Araç kalkarken çıkan vuvv diye ses nerden geliyor?

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç kalkarken çıkan vuvv diye ses nerden geliyor?

BU ses için bir beraberlik olmuyacak bunu geçmiş deneyimlerimden biliyorum,astra aracı ilk alanlardanım 13 ay önce dedim araçta rüzgar sesi var,hep bırlik olalım arıza kaydı açtıralım,kimi ark dedi bende yok kimi ark dedi bende var ama umrumda değil kimi dedi var ama müziği açıyorum kimi var ama wv de var deyip bir birlik olup arıza kaydı açtıramadık.(istisnai arkadaşlarım hariç)kendi çabalarımla opel astrada rüzgar sesi problemini kabul ettirdim.kendi çabalarımla bir miktar ilerleme kaydettirdim.tabi ilk başta servis yok olamaz  koskaca mühendis tasarladı rüzgar testınden başarıyla çıktı vs cümlelerle normal olduguna çalıştırdılar ama olmadı.hakkımı aradım ve sonucuna bir nebze ulaştım.aynı şekilde gaza basınca otamatik inen el freni içinde aynı sorun ve sıkıntıları yaşadım,yine kendım vıdeo çekip gösterip bu şekilde servisi ikna edıp çözüm buldum.siz siz olun servisin BİR şEY YOK,NORMAL sözüne pek inanmayın..garanti bittikten sonra arabanızı nasıl test edip çözüm bulup maliyet çıkaracaklar.tabi zaman gösterecek...(6 parça değişimi olan hala kaliper sorunu çözülemeyen 2. kez sogutma suyu kabı bekleyen bir astra kullanıcısı)

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu gün özellikle böyle bir ses varmı yokmu diye aracımı kullanırken radyo vs. açmadım hatta sıcak olmasına rağmen camlar kapalı olarak sürdüm, gerek düz yolda gerek dik bayırda defalarca dur kalk yaptım (trafik yüzünden değil, test etmek için) bahsedilen sesi duymadım.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Ses varda hangi ustaya dinletsem avanak avanak bana bakiyor ne bu diyorum? Usta:???????

turvan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaa arkadaşlar ses var evet, ses sankimanuel el ferni varmışda iyi tutmuyomuş ve siz buna rağmen kakış yapmışsınız gibi. ama sadece ses değil konu, kalkış yüklü kamyon gibi, b,şey tutuyo sanki o sırada.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turvan link' Alıntı:
yaa arkadaşlar ses var evet, ses sankimanuel el ferni varmışda iyi tutmuyomuş ve siz buna rağmen kakış yapmışsınız gibi. ama sadece ses değil konu, kalkış yüklü kamyon gibi, b,şey tutuyo sanki o sırada.
Foruma hoşgeldiniz sn.turvan. Aracınız dizelmi benzinlimi ?

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Ben daha bugun sordum turbo sesı rahat ol dedıler..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cancanada link' Alıntı:
yanlış bilgi....  o ses kronik bir sorun  ve  çözümü yok turboyla vs  alakası bile yok... madem turbo nun sesi neden tüm turbo araçlarda hatta 1,4 t lerde gelmiyor ?...

klasik opel servis bilgisizliği  ve müşteriyi postalama yöntemi...

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turvan link' Alıntı:

kalkışın yüklü kamyon gibi olmasının sebebi aracın 1400 kilo motorunun ise 1,3 olması... yani çözüebilecek bir sorun değil, aracın karaktreristiği malesef...

hatta bende daha önce yazmıştım sanki aracın bagajında  kocaman bir kaya varmış gibi araç can çekişiyor diye..

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

aynen postalamak ıcın ellerınden gelenı yapıolar mercanlarda ıs vardır dıe dusunmus gelmıstım ama bosmus :D

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
[quote author=cancanada link=topic=415.msg44395#msg44395 date=1314135329]

yanlış bilgi....  o ses kronik bir sorun  ve  çözümü yok turboyla vs  alakası bile yok... madem turbo nun sesi neden tüm turbo araçlarda hatta 1,4 t lerde gelmiyor ?...

[/quote]

Yanlış bilgi.... ևözümü: Alışmak :) Mesela ben il aldığımda çok garipsemiştim ve her seferinde duyuyordum. Ama artık alışmış olmalıyımki duymuyorum :)