri kazıklayamaz. Eğer kazıklar ise işte o zaman adamların ticari hayatları bitti demektir. Birde bizim ülkeye bak...

Onlarla aramızdaki en önemli fark: Onlar gavur bizimkiler sözde Müslüman (gerçek Müslümanlar her zaman başımın tacıdır) :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Onlarla aramızdaki en önemli fark: Onlar gavur bizimkiler sözde Müslüman (gerçek Müslümanlar her zaman başımın tacıdır) :(

Yani İstanbul Atatürk Hava Limanın da yaşanan üzücü terör olayı sonrasında gördük ama ne kadar Müslüman bir ülke de yaşadığımızı taksiciler 100 dolar ister oteller kat kat fazla ücret ister işte böyle zıvanadan çıkmış dini imanı para olmuş dürüstlük enayilik sayıldığı bir ülke haline geldik ve beter bir şekilde bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz.

baland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araca göre muamele yapıyorlar doğru:) Ustaya ne kadar fark ödeyeceğiz nedir bu adamın derdi dediğimde güldü.. Taş çatlasın 40-50 Tl olur dedi .. Bu arada en komiği de bana yüklendi adam ve dedi ki : abi sen haksızsın.. Bize telefonda camlarının büyük olduğunu söylemeliydin diyor:)

Heryer lüx araç doluydu. Ama benim arabam da fena değildi be abi:)
Bak resmine :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Adam haklıymış, senin aracın camları da neredeyse banka şubelerinin camları kadar büyükmüş :).
Karaktersiz bir adam için camın büyük veya küçük olması fark etmez, adam kafasına koymuş bir kere, illa bir pislik yapacak, aracın camları küçük olsa bu sefer de "abi senin aracın camları kirli veya çizik içinde, bu fiyata olmaz" derdi.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ülkede yaşamak insanlardan nefret etme sebebi :)

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir anımı da ben paylaşayım, astradan önce 1998 yumurta tabir edilen 1.3 accentim vardı. Arabanın durumu da iyi değildi kozmetik olarak. Arabayı götürdüm bir aksesuarcıya, ön cam hariç film, ufaktan bir ses sistemi, sis farlarında sarı film kaplama, arka pandizotun üzerine de böyle peluşumsu bir malzeme ile örtü. Adama hesaplayalım diyorum çok tutar diyor. Zorla hesaplattırıyorum, her şeyin en ucuzunu yazıyor. Yahu hemşerim sabrımı mı sınıyorsun diye sordum, abi arabaya bakıp ona göre fiyat çıkartıyoruz dedi, gidip arabayı sattım. Çubuk sanayisinde bir aksesuarcı. Bütün eşe dosta anlatıyorum böyle dedi diye. Geçen arkadaş 1 yaşında passatını götürecekti, dedim bak bu arabaya göre para çıkartıyor, 120 bin liralık arabayla gidince senden çok para alır, vazgeçirdim.

Doğanın kanunu arkadaş, o çok övdükleri shell deli2go istasyonlarından var pursaklarda, bu güne kadar o arabayla giripte adam gibi muamele gördüğüm tek benzinlik. Benzinlikler bile arabaya göre muamele yapıyor. Yahu onunda gazının litresi 2,07 benimde, derdiniz ne deyince de boş boş bakıyorlar adamın yüzüne.