Ankara Trafik

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motosiklet konusunda haklısın Melih ama motorun kendi sesini kastetmedim. Motorun arkasına büyük bi hoparlör takıyorlar apaçiler. Akşama kadar gümbür gümbür onlarca kez geçiyorlar aynı yerlerden. Bu sesten nasıl rahatsız olmayım ben evimde dinlenirken?

Az önce bir BMW daha geçti yanımdan yürürken. 3 serisi idi. Kocaman bi egzoz takmış hava filtresi falan anladım, anında 155. Sağolsunlar poliste bu konuya gereken ilgiyi gösteriyor. Kimse kusura bakmasın, şikayet etmekle günah falan aldığımı sanmıyorum. Bence herkesin yapması gereken bir şey.

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motosiklet konusunda haklısın Melih ama motorun kendi sesini kastetmedim. Motorun arkasına büyük bi hoparlör takıyorlar apaçiler. Akşama kadar gümbür gümbür onlarca kez geçiyorlar aynı yerlerden. Bu sesten nasıl rahatsız olmayım ben evimde dinlenirken?
.

onlar apaçi zaten.ybr ye müzik seti döşetmiş dangalaklar.

ayrıca motosiklet konusuna da katılmıyorum. motosiklet suruculerı kendılerını bellı etmek ıcın ses cıkartmak zorundalar. yoksa hangımız sağa sola gırerken motosiklet varmıdır , aynanın kor noktasında kalmışmıdır dıye bakıyoruz? ama sesli bir motoru farketmemek elde değil. inanın bende egzoz lu motor kullandım hem artçı olarak hemde kendım kullanarak seyahatler ettım şehiriçi-dışı. bi sure sonra egzoz gerçekten keyıfsız ama olması lazım. bide bu açıdan bakın.

melih motor kullanan biri olarak yazıyosun bunları ve çok haklısın.egzos konusunda motorları istina tutmak lazım.çünkü trafikde fark edilmek için bi taraflarımızı yırtıyoruz.
doğru tesbit :good:

zaten cuma günü pehlivanoğlu (uğur) bulvarda ışıklarda sağa dönerken ters ters baktı bana. formdan biriside motorculara böyle davranınca kırıldım :D

Son düzenleme:

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten cuma günü pehlivanoğlu (uğur) bulvarda ışıklarda sağa dönerken ters ters baktı bana. formdan biriside motorculara böyle davranınca kırıldım :D

Hatırladımmm :D Abicim ya sağa dönüş yeşil yanıyodu taksiciyi sola geçirmek için çok uğraştıktan sonra sen çıktın önüme solundan geçip gittim sonra :) Bide polis korkusu olunca biraz agresifleştim :) Kusura bakma :D

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Satırlar iyi okunmuyor galiba. İngiltere'de araçların çelik/alaşım jant takması yasak diye yazmadım. Orjinal olmayan jant kullanmak yasakmış diye yazdım. Ülkemizde araç aldığımız zaman hemen lastikçiye gidilir, göze güzel gelen jant ve lastikler alınıp araca takılır. Kimse başka bir araştırma yapmaz. İngiltere'de saç jantlı yeni araç alındığı zaman satıcıya aracıma alaşım/çelik jant istiyorum dediğiniz zaman fabrikasyon olan çelik/alaşım jantlar ekstra ücret karşılığı (ama biraz pahalıymış) araca takılıyormuş. (orta halli maaşla çalışan bir kişi 1-2 aylık geliriyle ancak 3-4 ncü el dökük araç alabiliyormuş). Hiç korkma devlet adam gibi devlet olsa elinden arabası devlet kanalıyla alınan bir kişi hiç bir halt edemez. Biz o günleri yaşadık. Bir çoğunuz yaş itibariyle hatırlamazsınız ama Kıbrıs çıkartmasında ve ihtilal zamanında araçlarımıza sefer görev emri çıkartıldı, Körfez savaşı ve Irak savaşı zamanında da 4*4 araçlar için kayıt işlemleri yapılmadı mı? Hiç kimsenin gıkı bile çıkmadı. Kimse devletten daha güçlü değildir. Dediğim gibi yeterki devlet adam gibi yönetilsin.
savaş abi kusura bakma ama bunları sana anlatanlar biraz abartmışlar sanki... ben sana kendi gördüğüm ve arkadaşlarımın yaptığını söleyim... 1 kere aliminyum alaşım jantların 0ları belki biraz pahalı(uç aşşağı beş yukarı bizim buradaki fiyatlarla aynı ama kaliteli olanlar var sadece... bizdeki gibi çin malı olanları görmedim hiç) ama 2.el çok temiz jantları çok ucuza satıyorlar.. mesela vectraların orjinal 17" jantlarını gördüm 60-70 pounda 4 tanesini veriyorlardı... ayrıca orada satılan bütün modifiye parçaların belli bir belgesi olması gerekiyor eğer o belge varsa kimse başka birşey taktın diye sana birşey sölemiyor... kaç tane arkadaşım remus egzozlarla MOTtan geçti burada olsa bırak muayneyi polisin yanından geçemezsin ama belgesi olduğu için kimse birşey demiyor... bir tek benim dikkat ettiğim katalizör işini çok ciddiye alıyorlar ve birşey olursa yenisiyle değiştiriyorlar çünkü çevreyi kirletmeyi ciddi anlamda cezalarla yasaklamışlar... ama onun dışında bizim buradaki gibi kafalarına göre arabaları çekip bu yasak bu yasak diyip ceza kesmiyorlar özellikle egzoz sesi konusunu çok sallamıyorlardı bence... bir de cam filmini çok önemsiyorlar ve kesinlikle yasaklamışlardı... gerçi tek tük gördüm çok hafif cam filmi ama sürücü yan camlarında yoktu hiç...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Can benim duydukların birinci ağızdan (bacanağım). Annesinden dolayı kendisi de aynı zamanda ingiliz vatandaşı olup çok uzun yıllardır orada yaşıyor. Uzunca bir süre şehirlerarası nakliye şirketi çalıştırdı, yani hergün yüzlerce mil yol yapan, trafikte boğuşan birisi. Ha, abartıp yalan söylediyse o da kendisinin ayıbı. Nakliye şirketini kapattıktan sonra kendisine Nissan Micra bir araba aldı. O arabaya da dünyanın parasını verip orjinal alaşım jant almış. Ben de paran mı çok gidip başka bir jant alsaydın ya dedim (konu benim eski model arabamın jantlarında dolayı başlamıştı). Alıp takmak sorun değil, ingilterede aracına kafana göre hiç bir eklenti yapamazsın, jantlarım orjinal olmadığı için de aracı rahatlıkla kullanamam, yakalarlarsa direk parka çekerler dedi. Teknik kontroller yapılmadan, gereken yerlerden izinler alınmadan kullanmak imkansız, izin almak da oldukca masraflı bir şey dedi. Ben de bu nedenle paraya kıyıp orjinal jantlarını aldım dedi. Kendisinin bir diğer sözü çok hoşuma gidiyor. Orada insan hakları çok yüksek seviyedeymiş. Devletin kurallarına illa ki uymak zorunda değilsin ama yakalanırsan da çok yalvarırsın derdi. Yani orada dayı, amca iş görmüyormuş. Hata yapmak bir kereye mahsusmuş. Bizdeki gibi abi bi idare ediver olayı kesinlikle yokmuş. Malatya'da dün meydana gelen üzücü olayı duymuşsundur. Bir yerde sorumsuz bir esnaf devletin polisini darp ediyor, senin benim hatta eğer vergi ödüyorsa( ki ben inanmıyorum) kendi ödediği vergilerle alınan devletin malına zarar veren bir zihniyet, diğer taraftan arasıra idare eden, dolayısı ile bir kereden birşey olmaz anlayışı ile ara sıra görevini tam yapmayan, kurallardan ödün veren devlet görevlileri. Bence dünkü olay "verirsen daha da isterler" veya (afedersiniz) argo bir tabirle "kıyakçılığın sonu ayakcılıktır" kuralına en güzel örnek.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaç abi orada herkesin aynı muameleyi görmesi gerçekten güzel bir olay... ve yasalarda da neyin suç olup olmadığının belli olması çok güzel... ankarada bana body kitten bile ceza yazmak istediler ki orjinal irmscher body kit var aracımda... benim sevdiğim olay eğer aldığınız parça orjinalse ve çin malları gibi dandik üretim değil kendini kanıtlamış markalarınsa nerdeyse herşeyi kullanmak serbest... bizde yay yasak mesela ben çok gördüm yurtdışında spor yay satan kullanan ve bu haliyle mottan geçenleri... belki bu aramızdaki tartışma ufak bir anlayış farkından olabilir.. ben mesela hiç bizdekiler gibi 200-300 liraya kötü çin malı jant veya 100-150 liraya egzoz görmedim.. oz racing veya works marka jantlar vardı ve takılmasına hiçbirşey demiyorlardı.. egzozlarda sebring remus doluydu tabi 150-200 pounda yakın fiyatları vardı.. belki sizin bacanak bizdeki kötü malları kasdetmiş olabilir takılması yasak diye...

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemşerim diye söylemiyorum çok kılmış çok küfür ettim yeni öğrendim toprakmışız:)
Abartılı şekilde yapıyorlar apaçi dediklerimizi çekseler tamam en ucuzlarından diyelim yeni fiesta aldım lansman paketinde cam filmide var orjinal sonradan çektirmedim ben bunu onada ceza yazacaklar mı?

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemşerim diye söylemiyorum çok kılmış çok küfür ettim yeni öğrendim toprakmışız:)
Abartılı şekilde yapıyorlar apaçi dediklerimizi çekseler tamam en ucuzlarından diyelim yeni fiesta aldım lansman paketinde cam filmide var orjinal sonradan çektirmedim ben bunu onada ceza yazacaklar mı?
1-2 hafta önce gördüm x5 veya x6dıydı daha geçici plaka vardı üstünde ve cam filmlerini söktürüyorlardı 7nin sonunda....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Cam filmi trafik ekipleri tarafından söktürülürse hiç şaşırma. Ama işin en ilginç ve komik yanı ülkemizde resmi yoldan araç satan yetkili bayilerin bile trafik kurallarından bir haber olmaları :(. Promosyon olarak yasak olan cam filmi vereceklerini aracın 6 aylık MTV'ne yatırsalar ya da iki depo bedava benzin verseler daha iyi olmaz mı?