araç içi aşırı sıcaklık peteklerden sıcak hava geliyor

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar benim 2001 vectra aracımda şöyle bir problem var aracın peteklerinden içeri sıcak hava geliyor klima vs kapalı klima digital artı teyibin kül tablasının etrafı yanları şöyle 40-50 derece sıcaklık la ısınıyor bayağı sıcak oluyor buda içeriye yansıyor araçlar giderken önlerden sıcak esiyor resmen aracın harareti normal 90 civarında sorun ne olabilir

Son düzenleme:

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düşük hızlarda klima kapalıyken ve iç dolaşım düğmesi aktif değilken içeri sıcak hava gelmesi gayet doğal. Ben bunu önlemek için iç dolaşım düğmesine basıyorum şehir içi düşük hızlarda. Biraz daha serin oluyor..

Son düzenleme:

eses38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
digital klimanız eger en son kullandıgınızda sıcakta kaldıysa kapalı iken motor sıcagını içeri verir klimanızı açın ve low a getirin sonra klimayı kapatıp tekrar deneyin sıcak hava gelmeye devem ediyorsa bir arıza var demektir

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
digital klimanız eger en son kullandıgınızda sıcakta kaldıysa kapalı iken motor sıcagını içeri verir klimanızı açın ve low a getirin sonra klimayı kapatıp tekrar deneyin sıcak hava gelmeye devem ediyorsa bir arıza var demektir

yok sıcakta değil yaz günü hep low da soğukta yani buz gibi yapıyor maşallah ama kapattığım zaman belli bir süre sonra aşırı ısınma oluyor teyibin ten bardaklıklara ve yanlarına kadar bayağı sıcak

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim arabadada gaza basarken ayağımı yan tarafa yaslayamıyorum çok ısı veriyor resmen terletecek düzeyde. bunun nedeni ne olabilir??? gerçekten rahatsız edici bir durum her zaman klimayı çalıştırma imkanımız olmuyor.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim arabadada gaza basarken ayağımı yan tarafa yaslayamıyorum çok ısı veriyor resmen terletecek düzeyde. bunun nedeni ne olabilir??? gerçekten rahatsız edici bir durum her zaman klimayı çalıştırma imkanımız olmuyor.

işte aynen öyle yan taraf 45-50 derece sıcaklıkta

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim peteklerden sıcak gelmiyor ama dediğim yer çok ısınıyor buna çözüm bulmamız gerekiyor arkadaşlar uğur kardeşimle birlikte yardımınızı bekliyoruz...

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim peteklerden sıcak gelmiyor ama dediğim yer çok ısınıyor buna çözüm bulmamız gerekiyor arkadaşlar uğur kardeşimle birlikte yardımınızı bekliyoruz...

Evet benim aracımda da benzer bir durum oluyor. Aşırı ısı yok ama ısgara butonlarını kapalı tuttugumda gelmiyor....

Hiç denemedim ama fan üflemezken iç hava sirkülasyon dügmesine bastıgımızda üfleme başlar mı?Hani klimada üfleme acmasanız da 1 konumu gibi üflemeye baslıyor ya o bakımdan sordum

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forum ustalarımız bu normalmi yoksa anormalmi bi baksanız

sabrionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava sirkülasyonunu içeriden olacak şekilde yaptığınızda da bu durum devam ediyormu?Eğer öyleyse bir problem var demekir.Ancak günümüz sıcaklarında havalandırma dışarıdan olacak şekilde ayarlandığında hava kanallarından içeriye sıcak hava girmesi normal bir durum bence..