Araç kalkarken çıkan vuvv diye ses nerden geliyor?

pulmoner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç kalkarken çıkan vuvv diye ses nerden geliyor?

ARKADAŞLAR BEN BU KONUYU ÇOK ARAŞTIRDIM BAŞKA FORUMDADA DİLE GETİRMİŞTİM AMA KİMSE UMURSAMADI BU SES TÜM ASTRA 1.3 CDTI LARDA VAR SERVİSLERDE TAM OLARAK NERDEN GELDİĞİNİ BULAMIYOR AMA OLMAMASI GEREKEN BİR SES OLDUĞUNUN FARKINDA AMA OPEL TÜRKİYE GM MOTOR ARIZA OLARAK KABUL ETMEK İSTEMİYOR ÇÜNKÜ ONLARA BU İŞ CİDDİ BİR MALİYET YARATIYOR.
SADECE BİR SERVİS 'V'kayışını söktüğünde sesin kaybolduğunu bulmuş ama nerden olduğunu anlayamamış yani kalkış desteğinden falan değil. yanlız opel bizi kullanıyor bizim hepimizin birlikte hareket ederek opeli uyarmamaız ve dava açmamız gerekiyor en azından aracın ayıplı mal olduğunu ispatlayıp paramızın bir kısımını geri alabilir yoksa bu ses gittikçe artacak ve o zaman mahkemeye bile gitseniz bu güne kadar neredeydiniz diyecekler. UMARIM DUYARLI OLURSUNUZ..

ToLGa1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu ses bende de war ya

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bahsettiğiniz ses bende kesinlikle yok o yüzden yokuş kalkış desteği sistemi olduğunu zannetmiyorum öyle olsa bizdede olurdu illaki..

fpotur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ftbilgisayar.com

Merhabalar ben aracımı bugun cıkarttım ve ıstanbul'dan teslim aldıktan sonra 1.lambada bu sesi duymaya başladım.
İlk oncelerı cok fazla tedırgın oldum hemen teknık servısı aradım onlarda bana bu yokuşlarda cok duyacaksınız v.s kelimeleri ettiler.
Sonra bilen arkadaslarıma sordum
Bir arkadasım o balatalardan gelıyor merak etme hatta Bursa'ya geldiginde kesilmis olur dedi.
Aynen de oyle oldu Bursa semalarına vardıgımda artık kalkışlarda o gıcırtıyı duymuyorum...
Bakalım yarın ve yarından sonrası neler getirecek...

pulmoner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar o sesin kendiliğinden kesilmesi imkansız artmaması için dua etmek gerekiyor sanırım..herkez bu sorun için servise gittiğini belgelesin rahatsız olduğumuzun toplu bir kanıtı olsun ve bu belgeleri birleştirip tüketici mahkemesine vermeliyiz bu kadar kişinin şikayetine kimse duyarsız kalmaz..bu sesin olmadığını söyleyenlerde farkında olmayanlar çünkü sesin olmadığı araç türkiyede yok..belki avrupada yoksa yoktur çünkü onların buna bizim kadar iyimser yaklaşacağını zannetmiyorum..
hepimizin servis kaydı açtımamız lazım bu şikayetten yoksa kaybayıp gidecek

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi burda kendinizle çelişiyorsunuz bir önceki yazınızda tüm 1.3 dizellerde olduğunu söylemiştiniz şimdide ses olmayan  araç yok diyorsunuz ben aracımı çok iyi dinleyen bir kullanıcıyım benim aracımda öyle bir ses olmadığınada eminim aracım 13500 kmde ayrıca..

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Ben aracımı ilk aldığımda çok fazlaydı hatta daha koltuğa oturup aracı hareket ettrmek için debriyajdan ayağımı ilk çektiğimde ses bir geldi dedim aha arabaya bişey oldu hemen teslim eden adama sordum sıkıntı yok dedi. Aradan 4 ay gecti ses nerdeyse yok. Buarada aracı bende çok dinlerim, dikkatliyimdir yani..

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer bu sesten muzdarip arkadaşlar varsa başka burdan paylaşıp yazılırsa birlikte hareket edilebilir birde video falan olsa bu konuda daha iyi tepitte edilebilir ne olduğu diye düşünüyorum..

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
Ben aracımı ilk aldığımda çok fazlaydı hatta daha koltuğa oturup aracı hareket ettrmek için debriyajdan ayağımı ilk çektiğimde ses bir geldi dedim aha arabaya bişey oldu hemen teslim eden adama sordum sıkıntı yok dedi. Aradan 4 ay gecti ses nerdeyse yok. Buarada aracı bende çok dinlerim, dikkatliyimdir yani..

+1

bende ilk aldığımda bu sesi çok duyuyordum. 3 ay geçti ve bu ses artık yok