Aracım gaz yeniyor.

rgunhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba 2002 opel astram var.Aracımın ivme kazanması çok hantallaştı.iniş asagi bile tok bir sekilde gaz yemiyor bazen Bu yuzden hep devirli kullanmam gerekiyor.8 ay once buji yandi degistirdim.gecen ay da ateşleme bobini bozuldu.Aracımın enjektorleri temizlendi gaz kelebeği temiz filtreler değişti.Nedeni ne olabilir.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalizor tikanmis olabilir. Egzost cikisinin saglikli olup olmadigina bakabilirsiniz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rgunhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzost çıkışı derken motordaki çıkışımı kastediyorsunuz

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var bende bulamadım. map sensörü temizledim gaz kelebegi temizlendi gaz ayarı yapıldı vs va aynı. bende ya katalizor diyorum yada potansiyometre arızalı diyorum. en yakın zamanda potansiyometre yide temizleyecem.

rgunhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam gaz ile ilgili bi sorun değil zaten.benzindede aynı hatta benzinde performans daha da düşüyor.

serseri50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen

Sorunun aynısı bende de var benim arac 98 cd aklına gelecek sensörlerin hepsini yeniledim .araç hala bazen canavar kesiliyor yola sığmıyor bakıyorsun 2 dk sonra arkadan çekiyorlarmış gibi gaanılaşıyor .:D enteresan olan arıza lambası filanda yakmıyor .tahminim krank devir sensörü ben yeniledim sensörü ama yan sanayi taktığım için galiba tam uyum sağlamıyor dediğim gibi bi bakıyorsun kendinde araç bi bakıyorsun bayılıyor tam gaz yemiyor.

rgunhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki sürekli aynı hocam.Rampada falan vites yükseltiyorum araç kendini toplayamiyor.Benim acaba baskı balatada mi bitti diyorum.Katalizörü bi deneyeceğim.Olmadı satıp bir daha opele bulasmıyacağım.

daynaft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata bittiği zaman arac 4000 5000 deviri görür ama gitmez devrini aldıkdan sonra düz yolda gider ama yokuşa vurdugunuz zaman yine performans düşer egr den olabilir aynı sorun bende de vardi sankı aracı arkadan biri asılıyo gibi gaza basıyorum arac gaz yemıyor ve gitmiyor vitesi 2 3 yaptıkdan sonra kendını topluyo bazen 3 vitesde giderken sanki arkadan biri asiliyo gibi arac yığılma yapıyordu egr yi temizlettikden sonra sorun düzeldi

rgunhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim egr de sıkıntı yok kurumu temizlendi zaten

ercan1878

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ramazan bey benim araçdaki arıza sizinkine benziyor sanki benim araç gaz yemiyordu sanki arkamdan bir araç çekiyor gibi oluyordu arıza ışığıda yanıyordu tüpden yapar dediler pek önemsememişdim. Fakat krank sensörü elektronik gaz pedalı birde beyin değişti şimdi uçak gibi gidiyor