araç alacaklar aman dikkat!!!!

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi şöyle oluyor.

ivme algılayıcıları var ... araç belli açılardan belli bir hızda daha önceden ayarlanmış bir G gücü (ci fors) yerse hava yastıklarını tetikliyor..

en iyi ihtimal tamponu dağıtmıştır o araç alttan darbe ile hava yastığı açılmaz...

önden darbelerde yaklaşk şöyle ;

\_______/ alttaki çizgiyi arabanın önü kabul edersek yanlara açılan doğrultulardan (30 dereceye kadar) gelen darbelerde hava yastığı açılır.

o araçta tahminim, tapon radyadör ıvır zıvır baya değişen vardır. madem bu olay gizlendi...

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elbette her türlü görüş ve öneriye saygılıyım.
ancak dediğiniz kadar doğla bir durum ise,neden benden gizlendi bu olay.
beni sıkıntıya sokan hava yastığı değil açıkcası,en doğla olan gizleniyor ise acaba başka neler gizlendi.
ancak sizlerin görüşleri doğrultusunda bu aracı yarın servise götürüp tekrar inceleyeceğim ve tekrar düşüneceğim.
ilginize teşekkür ederim.

Anladım abi eğer gizlenme gibi bir durum olduysa bende aşırı derecede huzursuz olurdum.

CN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elbette her türlü görüş ve öneriye saygılıyım.
ancak dediğiniz kadar doğla bir durum ise,neden benden gizlendi bu olay.
beni sıkıntıya sokan hava yastığı değil açıkcası,en doğla olan gizleniyor ise acaba başka neler gizlendi.
ancak sizlerin görüşleri doğrultusunda bu aracı yarın servise götürüp tekrar inceleyeceğim ve tekrar düşüneceğim.
ilginize teşekkür ederim.

bende diğer yorum yapan arkadaşlara katılıdığımı belirtecektim ki senin cevabını gördüm.Doğru çok önemli birşey yok bunda.Ben 3 sene önce paliomu alırken araçta tavan ve kaput dışında birçok noktada boya vardı.Hiç önemsemedim çünkü usta bu arabayı kaçırma çünkü motor çok sağlam çiçek gibi demişti.Gerçektende 3 sene periyodik bakımlar dışında elimi bile sürmedim.Sattığım arkadaşta çok memnunmuş dolaylı yoldan görüştüm geçenlerde sadece lpg taktırmış.

Ama sen şu noktada haklısın.Adam sana birinci ağızdan bunu anlatsa abi böyle böyle oldu ondan dolayı dese açık yüreklilikle gözün kapalı alırsın.Ama 2.bi ağızdan örenince insan ister istemez tereddüt ediyor

xenonx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saklanması bence de yanlış ama araba alırken nekadar tanıdık ta olsa bi 50-60 ytl ye kıyıp servisinde mutlaka arabaya baktırmak gerekiyo bence

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu olay başka bir Opel almanı engellemesinde gerisi sorun değil... Hayırlısı diyelim... Xenonx in dediği gibi serviste arabaya bakılması lazım....

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
ciddimisin kardeş

valla ikinci eller hep böyle sorunlu galiba temiz araba varmı ki. memnun olan niye satsınki ?

memnun olupta satmak isteyen ben varım
araç ilanlarında 1.2 chevrolet kalos aracımı satıyorum,ama memnunum ve gayet iyi yakıyor,ama bir üst modele geçmek istediğim için hala aracım satılık.

yani memnun olanda satıyor başka araç almak için
yanlışmıyım arkadaşlar ?

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim aracı alırken baktıracaksın her seyine ,zaten arac garanti kapsamında kaza yapmıs ise çoğunlukla serviste kaydı vardır, ayrıca kazalı araçlarıda ayrı sınıfta değerlendirmemek gerekiyor piyasadaki çoğu araç hatalı..Önemli olan yanlış rakamlar ödememek..

mafit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava yastığı açılmış gerekçesi bence de makul bir gerekçe degil. ancak bunun en başta satan kisi tarafından söylenmesi gerekirdi diye dusunuyorum. işte bu aracı almamak için makul bir gerekçe.

bir arkadaşımın da dediği gibi radyatör, ızgara vs parçalar da değişmiş olabilir. haaa değişince ne olur binilmez mi? tabiki binilir ancak ederi neyse o kadar ödemek lazım.

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim aracı alırken baktıracaksın her seyine ,zaten arac garanti kapsamında kaza yapmıs ise çoğunlukla serviste kaydı vardır, ayrıca kazalı araçlarıda ayrı sınıfta değerlendirmemek gerekiyor piyasadaki çoğu araç hatalı..Önemli olan yanlış rakamlar ödememek..
bencede her araç alınır önemli olan verilen rakamı doğru tayin edebilmek

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde bir arkadaşım opel astra elagence alacaktı alacagı adam arbayı 0 almış ilk elden ve adam yemin ediyor arabamda boya yok diye tabi bizim arkadaş inanmamış ankarada servise götürmüş arabayı ve araba 3 defa komple boyanmış fabrikada.yani böyle olaylarda olmuyo degil