Aracımdan Gelen Bu Tuaf Sesi Bulana veya Tahmin Edene Helal Olsun

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses hareket halinde ikenmi geliyor yoksa arac duruken gaz verince geliyormu.severim böle arızaları :)

tekelioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen abi bende bu yüzden sordum.Benim arabanın dün volant gitti bende benzer sorun olabilir diye yazdım:)

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses hareket halinde ikenmi geliyor yoksa arac duruken gaz verince geliyormu.severim böle arızaları :)
Ustanın biri itici sesi, diğeri piston pim sesi, bir diğeri ise en son piston etek vurma sesi dedi. Piston etek sesi diyen usta teşhisinden çok emin gibi konuştu ve 1.000 tl gibi bir masrafım olacağını, ses gitmesse para verme diye konuştu. Neye karar vereceğimi şaşırdım dolayısıyla. Normalde ses yok, hareket halinde var.

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç vectra b 2.0. Bu ses yüzünden triger seti devirdaim pompası v kayışı ve bilyaları tümüyle değişti. Bunlar değişmeden önce itici sesi demeyen ustam bu defa itici sesi demeye başladı. Ustama uyarsam daha çok masraf edecem gibi. Sesi biraz tarif edecek olursam şöyle. Rolantide ve dururken gaza basma anında kesinlikle her şey normal. Hareket halinde 1500-2000 devir aralığında ne gaza basıyorum nede gazı bırakıyorum yani araç tam güzel bir devre kavuştuğunda, sanki bir pervanenin plastiğe veya metale sürtmesi gibi seri bir şekilde ses gelmeye başlıyor, gazı verdiğimde veya bıraktığımda ses kesiliyor. Bu sesi gazı ayarlayarak sürekli getirebilir oldum. Ustaya bu sesi tarif etmeme gerek kalmıyor dediğim gibi gazı ayarladığımda bizzat dinletebiliyorum. Sizce nereden gelebilir bu ses?:confused:

İşte ses bu.Zannedersem yorumlar ve tahminleri kolaylaştırır.

http://www.dailymotion.com/video/xiipl9_bu-ne-sesi-olabilir_auto

Buda aracın sabah soğukken sek.hav.pompasınında çalıştığı rolantinin yüksek olduğu andaki sesi ve herşey normal.

http://www.dailymotion.com/video/xiishb_aracyn-sabah-ilk-calyymasy-sek-hav-mot-calyyyr-halde_auto
kardes bende de buna benzeyen sorun vardi astra h disel ustalar servisler felan bulamadi günün birinde servise kilma servisi yaptirmaya gitmistim kilima servisi yapilirken bulmuslar sesin geldigi yer kilma borusunu tutan tirnaklardan birinin kirilmasi sonucu camurluga vurmasindan kaynaklaniyormus belki sendede borulardan biri titriyo baska metal bir bölgeye vuruyo

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardes bende de buna benzeyen sorun vardi astra h disel ustalar servisler felan bulamadi günün birinde servise kilma servisi yaptirmaya gitmistim kilima servisi yapilirken bulmuslar sesin geldigi yer kilma borusunu tutan tirnaklardan birinin kirilmasi sonucu camurluga vurmasindan kaynaklaniyormus belki sendede borulardan biri titriyo baska metal bir bölgeye vuruyo

Tabiki bunlarda akla gelen şeyler olduğu için tüm bu kontrollerde yapıldı.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustanın biri itici sesi, diğeri piston pim sesi, bir diğeri ise en son piston etek vurma sesi dedi. Piston etek sesi diyen usta teşhisinden çok emin gibi konuştu ve 1.000 tl gibi bir masrafım olacağını, ses gitmesse para verme diye konuştu. Neye karar vereceğimi şaşırdım dolayısıyla. Normalde ses yok, hareket halinde var.
etek yada yatak sesi olsa hareket herzaman yapar.hareket halinde yapıyosa şanzumandan yada fren disklerinden olabilir disklerde bi catlak varsa fren balatası vurma yapabilir..bide tekerler den biri tel kırmış olabilir oda bu şekilde ses yapar cat cat cat diye tekerleri ön arka yaptırın bakın sesin gelme yeri değişecekmi.

EgeErbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün arkadaşımın arabasını bakıma götürdük bikaç sıkıntısı vardı. Arabadan aynı bu ses geliyordu aklıma direk bu konu başlığı geldi. Hemen gittim sordum sıkıntı ne diye. Bujilerden biri yerinden oynamış. Hallettiler ses kesildi. Eğer rölantide de bu ses geliyorsa bence bir kontrol edin, belki bu rölantideki sorununuzu da açıklayabilir. Umarım yardımı olur

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses kesinlikle motor devir hızına paralel yani motor dışındaki bi parça olma ihtimali düşük gibi geliyo bana aynı ses bende de vardı 3 ay boyunca sesi bulamadık kaynağını ısınınca kesiliyordu dolayısıyla tamirciye gittiğimde 3-4 saat soğumasını beklemek gerekiyodu en sonunda triger bilyalarının dağıtmak üzere olduğunu tespit ettiler değiştik ve ses gitti öncelikle trigerden sağlam bir şekilde emin olun

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses kesinlikle motor devir hızına paralel yani motor dışındaki bi parça olma ihtimali düşük gibi geliyo bana aynı ses bende de vardı 3 ay boyunca sesi bulamadık kaynağını ısınınca kesiliyordu dolayısıyla tamirciye gittiğimde 3-4 saat soğumasını beklemek gerekiyodu en sonunda triger bilyalarının dağıtmak üzere olduğunu tespit ettiler değiştik ve ses gitti öncelikle trigerden sağlam bir şekilde emin olun

Triger seti zaten bu ses yüzünden değişti ve tekrardan kontrolu yapıldı. Aklıma ne geldiyse hepsini denedim. En son aklıma gelen şey ise, ateşleme bobini yüzünden avans vurmasın bu araç?