!!!ankaralilar okumali!!!

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belediye seçimleri hakkınca güzel bir röportaj Nihat GENÇ..

- Ankara'da yerel seçimlerin nasıl geçeceğini düşünüyorsunuz, Melih Gökçek'in adaylığının geç açıklamasının neye bağlıyorsunuz?

- Ankara'da yerel seçimlerin sürpriz ve şaşırtıcı netice alacağını düşündüğüm aday, MHP'den Mansur Yavaş'tır. Mansur Yavaş Melih Gökçek'in oylarını darmadağın edecektir, tıpkı geçmişte DSP- CHP bölünmesinin Gökçek'e yaraması gibi bu seçimde de Mansur Yavaş'ın oyları Gökçek'i parçalayacaktır. Mansur Yavaş Beypazarı belediye başkanlığında yaptığı eski evlerin yeniden düzenlenmesiyle gündeme geldi ve beşbinin üzerinde eski evi yeniden düzenlemesiyile tüm Türkiye'nin takdirini kazandı, ayrıca, Ankara'nın yeni isim aradığı açıktır, Gökçek isminden gına getirenlerin başında AKP'liler gelmektedir. Gökçek isminin geç açıklanmasının sebebi, AKP'liler birlikte yiyip içtikleri insanları tasfiye edemez, bu tür partlerin Şaban Dişli, Mir Mehmet Fırat hadisesinde de gördüğümüz gibi aleni yolsuzluk yapanları dahi suçlayamamış tasfiye edememiştir, mesela Recep Tayyip Erdoğan Şaban Dişli'yi ziyaret etmiştir, niçin suçlayamazlar, çünkü, Şaban Dişli'nin kendi arkadaşlarınca rencide edilmesi sonucu konuşması bütün AKP'lileri yakabilir, Gökçek vakası da budur, bugün AKP Gökçek'i rencide refuze etsin Gökçek'in alt alta söyleyecekleri ya da ima edecekleriyle AKP adındaki partinin yaşamı sona erer, bu yüzden birlikte yiyip içtikleri insanları korumak zorundadırlar ve zaten sağ partilerin hiçbirinin kendi içlerindeki bir 'pisliği' ayıklama güçleri şimdiye kadar olmamıştır.Sağcı zihniyetin en büyük özelliği de budur.

- Melih Gökçek'in son onbeş yıldır yaptıkları hakkında bir Ankaralı olarak neler düşünüyorsunuz?

- Sayfalar yetmez, doğalgaz işini yaptırdığı firmalara dolaylı olarak TV'ler kurdurttu ve şimdi bu TV'lerden propaganda yapıyor, yani yoksul halkın paralarını bir şekilde kanalize ettirdiği firmaların katkılarıyla 'reklam şov' yapıyor. İki, Kemal Kılıçdaroğlu'yla yüzleşmesinde netleşti ki dünyanın en pahalı doğalgazını Ankaralılar'a sattı, satmakta. Şehirde hiç kullanılmayan yüzlerce üst geçit yaptı ve bu üst geçitlerin ne işe yaradığını merak edenler Meşrutiyet Caddesi'nde beş dakika gezinip rezaleti bir görseler. Üç, eski şehir ya da Ulus ve civarı yani Atatürk'ün 1930'lara kadar başta Mimar Kemalettin'le oluşturduğu bir avuç bina yokolmuş örtülmüş ve bu şehrin simgesi olarak boğulmuşlardır. Birbirinin aynısı milyonlarca bina Ankara'yı zevksizliğiyle öldürmüştür. Tüm civarımızdaki başkentlerin en çirkini Ankara olmuştur, Şam, Halep Erivan, Tahran, Lefkoşa,Tiflis, Batum, Atina vs. gidin görün en çirkin başkent Ankara'dır, ki, Ankara'yla çirkinlikte sadece Tahran yarışabilir, Tahran da Ahmedinejad'ın belediye başkanlığı marifetiyle bir otoban şehri haline gelmiştir. Şehrin büyük meydanları hala yoktur ve Kızılay binasının çirkinliği hala ordadır. Şehre yakışan bir büyük merkezi spor salonu halen yoktur ve kongrelerde dahi kullanılan bir eski salonla idare edilmektedir, şehir tiyatroyu tamamen unutmuştur. Herşeye rağmen Ankara'nın iki büyük mucizesi vardır, biri metro diğeri Çamlıdere. Metroyu yapan Gökçek değildir. Çamlıdere barajını da Gökçek yapmadı, Bolu dağlarının karını suyunu toplayan Çamlıdere inanılmaz mucizevi ve Ankara'yı besleyecek bir barajdır, buna rağmen, geçtiğimiz yaz kuraklıktan yüzbinlerce insan şehri terketmiştir. Çünkü günlerce bir damla su dahi verilmemiş ve halk şehri terketmiştir, dünyada susuzluk yüzünden şehri terkeden belki olmuştur ama yüzbinlerce insan gibi yoğunlukta olmamıştır. Ankara'nın gerçek amblemi 'bağımsızlıktır', yani bağımsızlığı öne çıkaran bir 'markası' olmalı, ama Gökçek bey, utanılacak kadar çirkin bir amblemde yıllarca direnmiş ve nihayet danıştayta galiba reddedildi. Gökçek'in bu onbeş yıl içinde yaptığı alt geçitlerin aynılarını yani tıpkılarını gidin Dubai'de görün. Ve Melih Gökçek'e hiçbir yüksek kurul güvenmediği için Hipodrom ve Gençlik Parkı gibi devasa büyük alanlar 'çaresizlik' içinde çıkışsızlık içinde bekletilmekte ve halen Ankaralılar'ın hizmetine sokulamamıştır. Bir belediye önce meydanlarını sonra spor salonlarını sonra kongre salonlarını sonra trafik düzenlemesini sonra yeni cazibe merkezlerini oluşturmalı ve şehrin önünü açmalıdır, Melih Gökçek bunların hiçbirini yapamamıştır. Bugün şehrin kalabalığı Ankara Kızılay'da ve Melih Gökçek'in zırnık katkı sunmadığı Karanfil, Konur, Selanik gibi üç sokak içinde gezmekte eğlenmektedir. Bir belediye nasıl oluyor da en büyük kalabalıkları çeken merkezi sokaklarına katkı sunamaz.. Gidin Konur, Karanfil, Selanik sokaklarını gezin, kalabalıktan geçilmez, ama, bu sokaklarda belediyecilik hizmeti göremezsiniz, çünkü, Melih Gökçek buralar bizim alanımız değil diyecektir, ancak, yepyeni yeni alanlar niçin açmadınız, yeni cazibe merkezleri niçin oluşturamadınız sorusuna cevap veremez. Bir şeyi unuttum, İstanbul'da yıllar önce kuraklık olunca İslamcılar Nurettin Sözen için 'cenabet, uğursuz' dahi dediler, sonra kendileri gelince yağmur rahmet geldi, dediler, ama son yıl Ankara susuzluktan kavrulunca kimse çıkıp Melih Gökçek'e uğursuz, cenabet diyemedi, peki ekrana çıkan Melih Gökçek ne dedi, Allah'ın işi yağmur yağmadı, dedi.

- AKP'nin geçmiş hiçbir dönemde olmayacak kadar büyük imar yolsuzluklarıyla başbaşa olduğu açıktır ve kendilerine yakın müslüman işadamları gibi yerlerin dahi şikayetlerine sebep olmuştur. Türkiye'de ciddi bir gazetecilik olsaydı belediyeleri tek tek mercek altına alır ve inanılmaz yolsuzlukları gün ışığına çıkartırdı ancak bu kadar gizlenmesine rağmen dedikodular söylentiler AKP'yi içerden çökertecek kadar büyük inanılmaz boyutlardadır, şu anda AKP içinde en büyük tartışma budur, belediyelerdeki akıl almaz yolsuzluklar. Belediyecilik anlayışları şudur, her belediye kendi beldesindeki kendi yandaş fabrika sahiplerine halka yardım paketleri dağıtmasını söylüyor ve bunun karşılığında imar ve benzeri durumlarını kolaylaştırıyor ve her büyük küçük sanayi sahipleri paketler yapıp belediye adına yardım kisvesiyle halka dağıtılıyor ve göz boyanıyor. Yani 'sadakacılıkla' gündeme geldiler. Başbakanımız 'sadakanın' geleneğimizde olduğunu söylüyor, bu yalandır, her toplumda kötü alışkanlıklar vardır, fuhuş hırsızlık yolsuzlukta geleneğimizde var ama toplum bunları önlemeye çalışır. Ağa bey düzeninde bahşiş sadaka olabilir, ama devlet düzeninde sadaka yoktur. Mevlana hazretlerini açıp okuyun, 'sadaka' verilmesine karşı neler söylemiş neler, bu kötü alışkanlığın kaldırılması için Mevlana divanında neler söylemiş, yani, kötü bir alışkanlıktır kalkması lazım, geleneğimizde vardır ama kötü bir alışkanlıktır, üstelik devlet 'sosyal kurumlarıyla' yardımları düzenler, yani, halkın başından aşağı halkı dilencileştirerek makarna mercimek paketleri atmaz. Sosyal devlet yoksuluna açına güçsüzüne mutlaka yardım yapacak ve devlet bu yüzden vardır, ancak, bu yardımlar 'genel' yapılır yani yandaş bizden bize oy verenler ayrımları yapılmadan 'herkese' verilir. Oysa bu sadaka tamamen 'oy avcılığı' gerekçesiyle yapılıyor, yani, devlet gücünü ellerinde tutanlar devlet adına değil 'siyasi menfaatleri' adına çalışmaktadır.

(Cumhuriyet Gazetesi portalından alıntıdır.)

Söylenecek söz bırakmamış bence..

Son düzenleme:

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paylaşım için teşekkürler.
İnşallah bu seçimde İ.Melih Gökçek Ankaradan tasını tarağını toplayıp anasının yanına ytatile gidecek.Ankaralı uyanacak ve bu çirkin oyunu bozacak.İ.Melihi Ak Partinin neden son ana kadar aday göstermediğini hepimiz biliyoruz.Şimdi i.melihin biyerleri tutuştu kaybedeceğinin farkında.cenabet uğursuz bi gitsinde memlekete rahmet gelsin hakkaten.

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Melih iyidir kötüdür bilmem,ankaralı değilim ama cumhuriyet gibi bir gazetenin yayınlayacağı röportaj bundan başka birşey olamaz zaten..İnsanlar bu yazıdan fikir edineceklerine kendileri daha objektif araştırmalar yapmalı bence..Tabi bu yazıda istiyene farklı bir kaynak olabilir...

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
melih sağda solda çıkıp onu yaptım bunu ettim şu geçidi yaptım şu yardımı yaptım diyor... Yaw insan allahtan utanır be! kimin parasıyla çaka satıyosun. ankaralılardan doğalgaz için peşin peşin topladığın paraları botaşa yatırmak yerine göz boyayıcı işlere harcıyosun neymiş milli kütüpanenin ordaki gökkuşağı... 1 milyar dolar borç takmışssın botaşa, ki ankaralı bu gazı kullanırken peşin peşin ödedi melihe bunun parasını, ondan sonra şunu yaptım bunu ettim diye caka satarsın. 10-12 senedir ankaradayım bu şehşrde inşaat hiç bitmedi, ne zamanki seçime yaklaşılsa allah allah ekipler coşar, görün hepsindeki çalışma azmini, seçim bitince fos tabi, örnek batıkent sincan metrosu. bu seçimde umarım ankaralı artık doğru kararı verir ve kendini daha fazla soydurmaz...

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankarılar Kimi istiyorsa o gelir zaten bence hiç tartışmayın Hallk kimi istiyorsa ona oy veriyor

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankarılar Kimi istiyorsa o gelir zaten bence hiç tartışmayın Hallk kimi istiyorsa ona oy veriyor

halklar neyi hakediyorsa o şekilde yönetilirler dostum ergü.. haklısın sadakacı zihniyeti mevlana hazretleri bundan yüzyıllar önce anlatmış insanlarına fakat dediğim gibi bu yazı anlayana..

melihin son ana kadar aday gösterilmemesinin sebebi bence akparti nin işleyişinin en güzel örneğidir. sonuçta melihi aday göstermemiş olsalardı (dengir mir mehmet gibi dişli gibi insanlarda da aynılarını yaşadılar) melih eteğindeki taşları bütün pislikleri dökecekti

bu vatanda hala vatanını seven içinde vatanın kurtuluşu duygusunu yaşatan insanlar var. ve bu insanlar bu zihniyetin herzaman karşısında durup hainliklerini açıkca her ortamda dile getirenlere gerekli cevabı vereceklerdir.

saygılar..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Melih iyidir kötüdür bilmem,ankaralı değilim ama cumhuriyet gibi bir gazetenin yayınlayacağı röportaj bundan başka birşey olamaz zaten..İnsanlar bu yazıdan fikir edineceklerine kendileri daha objektif araştırmalar yapmalı bence..Tabi bu yazıda istiyene farklı bir kaynak olabilir...

üstad biz gazeteyi oraya sadece alıntı yapılsın hakka saygı duyulsun diye yazdık.. burda bir siyasi görüş değil, ankara'nın yüzünün çehresinin nasıl değiştiğine ilişkin dobra bir röportaj okunsun anlaşılmaya çalışılsın diye koyduk..

sanada saygılar..

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu vatanda hala vatanını seven içinde vatanın kurtuluşu duygusunu yaşatan insanlar var. ve bu insanlar bu zihniyetin herzaman karşısında durup hainliklerini açıkca her ortamda dile getirenlere gerekli cevabı vereceklerdir.

saygılar..

İşte benim de anlatmak istediğim bu şimdi yukarda yazdıklarını okuyan bir Akp li seçmen ne yani biz vatan hayinimiyiz diyor ve tartışma başlıyor bende diyorumki ölede bölede bu parti büyük bir çoğunlukla geldi bekleyelim siyasiler kozlarını paylaşsın Ne partiler geldi geçti bu memleketten Halk öyle yada böyle cevabını seçimde verir şuda bir gerçek belediye seçimlerini akp yine kazanırsa ezici bir üstünlükle arkasından da genel seçimleri yine kazanırsa ozaman muhalefetinde dönüp kendisine bir bakması gerekir demek ki bu işi artık genç muhaliflere bırakma vakti gelmiş

saygılar benden sana

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
- Ankara'da yerel seçimlerin nasıl geçeceğini düşünüyorsunuz, Melih Gökçek'in adaylığının geç açıklamasının neye bağlıyorsunuz?

- Ankara'da yerel seçimlerin sürpriz ve şaşırtıcı netice alacağını düşündüğüm aday, MHP'den Mansur Yavaş'tır. Mansur Yavaş Melih Gökçek'in oylarını darmadağın edecektir, tıpkı geçmişte DSP- CHP bölünmesinin Gökçek'e yaraması gibi bu seçimde de Mansur Yavaş'ın oyları Gökçek'i parçalayacaktır. Mansur Yavaş Beypazarı belediye başkanlığında yaptığı eski evlerin yeniden düzenlenmesiyle gündeme geldi ve beşbinin üzerinde eski evi yeniden düzenlemesiyile tüm Türkiye'nin takdirini kazandı, ayrıca, Ankara'nın yeni isim aradığı açıktır, Gökçek isminden gına getirenlerin başında AKP'liler gelmektedir. Gökçek isminin geç açıklanmasının sebebi, AKP'liler birlikte yiyip içtikleri insanları tasfiye edemez, bu tür partlerin Şaban Dişli, Mir Mehmet Fırat hadisesinde de gördüğümüz gibi aleni yolsuzluk yapanları dahi suçlayamamış tasfiye edememiştir, mesela Recep Tayyip Erdoğan Şaban Dişli'yi ziyaret etmiştir, niçin suçlayamazlar, çünkü, Şaban Dişli'nin kendi arkadaşlarınca rencide edilmesi sonucu konuşması bütün AKP'lileri yakabilir, Gökçek vakası da budur, bugün AKP Gökçek'i rencide refuze etsin Gökçek'in alt alta söyleyecekleri ya da ima edecekleriyle AKP adındaki partinin yaşamı sona erer, bu yüzden birlikte yiyip içtikleri insanları korumak zorundadırlar ve zaten sağ partilerin hiçbirinin kendi içlerindeki bir 'pisliği' ayıklama güçleri şimdiye kadar olmamıştır.Sağcı zihniyetin en büyük özelliği de budur.

bence bu düşünce çok sığ çok yüzeysel Akp böyle bişeye izin vermez adamlarda piskopat bi güç var :(

bu arada kızılayda işyerimiz var işyerimizin bulunduğu sokağa çankaya belediyesi bakıyo sağolsunlar bi kaldırım yaptılar çift kale maç yap bütün sokağı öldürdüler resmen ekmek arabası durup markete ekmek veremiyo o biçim bi yer oldu bir sürü dükkanda kapandı.Sakarya,karanfil,konur buralarada büyük bi ihtimal Çankaya belediyesi bakıyo oralarında hali rezalet özellikle sakarya gibi bi yer Ankaranın merkezi lakin pislik içinde bir düzen yok.bu arada büyükşehir belediyeside bir sürü güzel işe imza atmış olabilir lakin çoğunu yarım yamalak yaptı misal İstanbul yolunu yaptı orta refüje adam akıllı bir bariyel koymadı arabalar kaza yapınca sürekli karşı şeride geçti bir sürü insan hayatını kaybetti(ben bile sol şeritten gitmeye korkar olmuştum).Üst geçişleri yapan firmayla mahkemelik oldu toplamda 10 şeritlik olan yolu aşağıdan geçmeye mecbur bıraktı insanları bir sürü insanda orda hayatını kaybetti.Bunları sürekli yolu kullandığım için gözlerimle şahit olduğum için yazıyorum unutulacak zamanla kaybolacak gibi olaylar değil.Yine başka bi olay Meşrutiyet ,Mithatpaşa gibi büyük caddeler sanıyorum ki büyükşehir belediyesinin kontrolü altında lakin adam akllı bi asvaltları yok.

Ankara'nın gerçek amblemi 'bağımsızlıktır', yani bağımsızlığı öne çıkaran bir 'markası' olmalı, ama Gökçek bey, utanılacak kadar çirkin bir amblemde yıllarca direnmiş ve nihayet danıştayta galiba reddedildi.

yukarıdan alıntı yaptığım bu cümleye maalesefki katılamıyorum utanılacak kadar çirkin derken bir caminin olduğu amblemden bahsediyosa çok ayıp.Doğrudur Ankara ya daha farklı daha değişik bi amblem yakışacaktır lakin şimdiki amblemininde utanılacak bir yanı yok.

Bir başka olay geçenlerde mecbur kaldım hafta sonu gaz almam gerekti tabiki sadece Maltepedeki Ego ile kızılay metrosunun altındaki satış yerleri açık.tabi bu tam bir saçmalık kızılay metrosunun altına gittim kuyruk var tabi doğal olarak bi tahminen 500-700 kişi falan var bu sadece benim durduğum kuyruk bunun gibi 3 tane daha kuyruk var.Sırada beklerken aramızdan insanlar falan geçiyo bu arada yabancı bir bayan tam geçiyodu ki önümdeki arkadaşa bu ne sırası diye sordu oda doğalgaz sırası dedi kadın şaşırdı modern,çağdaş diye bahsettikleri Türkiye de hala böyle kuyruklar varmı dedi tabi önümdeki arkadaşta bende şaşırdık kaldık

neyse olay böyle işte saymakla bitmez herşey bi yana 3 dönemdir belediye başkanlığı yapan bir kişi Melih Gökçek bence artık yeni insanlara şans tanımak lazım misal Beypazarı belediye başkanı Mansur Yavaş hakkında olumsuz konuşan neredeyse yok gibi beypazarında da yaptıklarına herkes şahit bence bu dönem Mansur Yavaş alır gibi geliyo