Arabanın Elektriği Gitti?

hkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar arabam 2005 corsa 1.3cdti,
bayramın 3.günü cd çalara ait konsolun ışıkları söndü. aynı zamanda cd çaların direksiyon kontrolleri de iptal oldu. fakat konsol üzerinden tuşlar çalışıyor ve kanal değişikliği yapabiliyordum, ses ayarı yapabiliyordum. buarada sarı ışıklı küçük lcd ekran çalışıyor ama radyo ya da cd çalar bilgilerini göstermiyordu. anahtarı arabadan çeksem dahi radyo çalışmaya devam ediyor ve elimle kapatıyordum. daha önceleri otomatik kapanıyordu. 3. ve 4.gün bu şeklide kullandım.

az önce ise anahtar, uzaktan arabanın kapılarını açmadı. neyse arabaya girdim, kontağı çevirdim elektrik yok. merkezi kapı kilidi bile çalışmıyor, ful elektrik gitmiş.

hava yağmurlu oldugu ıcın pek ugrasmadım. acaba sigortadan mıdır ya da daha cıddı bır sorun olabılır mı? sıgorta olayını kendım halledebılır mıyım yoksa illa servıse goturmem gerekecek mı? konuyla ılgılı tecrubesı olan arkadasların cevaplarını beklıyorum.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
akü bitmiş olmasın....

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Halil'inde dediği gibi büyük ihtimal akü. Bir bir özelliklerin iptal olması, akünün can çekiştiğini gösteriyor.

hkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aklıma gelmedi değil, ama yolculukta eve varmadan önce cd çaları kapatmıştım, farlar da kapalıydı. akü bitmemiştir diye tahmin ediyorum...

hkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buarada araba 45bin bakımdan yeni cıktı sayılır, suan 48binde... aküyü bir kontrol etmişlerdir diye umuyorum...

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü 3-4 yıllık ve değişmemiş ise ömrü zaten bitmiştir.

Herhangi bir sigortada sorun olsa araba komple elektrik dışı kalmaz.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın hiç marş almaması da bunu gösteriyor. İlk iş aküye baktırmak. Selam.

hkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hmm... peki sorun aküden mi nasıl tespit edebilrim? buarada aküler ne kadar?

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaputu açın. Akünün üzerine dikkatli bakın. Genelde küçük bir cam gibi bir şey oluyor. İçine dikkatli bakın. Bir renk belirir. Akünün üzerinde 3 fonksiyon yazar. Biri "şarj yeterli", diğeri "şarj olması gerekiyor", diğeri de "akü bitik" hatta gülen surat, somurtan surat falan vardır. (Şahsen benim arabada aynen böyleydi.) Baktım akü bitik diyor, yeni akü aldım.

hkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkurler, yarın sabah ilk olarak aküye göz atarım. buarada hangi aküyü öneriyorsunuz?