arabam gaz kesiyor.. neden acaba?

özekin_opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaŞlar Ast G Modellerİrİnİn 2002 Model ÜstÜ AraÇlar Bİraz Problemlİ Gİbİ. Genellİkle Otomatİk Vİtes Ve Devİrsİz Kullanilan AraÇlarda Emme Manİfoldunun İÇİ Subablarin AĞzi Kurum Doluyo Ayni Soba Bacasi Gİbİ Ve Buda Aracin Zaman Zaman Teklemesİne Ariza Lambasini Yakmasina ÇekİŞ DÜŞÜklÜĞÜne Yakit ArtiŞina Neden Oluyo. Bİzde Sİlİndİr KapaĞini SÖkÜp Bİ KaÇ KÜÇÜk İŞlemle Temİzlİyoruz. Son Zamanlardada SiklaŞmaya BaŞladi Nedenİnİ De AraŞtiriyoruz Muhtemelen Sİzİn Arizalarinizda Bu Olabİlİr.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çeyrek depomuuuu abi o kadar benzine araba şımarıyor tabi.
Corsa_N da benzin ışığı hep yanık durur azlığı biliyo ondan yapmaz öyle hareketler....:D:D:D

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çeyrek depoda olsa benzin uyarı ışığıda yansa bende bir değişiklik olmuyor. Yanık ışıkla çok gittiğim zamanlar oldu.şikayetlere bakılacak olursa buna güvenemeyeceğimiz meydanda :good:

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Corsa c dede aynı durum var. Hatta dün akşam başıma geldi. Uzun süredir yarım deponun altına düşürmüyordum. Dün akşam kapitolden çıktım virajı döndüm hızlanmak için gaza basıyorum gitmiyor meret.
Yakında yağ değişimi yapacağım. O sırada benzin filtresinide değiştireyim bakalım.

vecba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var...benzin filtresini de değiştirdim ama hiçbirşey fark etmedi. arada bir benzin katkısı atıyorum depoya o zaman bir süre yapmıyor...sonra tekrar yapıyor yine benzin katkısı atıyorum...böyle kısır bir döngüde devam edip gidiyoruz..:rolleyes:

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectar 1,6 . ayni sorunu yasadim arkadasim. gaz kelebegi ve onun yaninda bir parca daha var onlar degisti.yine aynisi oldu sonra enjektorleri temizlettim duzeldi
haybeye gaz kelebegi felan degistirme once enjektorleri temizlet. olmazsa degistirirsin
gecmis olsun

pre_lude

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa_N' Alıntı:
çeyrek depomuuuu abi o kadar benzine araba şımarıyor tabi.
Corsa_N da benzin ışığı hep yanık durur azlığı biliyo ondan yapmaz öyle hareketler....:D:D:D
+5353 bendekide yoklugu bilir pek ses etmez :)

meroy1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar depoda pislik olabilir arkadaşım da davardı aynı sorun içinden kredi kartı parçası çıktı ama onun ki stop ediyordu çeyrek depoda

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında aynı sorun bende de vardı.hatta konuda açmıştım.gelen cevaplar hep aynı.benzin pompası yada çeyrek depo altında yapar gibiydi.bi ustaya sordum.dediki bu arabalarda depoda az benzin kalırsa yapar.denedim.benzin bitmye yakın sorun artıyor.depoyu fulledim geçen gün.yarım depo harcadım.hiç gaz kesme yapmadı.parça değiştirmeye gerek yok bence.git depoyu doldur bir defalık ve sonrasında yarım deponun altına inme.sürekli ekle derim.ben öyle yapıyorum.sorun kalmadıı.ama çözüm başka ise bende merakla beliyorum.
http://cards.funnystories.ru/288100 ;)

efepoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş aynı sorunları bende yaşadım sökülüp takılmadık parça kalmadı... bence arabanıza her 10.000 km de mutlaka karbon temizliği yaptırın ve parça değiştirme yoluna gitmeyin.. opellerin parçalıra kolay bozulmuyor ama hassas, temizlik ve bakım şart.... arkadaşın sorunu karbon temizliği ile çözülür diye düşünüyorum..