Arabama vurup kaçmışlar

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba... Park halindeki arabama vurup kaçmışlar, aracımın anadolu sigortadan kaskosu var (çarşamba günü süresi doluyo)...

polisle görüştüm zabıt tutması için ancak vuran kişi belli olmadığı için bizim yapabileceğimiz bişey yok, sizin işiniz mahkemelik dediler... Doğubank'ın orda bi mahkeme varmış o ilgileniyormuş, bir günde işinizi hallederler dediler...

Daha önce hiç başıma gelmedi ama benim bildiğim polis gelip zabıt tutuyo sonra sservis yapıp kasko masrafları karşılıyo...

Bu işte bi yanlışlıkmı var acaba... bilgi verirseniz sevinirim...

Bu arada aracı yerinden oynatabiliyomuyuz acaba, polis aracı kullanabilirsiniz dedi, zaten aracınla gidicen mahkemeye dedi...
68218DSCN2349.jpg

971951DSCN2348.jpg

Son düzenleme:

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay başıma geldi hiç mahlemelik de olmadım arkdaşım o nasıl bi iş? polisler geldi karakola gittik sordular bana olan biteni sora savcılıkdan yazı çıkmasını bekledim sora kasko ödedi paşa paşa masrafları

Son düzenleme:

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
""Park halinde çarpmalarda -ki vuran araç-kişi belli olmasa dahi Trafik Polisi tutanağı ile tespit edildikten sonra olay Cumhuriyet Savcılığına kamu davası olarak aktarılacaktır.Bu süreçte ise siz trafik polisinin tutmuş olduğu tutanağa bağlı olarak aracınızı sigorta şirketiniz ve kaskonuz aracılığı ile yaptırabilirsiniz.Anadolu sigortanın ve birçok sigorta şirketinin kasko maddelerinde park halinde zararlarında karşılanacağı yer alır.Bu hakka dayanarak araç hasarı giderilir.Sonraki süreçte size gelicek mahkeme günü tabliğine dayanarak mahkemeye şikayetci olduğunuza dair katılırsınız yada katılmazsınız bu sizin bileceğiniz bir şey.Zaten takipsizlik kararı ile düşecektir mahkeme.Araca dair Trafik Polisi tutanağı tutulmuş ise yerinden hareket etmenizde sakınca yok bence ama siz yinede poliçenizi yapan sigorta acentenizi bu konuda bilgilendirin.(işinizi sağlama almak adına tavsiyem budur gereksiz olsada bilgi vermenizde fayda var.)
Hasarınız her durumda kaskonuzdan giderilir ancak siz çarşambayı bekleyerek yenileme sonrası bence hasarsızlık indirimi için bekleyin bir süre söz konusu değilse.Tecrübelerimden bildiklerim bunlar yinede acenta ile mutlak iritbata geçin.Geçmiş olsun..""

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyanname ile yaptırın gitsin polisti mahkemeydi filan uğraşmayın

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu ne iştirki isteyen istediği uygulamayı yapıyor. İnalacak gibi değil .Ayni şekilde izmirde arkadaşıma çarptılar Polise baş vuruda bulunuldu gelip rapor tuttular şikayetçimisiniz diye soruldu çarpan belliolmadığı için kimden şikayetçi olayım deyince iki saat sonra gidip karakoladan raporu alın deyip gititler. alınan rapor ile sigorta işlemleri halledildi. Geçmiş olsun.:(

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ne iştirki isteyen istediği uygulamayı yapıyor. İnalacak gibi değil .Ayni şekilde izmirde arkadaşıma çarptılar Polise baş vuruda bulunuldu gelip rapor tuttular şikayetçimisiniz diye soruldu çarpan belliolmadığı için kimden şikayetçi olayım deyince iki saat sonra gidip karakoladan raporu alın deyip gititler. alınan rapor ile sigorta işlemleri halledildi. Geçmiş olsun.:(

"Arkadaşlar her sigorta acentesi için konuşmuyorum ama bazı sigorta acenetliklerinde ki başıma geldi diye söylüyorum,, karakol tutanağı kabul edilmiyor !! Trafik polisi tutanağı gerekir denebiliyor.Baş ağrısı yapmasın diye uygun prosüdr kardeşimin aracında Anadolu sigorta için yaşandığı için yukarda yazdıklarım gibi gelişiyor..Çok zaman almadan sonradan sıkıntı yaşanmadan problem gideriliyor.""

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu mevcut hasardan dolayı kaskolar zaten hasarsızlık indirimini bozmazlar... bozarsa sen acenta yetkilinle biraz ahbaplık kurmamışsın demektir... bu çaptaki hasarlar için kendi elinle yazdığın bir beyan yeterli olur hatta 5 cm ye kadar olan göçüklere kadar da beyanın yeterli oluyor... polis olayına gelince kim olduğunu tanıtır ve olayı doğru aktarıp ikna edersen çarpılıp kaçıldığına dair tutulan tutanağın içerisinde aracın hasarlı yeri belirtilirse ve de sonuna kimseden şikayetçi değilim dersen raporu da sana verirler... ama sonuç olarak gelip inceleyen eksperin talimatı doğrultusunda tamir işlemi gerçekleşir... son olarak da ben olsam bu kadar hasarı elletmezdim bile bırak nazarlık kalsın...

guugil

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başıma geldi.Olay aynen şöyledir

1-polisler sallamış sizi.
2-aracı hareket ettirmeden asayiş polisini çağırıyorsunuz.park helinde çarpıldığı için
3-tutanak tutuyorlar. sonra karakola gidip tutanağı alıyorusunuz.
4- aracı yaptırın belgeleri sigorta şirketine verin. HASARSIZLIK bir üst dilime geçer yada bozulur hasar tutarınabağlı( oran yani)

polis çağırmadanda kendiniz bir dilekçe yazıp kasko şirketine gidip aracınızın yapılma masrafını alabilirsiniz.

Kasko hasarsızlığı şahıs belli olmadığı sürece 50 YTL lik bir masrafta dahi bozulur. Bu yüzden hesabı iyi yapın.( şahıs belli olsada polisin bir halt yaptıgını görmedim. Uğraşmazlar. Bir sürü adli iş varken bizim olayda çizikmiş, gökükmüş vb uyduruk işlere gıcık oluyorlar. Bende öyle oldu.Bu yüzden çarpan şahısda arazi tabi ki)

eğer büyü masraf değilse cepten yaptırın.

Sizin aracın hasarı sürtünme, boya zedelenmesi AUTOKING de yapılabilinecek birşeye benziyor. Bazı sigorta şirketleri bu ufak hasarları yaptırıyor ve hasarsızlık etkilenmiyor.

Son düzenleme: