Araç seçiminde Yardım

memzin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı aldım arkadaşlar 2010 Astra Sedan Elegans 14500km'de hatasız araç 31500tl dün itibariyle aldım.Msj yazan herkese çok teşekürler.

Son düzenleme:

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim size tavsiyem dizel. yılda 20.000 km yapacakmışsınız o yüzden çok rahat kullanırsınız. ayrıca amacınızın tasarruf olduğunu belirtmişsiniz. eğer çok performans aramıyorsanız, amacınız tasarrufsa ve gaza bastığımdada beni rahat kaldırsın diyorsanız 1.3 cdti sizi üzmeyecektir emin olun. mazot fiyatının arttığı kadar benzin ve lpg fiyatlarıda artıyor. o yüzden kolay kolay kapanmaz o fark benim şahsi görüşüm.

eğer kapalı otoparka girme derdiniz yoksa, bayır çıkarken bayılmasını dert etmiycekseniz, bagajınızın küçülmesi sizin için sorun olmuycaksa, sadece tasarruf bana yeter diyorsanız benzinli alın lpg taktırın.

dizel motorlar bakımları düzgün yapıldıkça kilometresi asla sorun olmaz. ben 10 gün önce mercedes aracımı 118.000km'de sattım. satmadan öncede mercedes servisine gittik kontrol ettirdik aracı. ordaki görevlinin dedikleri aynen şu: "bu araçların 15bin bakımlarını düzenli yaparsan hiç bir şey olmaz 500.000 km'yi bile görürsün. ben geçen ay sattım dizel aracımı 247.000km'deydi. tüm bakımları servisimizde yapıldı ve bir gram bile tık etmesi yoktu, sapasağlamdı." bir opel manyağı arkadaşımda detaylı araştırmaları sonucu şuna varmış, bana aynen dediği cümle şu: "opel motorları düzgün bakım ve normal kullanımla 400.000 km'yi devirebilecek kapasitedeymiş."

yani özetle dizel motordan korkmayın. ama ilk başta sizin de belirttiğiniz üzere kalitesiz dizel yakıttan korkun, hemde fazlasıyla.

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yılda 20Bin km yapıyorsanız Lpg sizi kurtarıcaktır.Diğer koşullar tamamen size ait.1.3 motor bana yetermi yeter.Ama size yetermi bunu kimse bilemez.Deneyip bakın.Yakıt konusunda sıkıntınız olmasın.Bazen sorun yaratıyor kaçak mazotlar ama herzaman sorun yaratmıyor.Hatay gibi bir bölgede çoğu insan kaçak mazot kullanıyor.Buna eş dost akrabamda dahil tek tük sorunlar duyuyorum.Bundada mazot pompası vs temizliği yaparak çözüm buluyorlarmış. Çok masraf dökeni duymadım.

memzin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey dizel aastra mı yoksa lpg li mi tercihi yapmak için ilj önce 1.3 dizel astra aracı test etmenizi öneririm bana 1.3 dizel yeterken bazı arkadaşlarımıza 1.6 t 180 bg lik araç bile hantal gelebiliyor bu bira göreceli bir durum haline geldi

araç işi bira şans işi ben sıfırdan beri dizel corsa kullanıyorum araç 6 yıldan beri bende ve rutin bakımları haricinde sıkıntı yaşamadım ve bundan sonra da yaşamam inşallah şu ana kadar 10.000 kmde bir 120 tl lik yağ ve filtrelerini değiştirerek bakımlarını gerçekleitiridim ve bu süreçte de devam ediyorrr

sorularınıza sırasıyla başlarsak
1.ben şimdiye kadar bildiğim yerden yakıt almaya çalıştım ve şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım ve forumda çoğu diel kullancımız shell den yakıt almaktadırr
2.evet her gün dizel ve benzinli yakıta zam geliyor bu doğru size şu şekilde bir örnekle açıklayım dizek astra şehir içi 6 lt civarı yakıyor benzinli 1.6 astra ise 9 lt civarı şehir içi yakıyor fiyatları eşitlense bile 100 kmde 3 lt benzinli araç fazla yakıyor buda 15 tl yakın bir paraya denk gelir
3. yukarda da belirtmiştim bu aracı test etmeniz gerekir ama açıklmanızda ekonomik araç sürdüğünüzü ve performans meraklısı olmadığınızı belirtmişsiniz o zaman 1.3 işinizi görecektir
4. geçen haftalarda üyelerimziden selçuk kardeşim 130.000 civarıydı galiba dizel corsasını sattı araç 2006 1.3 slvirlin modeliydi 21.500 civarına sattıı temiz ve bakımlı araçlar her zaman değerini bulur

forumda da satılık dizel astralar var düşük km ye sahip ordan da bakabilirsiniz

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğer soruların cevaplarını arkadşlar yeterince vermiş ama bende şunu belirtmek istyorum 1.3 dizel için kasayı kaldırmıyor gitmiyor gibi söylentilere kulak asmayın bundan önceki aracım 1.3 cdti hb idi gayette kendini kaldırabilen torkundan dolayı 1500 3500 arası güzel ivmelenen sorun çıkartmayan çokda ekonomik bir araçtı,değerini gittikten sonra anlıyosnuz valla..

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et