araba yolda giderken stop eder gibi oldu

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün 20ylt lik gaz aldım. yola çıktım. 3-4 km gittim araba stop eder gibi oldu ama etmedi. arabayı durdurdum. göstergede yag ısıgı motor ısıgı yanıyodu. belki başkalarıda yanıyodur ama hatırlayamadım. sonra frene bastım taş gibi olmuştu. arabayı çalıştırdım çalıştı yanan ışıklarda söndü. 140 km yol gitti ama her hangi bir şey olmadı. acaba bu olay neden oldu. arabanın triger kayışı aku bujiler değişti. yag eksitmişti 1000 km önce yag ilave etmiştim. ????

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün 20ylt lik gaz aldım. yola çıktım. 3-4 km gittim araba stop eder gibi oldu ama etmedi. arabayı durdurdum. göstergede yag ısıgı motor ısıgı yanıyodu. belki başkalarıda yanıyodur ama hatırlayamadım. sonra frene bastım taş gibi olmuştu. arabayı çalıştırdım çalıştı yanan ışıklarda söndü. 140 km yol gitti ama her hangi bir şey olmadı. acaba bu olay neden oldu. arabanın triger kayışı aku bujiler değişti. yag eksitmişti 1000 km önce yag ilave etmiştim. ????

olay tam nasıl oldu? seyir halinde ilerlerken mi yoksa giderken bi an frene basıp yavaşladığınızda mı?

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
viraj dönekern mi oldu yoksa düz giderken ve gaza basarkenmi oldu olay?

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üye tanıtımı ,ardından daha detaylı konu hakkında bilgi size yardım etmemiz için gerekli şeyler.

Heptürkistan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji kablolarını kontrol ettir. Temassızlık olmasın arkadaşın da aynısı oluyordu, bir de motorun üst kapak contası bujilere yağ sızdırıyor olabilir onlara da bir baktır benim başıma gelmişti conta değişti düzeldi

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tanıtımı yaptım. hatalı olmuş düzelttim. olay haretket halindeyken düz giderken oldu. tabi gazada basıyodum. bujilere bi baktırayım o zaman daha öncede gevşeme olmuştu. bide contaya saolun.