Antifiriz Değişimi

gokdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günaydın Arkadaşlar;

Kullanmış olduğum araçımın antifirizini üç yıldır değiştirmedim, değiştirmeme gerekeirmi? Antifiriz zamanla bozulurmu, bozulur ise kaç yılda bir tamamen değiştirmem gerekir? Kış öncesi sadece bomesini oçüyorum -40 derece çıkıyor.

Aynı zamanda daha önceden göndermiş olduğum yağ konusunda bir yazım olacak, lütfen bu konuda da yarımcı olursanız sevinirim.

Hoşçakalın

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ölçümlerinde -40 çıkıyosa değiştirmene gerek yok... eksik olmasın yeter... bu arada sen 3 senedir bakıma gitmiyo musun yaa ?

gokdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorum ama antifirizi değiştirmeme gerekirmi diyorum yok gerreekkkmezz abi diyorlar:) değiştireyimmi ne dersiniz?

vespone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba kış böyle ansızın bastırınca antifriz konusu gündeme geldi.

3 yıl nevşehir şartlarında ( sanırım kara iklimi ve geceleri ısı - nin çok altına iner ) nasıl antifriz değiştirmeden kullandınız ki...

benim de kafam karıştı, istanbuldayım arabama antifriz en son ekim/ 2005 te konulmuş, bazıları 3 yıl diyor bazıları her sene diyor ki istanbulun kışı nevşehire nazaran daha ılık geçer..

bir de anlamadığım şu, o kadar galerilerde satışını bekleyen 2.el arabalar var, satıcının hepsine tek tek bakıp antifriz koyduğunu sanmıyorum, ama günü geliyor 5 ay 1 sene o araç satılıyor ve alan şahıs tıngır mıngır yola koyuluyor...

SORU ŞU, antifriz ömrü ne kadardır....bu markaya ve yaşanılan bölgeye göre değişir mi

NOT : bome ölçü mü nerede yapılır, servise gitmeyip bir benzinci de antifriz ölçü mü yaptırabilir mi, eğer uygun değerin altında değilse aynı benzinci antifrizi ekler mi

malum kış ve cumartesi ne yazık ki çalışıyorum, servisler de pazar günü kapalı tek çare benzinciler,

hepinize sevgiler ve teşekkürler...

gokdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracıma üç yıldır biniyorum. Yukarıda bahsettiğim gibi üç yıl içerisinde antifirizi değiştirmedim. Ama aracımı satın aldığım arkadaş en son ne zaman değiştirdi bilmiyorum.
Bazıları kötü antifiriz konulduğunda antifiriz çamurluyor diyorlar. Doğrumu bilmiyorum. Eğer doğruysa kaliteden ödün vermemek iyi olur.

oonderk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben özelliği bozuluyo diye biliyorum
cok bisey tutmuyo sanırım

benimde değiştirme zamanım geldi de geçti bile
2005 te ölçtürmüştüm ustune ilave yaptı ozel servisteki arkadas
gecen kıs degistireyim diye yetkili servise gittigimde radyatörde çatlak varmış
bu durumda antifirizi değiştiremeyiz tamir olmaz radyatörün değişmesi şart dediler
zaten cok sık su eksiltmiyodu arada sırada su+antifiriz takviyesi yaparak gecen kışı atlattım
gerci antifiriz yaz kış uygun olcude olması gerekiyomus ama
gecen sene baska masraflar oldugundan değiştirmedik radyatörü (orjinaline 200, yan sanayine 100 ytl dedi yetkili servis)
bakalım bu sene ne masraf diycekler
yazın da unutkanlıgımızdan radyatöre takviye yaptıktan sonra kapagı takmayı unutmusum baktım onden buhar cıkıyo kalmamıs bi şey ucuz atlattık
değiştirmek şart oldu artık.

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saf antıfırız koyulduysa ozellıgını kaybetmez ama zamanla eksılen antıfırızın ustune su eklenıyor bu servıslerdede bu sekılde oluyor.eger cok kayıp varsa yenı antıfırız eklenıyor.zamanla suyla seyreltılınce tabı antıfırızın donma derecesı dusuyor.kayıp yoksa ve derecesını olcturduysen sorun olmas ama ıcın rahat etmeyecekse degıstır.zıra bı sure sonra eskı antıfırız alumınyum parcalarda paslanma yapabılır.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Ben daha dün değiştirdim fazla değil 15 ytl (3Lt) ...

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nerede nekadara ölçüyorlar...