aracım giderken zorlanıyor

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2006 corsa cdti sahibiyim. manuel vites. arabam 3-4 bin km dir yolda gerektiği gibi akmıyor sanki bişey onu zorluyor. yokuş aşağı boşta iken bile hızlanması oldukça yavaş. gaza bastığımda da eski hızlanması yok. motorla ilgili bişey olduğunu düşünmüyorum çünkü boşta iken dahi aynı problemi yaşıyorum. 7000 km önce bakımı yapıldı. şu an 52000 km de. fren sisteminde bir problem vardır (sıkma falan gibi) diye kontrol ettirdim. problem yok dediler. ne olabilir acaba ? acayip canımı sıkıyor çünkü sürüş zevki diye bişey kalmadı.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hava debimetresini kontrol ettir

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben hemen atlayayım çünkü sorunlar benimle aynı gibi :S hantallıkmı var aracınzda? benim öylede :S

ahmi_63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede stop etme sorunu var sürekli stop edior.yolda giderken araba istop ediyor gibi devir felan düşüyor ama tekrar çelışıyor bazende direksiyon kas katı kesiliyor.arabam tüplü anı sorunu benzindede yaşıyorum...

xmyy_24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede stop etme sorunu var sürekli stop edior.yolda giderken araba istop ediyor gibi devir felan düşüyor ama tekrar çelışıyor bazende direksiyon kas katı kesiliyor.arabam tüplü anı sorunu benzindede yaşıyorum...

aynı sorun bendede var stop etme ve direksiyon sertleşmesi gibi...

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, sorunumu çözdüm. mahmut kemal omurca arkadaşımızın "debimetreye baktır" cevabından sonra en son bakımı dışarıda yaptırdığım ve yan sanayi hava filtresi kullandığımı hatırladım. hatta 15000 km olmadan arada değiştiririm diye fazladan bir hava filtresi almıştım. dedim bir bakayım şu filtrenin durumuna. söktüm baktım epey kirli gözüküyor.(filtre 7000 km önce değişmişti. 45000 bakımında. aracım ise 2000 km dir hantaldı.) yedek ile (o da yan sanayi aynısı) değiştirdim. araç birden kendine geldi. şaşırdım kaldım.

bundan önceki hava filtrelerim servis tarafından 15000 km de ve 30000 km de değişmişti. orijinal filternin 15000 km boyunca sorunsuz hizmet edip, yan sanayi filtrenin 5000 km de sorun çıkarması şaşırttı beni.

şimdi soru şu "k&n kutu filtre alsam (amacım ses yada performans değil, sadece motor rahat nefes alsın. olan gücü tam olarak versin) nasıl olur ?" kutu içi markalı filtre kullanan arkadaşlar varsa yorum yapabilirler mi ?

açıkçası şunu görmüş oldum. hava filtresi dizel araçlar için bayağı önemli, acayip performans kaybettiriyor (özellikle alt devirlerde) bu yüzden kutu içi filtre düşünüyorum. ne dersiniz ?

not : kullandığım yan sanayi filtre de mette mi öyle bişey markası

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben boschun hava filitresini kullanıyorum dört dörtlük 13 lira gibi bir fiyatı var.kutu içi filitre yağlı olduğu için debimetre yağlanıyor sık sık temizlemen lazım bence uğraşma en güzeli kağıt filitre kirlenince at

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben denizlideki bosch car servise sordum senin araç için yok dendi bir parça numarası var ise daha iyi olur.Birde dizel ve benzinlilerde değişiyormu filitrenin standardı onuda açıklayabilirseniz sevinirim..