araba marş almıyor tık sesi var sadece yardım.

seko939

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba, opel astra 2000 model otomatik araç sahibiyim ,bu olay 2 ci sefer başıma geliyor yaklaşık 180 km yol gittikten sonra hava sıcaklığı -5 derecelerde falan arabayı hemen stop ettikten sonraki günler araba marş almıyor sadece tık sesi geliyor, marş motorunu döndürmüyor. hava sıcaklığı +5 derece falan olunca kendiliğinden araç marş aldı ve çalıştı , dün yine aynı şey başıma geldi neden ve nereden olabilir bu olay. yardımcı olabilirseniz çok makbule geçecek.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Akünüzü ölçtürün, yeni bir akü alma zamanı gelmiş gibi görünüyor.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aküde problem yok gibi ışıklar falan yanıyor ,akü zayıf dahi olsa azda olsa döndürür. hiç döndürmüyor marş motorunu sadece tık sesi geliyor o kadar.
Aynı dert bende de var.
İlk bakılacak marş motoru arıza yapmış olabilir. inşallah bu arızalıdır temennisi içindeyim. en azından masrafı az çıkıyor.
ikinci ihtimal beyinden yapabilir. bu külfiyatlı masraf açabilir ama bu ikisinde aramakta fayda var. akü ile alakası yok. eğer arıza daha da çoğalırsa marş dinamosunu elektrik söktürüp baktırmakta fayda var. 100 tl cıvarına da tamiri oluyor.

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sirasiyla once akunuzu sonra sarj dinamosunu ve ondan akuye giden kabloyu, o da degilse mars motorunuzu gozden gecirtin. Bunlar degilse (ki insallah bunlardan biridir) bu sefer yakit geri donus hortumlari, yakit pompasi vs... diye gider.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz durum akü yada marj motoru arızasını işaret ediyor, aracın calıstıktan sonra yola sorunsuz devam ediyorsa yakıt sisteminde, beyinde orda burda arıza aramanıza gerek yok..

astra42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun başıma gelmişti. Muhtemelen aküdür. Belli bir voltajın altında olunca çıt diye ses yapıp marş motorunu döndürmüyor. Hava soğuyunca akünün gücü yetmiyordur. Gizli menüden akü voltaj değerleri görünüyor sanırım. Benim aküde 14 küsür bir rakam yazıyor. Oradan bakın eğer çok düşükse aküye yönelin.

seko939

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun başıma gelmişti. Muhtemelen aküdür. Belli bir voltajın altında olunca çıt diye ses yapıp marş motorunu döndürmüyor. Hava soğuyunca akünün gücü yetmiyordur. Gizli menüden akü voltaj değerleri görünüyor sanırım. Benim aküde 14 küsür bir rakam yazıyor. Oradan bakın eğer çok düşükse aküye yönelin.

hocam takviye yaptım aküye çalışmadı geçen sefer 3-4 gün sonra hava ısınmıştı. yine bir deneyim dedim 8 derece falan olmuştu hava şuan -4 derece falan , hava ısınınca çat diye çalışmıştı hiç bir şey yapmadan , bunu nasıl açıklayabiliriz ?

astra42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam takviye yaptım aküye çalışmadı geçen sefer 3-4 gün sonra hava ısınmıştı. yine bir deneyim dedim 8 derece falan olmuştu hava şuan -4 derece falan , hava ısınınca çat diye çalışmıştı hiç bir şey yapmadan , bunu nasıl açıklayabiliriz ?

Eğer takviye ile çalışmamışsa o zaman başka bir sorun vardır. Benimkine takviye yapınca çalışmıştı.

pedroleon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun aku

arkadaşlar merhaba, opel astra 2000 model otomatik araç sahibiyim ,bu olay 2 ci sefer başıma geliyor yaklaşık 180 km yol gittikten sonra hava sıcaklığı -5 derecelerde falan arabayı hemen stop ettikten sonraki günler araba marş almıyor sadece tık sesi geliyor, marş motorunu döndürmüyor. Hava sıcaklığı +5 derece falan olunca kendiliğinden araç marş aldı ve çalıştı , dün yine aynı şey başıma geldi neden ve nereden olabilir bu olay. Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçecek.
aku kutup baslarını temızle . Aku dolu gozukuyor olabılır . Ama bu yanıltıcı bı durum, akunu sarj ettır. Akuyu bellı zaman aralıklarında sarj ettırmek lazım . Bu sure arabada kullandıgın elektrıklı cıhazlara gore degısıklık gosterır. Eyıp acmak , far acık bınmek.vb,