antifriz

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Aracım 2000 model astra g
Geçen gün antifriz ölçtürdüm -9 derece çıktı.
Su haznesindeki suyu boşaltıp oraya 1 lt kadar kırmızı antifriz eklesem bir sıkıntı olurmu ?

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıkıntı olmaz ancak su haznesini tam doldurmayın, su haznesinin orta çizgisinin 1 cm kadar üzerinde olsun seviye. sanayide ustalar çok dikkat etmez, ağzına kadar doldururlar kabı, sonra da sıvı genleşince hortumları vs. patlatır.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Merhaba
Aracım 2000 model astra g
Geçen gün antifriz ölçtürdüm -9 derece çıktı.
Su haznesindeki suyu boşaltıp oraya 1 lt kadar kırmızı antifriz eklesem bir sıkıntı olurmu ?

Öyle kırmızı filan ekleme ile olmaz. Önce aracın hangi ürünü kullandığını bilmen gerek mavi yeşil. Şimdi sen 14 yaşında araç için mavi yerine kırmızı yada turuncu kullanır isen ve araç daha önce su konmuş şekilde çok kullanıldı ise kırmızı yada turuncu ürün aracın delmedik yerini bırakmaz. Çünkü bu iki ürün çok etkili bir üründür. Yedek su şişesine ekleyeceğin üründe iş değil. Neticede motor buluğu içinde dolaşan bir sıvı var ki oda toplam sıvının 3/2 kadar. Çoğunluk motor içinde o yüzden komple değiştir.

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecen hafta 2001 astra g ye kirmizi antifriz koydum herhangi bir sorun yok. Sag far hizasinda asagida radyator muslugu var oradan suyu bosaltip (bosaltma sirasinda genlesme kabinin kapagi acik olacak) genlesme kabindan 3 lt antifriz koyduk yaklasik 1 lt kadarda su aldi. Simdilik catlak patlak birsey yok. araca gerekenden fazla su koysanizda fazlasini tahliyeden atiyor zaten, kac defa denedim cizgi hizasina kadar azaltiyor cizgide sabit kaliyor.

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle kırmızı filan ekleme ile olmaz. Önce aracın hangi ürünü kullandığını bilmen gerek mavi yeşil. Şimdi sen 14 yaşında araç için mavi yerine kırmızı yada turuncu kullanır isen ve araç daha önce su konmuş şekilde çok kullanıldı ise kırmızı yada turuncu ürün aracın delmedik yerini bırakmaz. Çünkü bu iki ürün çok etkili bir üründür. Yedek su şişesine ekleyeceğin üründe iş değil. Neticede motor buluğu içinde dolaşan bir sıvı var ki oda toplam sıvının 3/2 kadar. Çoğunluk motor içinde o yüzden komple değiştir.

Daha önce servise gittigimde aracıma kırmızı renk antifiriz konuldu. Kırmızı antifriz oldugunu biliyorum.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin aracınızın antrifiriz rengi mavidir. İki bin modelerden sonrakinlerde kırmızıdır. Aşağıdali lingi incelemeni öneririm.
kırmızı antifriz

Merhaba
Bugün ustam ile görüştüm kendisine aracım için mavi renk mi yoksa kırmızı renk antifiriz kullanmam gerektigini sordum.
O da kırmızı renk antifriz konuldugunu ama 1,5 lt koydugunu belirtti.
Acaba sizin aracınıza fazla antifriz konuldugu için sorun yaşamış olabilirmisiniz ? Çok kararsız kaldım..

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanım klavuzunda ne renk antifiriz olması gerektigi yazarmı ?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazmaz. Bence 2003 model öncesi araçlara kırmızı konmamalı. Özellikle daha önce radyotörüne su konulmuş olanlara.

joe black

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
vectra b için, tamir kitabında (haynes service and repair manual) 2001 model ve öncesi için mavi ya da yeşil 2001 den sonrası için kırmızı kullanın ve bu ikisini birbirine asla karıştırmayın diyor. bu iki antifiriz türü farklı kimyasal yapıda olduğu için motor bloku ve silindir kapaklarının oluşturan materyal de bunlara göre tasarlanmış, sonucu bir kaç ayda görmeseniz bile uzun vadede hasar kaçınılmaz.

astra için de muhtemelen aynısı geçerlidir. sanayideki ustalara bakmayın siz. sistemi komple boşaltıp mavi ya da yeşil antifiriz doldurun. %50 kireçsiz suyla karıştırabilirsiniz.