arabam kireç tuttu:(

astra0399

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evimin önündeki akaryakıt istasyonun işçileri,bahçemizin kuyusundan çıkan ve oldukça kireçli olan kuyu suyunu benden habersiz defalarca arabamın üzerine tutmak suretiyle yıkamışlar.bezle kurulanmadığı için buharlaşan su sonrası aracımın bütün kaporta ve camlarında inanılmaz derecede kireç oluştu.öylesine bir tabaka oldu ki,ne arka camdan,ne yan aynalardan hiçbir şey göremez hale geldim.kaportanın pasta ile çıkacağını tahmin ediyorum ama camların durumu biraz daha vahim.camları pasta ile sildiğim zaman yağlı bir tabaka kalıyor ve eskisinden beter oluyor.sirke,limon vb. gibi tavsiyeler duydum ancak hiçbir işe yaramadı.bana yardımcı olabilir misiniz?

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya pasta cilada cam işi sakat cam sil falan kullansan beldi düzelir yada sıcaksu cam sil ve fırca işini görebilir

iscanthere

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güçlü asidik özelliği olan kireç çözücü kimyasallar mevcut piyasada, onları kullanabilirsin ama dikkat et, mutlaka eldiven kullan cilde yoğun şekilde direk temasi cildine zarar verebilir, kaportaya da değmesin, mesela sulandırıp bi bezi ıslattıktan sonra camda kullanabilirsin, en seyreltik solisyonla başla baktın herşey yolunda kireç çözücü oranını arttırıp daha kolay bi şekilde devam edebilirsin, kolay gelsin :(

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bi boyacıya sor

reklama gerek yok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buyuk marketlerde cam temizleyiciler war mr. muscle fln kaliteli temizlik malzemeleri cam temizleyici diye yazar ustunde sıcak suyla yıka temizleyiciden sık sil. sonra sonax ın cam cilası var 22 ytl en son onu uygula işlem tamam ;)

corsa38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasında dedıgı gıbı bır bezi marketlerde satılan su kırec cozucu asıfık cozeltılerle ıslatıp sıl ama eldıven gıymeyı unutma ve kaportayada temaz ettırmeden yap bu ısı yaparken yanında su veya madensuyu bulundur cıldıne veya kaportaya degerse suyla sodayla sılersın

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dıkkatlı ol camı bozabılırsın kaş yapayım derken göz cıkarıp pişman olursun. bence bu işi bilenlere bırak

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kireçin düşmanı sirke dir arkadaşlar sen nasıl kullandın sirkeyi bilmiyorum ama bence sirkeyi bir kaba dök ince bir bezi kaba daldır ve sıkmadan camın üzerine koy bir süre bekle, kirecin kendiliğinden yok olduğunu göreceksin.

Denemekte yara var derim.

örnek olarak şunu önce deneyin faydalı olduğunu göreceksiniz.

kireç tutmuş kattle (su ısıtıcısı) yada çaydanlığınızın iççine akşam yatarken 1/4 çay bardağı sireke koyun, bakın sabah kireç kalmış mı????

umarım yararlı olur saygılar.

Ha bir de unutmadan o kimyasal çözücüler tuz ruhu ve çamaşır suyu türevinden başka bir şey değil ki bu iki ürün de hem camının parlaklığını alır hemde başka yerlere özellikle boya üzerine damlatırsan geri dönülmesi çok zor hasarlara neden olabilir.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizimde buda sitenin çimlerini suluyorlar kuyu suyuyla aynı senin dediğin gibi oluyor bazen araba dışarıda kalınca tek çözümü sirke kesinlikle çıkarıyor