Arabanın çalışması 1 dakika sürüyor!

rimednac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, havaların soğumasıyla beraber garip/can sıkıcı bir problemle karşılaşıyorum her sabah. Aracımda sıralı lpg sistemi var. Sabahları arabayı çalıştırırken kontak çevirdiğimde çalışmıyor. 2. ya da 3. denememde devir göstergesi 1000 devirin yarısından daha azında bir saniyeden daha az kalıyor sonra tekrar stop ediyor. 7-8 kez denetikten sonra çalışıyor sonunda. Motor sıcakken bu sorunu hic yasamadim. eger arabayi 2 gün kullanmazsam calisma suresi daha da uzuyor, daha cok ugrasiyorum. Eger calistiktan hemen sonra gaza yuklenip birakirsam motor tekrar stop ediyor. Dün akşam eve dönüşte son 500 metrede benzine geçip öyle park ettim arabayi. Sabah 3-4 denemede çalıştı ama boyle olsada cok kotu bir durum. bulundugum yerde hic bir vasita yok sadece araba kullanabiliyorum. Bir gün hic calismayacak diye cok korkuyorum. Ne yapabilirim? Tamiri bana ne kadara patlar? Lütfen yardım şimdiden teşekkürler.

Diğer sorunum iste tepe lambasinin içinden bir tıkırtı geliyor. Elimle bir süre bastırdığımda bu ses kesiliyor ama kötü bir yolda ses tekrar geliyor. Tornavidayla filan açmak istedim ama başaramadım. Bu lambanin kapağını nasıl çıkarabilirim? (96 vectra b)

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senın araç ilk etapta benzınde calısıyor demi?( bazen lpg de calısan sıstemi kurmayı becerebiliyorlar) benzın pompasına bakılması gerekir. geri dönüş valfinede bakılmalı.

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki garip gelebilir ama peder beyin arabada aynı sorunu veriyodu saydım7.kez marsa basınca çalışmaya baslıyodu 7.e kadar olan denemelerde tam marş aldı derken stop ediyodu servise gitti araba birisi benzın pompası dedi o degişti yok olmuyo birisi marş dinamosu dedi yok o da olmadı elektirik arızası dediler oda olmadı sorun kontak içindeki bilyeler dagılmıs ondan çalışmıyomus.Biraz garip gelebilir ama yinede bi baktır istersen

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 vectra b cd kullanıcısıyım bende de aynı arıza var ben pompa degiştim 4 defa hemde çok ugraştık geçmedi.7 8 marş da köşede siyah bi parca var o çalıştı sonra düzgün oluyordu araba sabah yine aynı ama aynı senin problem arkadaş ben şöyle birşey yaptım üst kapagın altında motor ısı sensörü var yani (muşul) harelet muşununa benziyor bobinin altında onu degiştim 20 ytl den daha az bi parça daha parçacı ustama gidip sormadım sadece istetdim taktımşu anda tek marş da çalışıyor arac ım...elletme boşuna arkadaş dedigimi yaptır büyük ihtimal ondandır.bende de sıralı sistem lpg var sorun aynı çözüm bu benim araçda...bilgilendirmek istedim...

2. soruya gelince surucu koltugunda otururken elini sag tarafa dogru lambanın yani sagına götür ucunda aşşagıya dogru cek yada ince bi tornavida ile ama kuvveti sag a ver korkma biraz serttir biraz açıldıkdan sonra zaten kendiliginden çıkar aman sol taraftaki yere dikkat orda soketler var lambanın direk cekme sagdan cek aşşagıya dogru görürsün zaten...

Son düzenleme:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
97 vectra b cd kullanıcısıyım bende de aynı arıza var ben pompa degiştim 4 defa hemde çok ugraştık geçmedi.7 8 marş da köşede siyah bi parca var o çalıştı sonra düzgün oluyordu araba sabah yine aynı ama aynı senin problem arkadaş ben şöyle birşey yaptım üst kapagın altında motor ısı sensörü var yani (muşul) harelet muşununa benziyor bobinin altında onu degiştim 20 ytl den daha az bi parça daha parçacı ustama gidip sormadım sadece istetdim taktımşu anda tek marş da çalışıyor arac ım...elletme boşuna arkadaş dedigimi yaptır büyük ihtimal ondandır.bende de sıralı sistem lpg var sorun aynı çözüm bu benim araçda...bilgilendirmek istedim...

2. soruya gelince surucu koltugunda otururken elini sag tarafa dogru lambanın yani sagına götür ucunda aşşagıya dogru cek yada ince bi tornavida ile ama kuvveti sag a ver korkma biraz serttir biraz açıldıkdan sonra zaten kendiliginden çıkar aman sol taraftaki yere dikkat orda soketler var lambanın direk cekme sagdan cek aşşagıya dogru görürsün zaten...
:rock :good: :alkis:

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet aynı sorunu bende yaşadım ve hareret müşürünü değiştirdim düzeldi...pahalı bişey de değil.ayrıca benzin pompası diyen arkadaşlar arkadaşın sorununda yazdıklarını iyice okusunlar,araba ısınınca yada sıcakken yapmıyo o olayı.aynı gözlemleri bende yapmıştım...sadece hararet müşürünü değiştirt olur bence...kolay gelsin

tomurcuk44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar arkadaslar,
bende malesef ayni problemi yasiyorum yazilan cevaplari okudum. Attv63 adli arkadas isi sensörü yazmis harerek sensörüne benziyor diye yazmis, Aresssise hareret sensörü nü degistirin diye yaziyor. bu iki sensör farkli mi parcanin tam olarak adi ne aciklarsaniz ben de sorunumu sayenizde halletmis olacagim
tesekkürler

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar arkadaslar,
bende malesef ayni problemi yasiyorum yazilan cevaplari okudum. Attv63 adli arkadas isi sensörü yazmis harerek sensörüne benziyor diye yazmis, Aresssise hareret sensörü nü degistirin diye yaziyor. bu iki sensör farkli mi parcanin tam olarak adi ne aciklarsaniz ben de sorunumu sayenizde halletmis olacagim
tesekkürler

Bazı araçlarda tek sensör iki görev üstleniyor hem göstergeye hemde beyine frekans gönderiyor bazı motorlarda ise tek tek ayrı ayrı yani siz araç tipini söyleyip su sıcaklık müşirini alın belki her ikisi tektir ancak dediğim gibi bazı araçlarda tek tek oluyor göstergeye giden ayrı beyine bilgi veren ayrı oluyor hem su sıcaklık müşiri hemde hararet müşiri diye geçebiliyor siz motor tipinize göre yedek parçacıdan alın bi ustaya değiştttirin sorun büyük ihtimalle çözülecek ayrıca birisi motor sıcakken yapmıyor diyor o müşir motor sıcakkende çalıştırmayabilir yada geç çalıştırabilir yani her iki sorun söz konusu olabilir. Saygılar.

tomurcuk44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkürler arkadaslar cevaplariniz icin. benim arabam 98 model opel vectra b 1.6 16 valf (74KW / 101 Ps )
bu resimdeki parca sanirim dediginiz

images

umarim ariza bu hareret sensöründendir.

Son düzenleme: