Aracımı Teslim Aldiiim

Omer9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun aracimi teslim aldim heyecanim mutlulugum tarif edilemez, simdiden herkese tesekkur ederim. Allah herkese daha guzelini daha iyisini versin.

IMG_20200103_130815_237.jpg

Ilk deneyimimden sonra simdi birkac sorum olucak degerli deneyimlerinizi bekliyorum sorularım şöyle;
- Işiklarda beklerken Arac D de iken cok cok hafif motor calisiyor devir 1 in altinda oluyor N ye aldigimda rahatliyor bu normalmi astralarda hani ben frene basinca motor bosta gibi calisir diye dusunuyordum?
-araca yuklenince evet biraz fan aciyor ama beni rahatsiz etmiyor bu durum gecicekmidir kontagi kapatinca fanda kapaniyor ama.
-aracim beyaz cam filmi yaptircam sizce on 2 arkalari 3 mu yaptirsam yoksa hepsi ayni mi olmali nasil durur sizce?
-1.4 T otomatik arac sehir ici yakit verileriniz nelerdir? 0 olduhu icin yakit farkedermi?
-Arac temizligi hakkinda onerileriniz neler?

Sorularim simdilik bunlar aklima geldikce guncellerim simdiden cevaplariniz icin tesekkurler iyi geceler.

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALLAH KAZASIZ BELASİZ BİNMEYİ NASİP ETSİN

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun aracimi teslim aldim heyecanim mutlulugum tarif edilemez, simdiden herkese tesekkur ederim. Allah herkese daha guzelini daha iyisini versin.

IMG_20200103_130815_237.jpg

Ilk deneyimimden sonra simdi birkac sorum olucak degerli deneyimlerinizi bekliyorum sorularım şöyle;
- Işiklarda beklerken Arac D de iken cok cok hafif motor calisiyor devir 1 in altinda oluyor N ye aldigimda rahatliyor bu normalmi astralarda hani ben frene basinca motor bosta gibi calisir diye dusunuyordum?
-araca yuklenince evet biraz fan aciyor ama beni rahatsiz etmiyor bu durum gecicekmidir kontagi kapatinca fanda kapaniyor ama.
-aracim beyaz cam filmi yaptircam sizce on 2 arkalari 3 mu yaptirsam yoksa hepsi ayni mi olmali nasil durur sizce?
-1.4 T otomatik arac sehir ici yakit verileriniz nelerdir? 0 olduhu icin yakit farkedermi?
-Arac temizligi hakkinda onerileriniz neler?

Sorularim simdilik bunlar aklima geldikce guncellerim simdiden cevaplariniz icin tesekkurler iyi geceler.

Aracınız hayırlı olsun. Ben de alalı 1 ay kadar oldu. Sorularınıza gelirsek...
1 - Bu durum normal. Tork konvertorlu otomatik sanzimanlarin hepsi böyledir. Sizin düşündüğünüz durum çift kavrama sanzimanlarda olur.
2 - Bu araba böyle ve geçmeyecek. Bununla ilgili birçok kisi servise gidip şikayette bulunuyor. Sürekli fan çalışıyor diye. Hararet 90a geldikten sonra fan 1.kademede hafif çalışıyor. Bu rahatsız etmiyor. Ama biraz sehiricine girince 2.kademeyi açıyor ve bu rahatsız ediyor. Dışarda da gürültü oluyor ve insanların dikkatini çekiyor. Motoru stop etmeden durmuyor fan. Ben daha 3 gün önce 2.kez servise gittim ve daha önceki gidişimde Opel Türkiye'ye yazıldı durum. Gelen cevap, bunun aracın normal çalışma şekli olduğu, Euro normlarını karşılamak, turbonun ve motorun fazla ısınmasını önlemek için böyle ayarlandığı söylendi. Ustalar, ancak yeni bir yazılım falan yayinlanirsa bunun degistirilebilecegini belirttiler. Tatmin olmadım tabiiki. Tavsiyem, siz de servise başvurup bu durumu sorgulayın. Genel merkeze bildirmelerini isteyin. Ne kadar çok bu konu için geri bildirim olursa belki birşeyler değişir.
3 - Bence bütün camları aynı ton yaptırın.
4 - Benim 1000 km'lik ortalama tüketimim 9 litre. Ortalama hız 20 km civarı. Genelde kısa mesafe kullanıyorum anlayacağınız gibi. Ama uzun yolda sabit 120 km gibi 5bucuk litre civarı yakıyor. Bir kaç bin km sonra bir tık azalabilir.
5 - İmkan varsa tabi kendiniz yıkayın. Araç içinde plastik aksama kimyasal birşey sürdürmeyin. Yikamaciya verirken kesinlikle ön camın etrafındaki yumuşak plastik parçaya yakından tazyikli su tutmamasını tembih edin. Tazyikli su parçalıyor orayı.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun.
Keyifle kullanmanızı dilerim. iyifikir

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah. @Fireman (Faruk) bey bütün sorularınıza en güzel yanıtı vermiş. Tekrardan hayırlı olsun rabbim kaza bela vermesin ins.

• Beğen
Tepkiler: goktasoktay

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Maşallah..Hayırlı olsun..ALlah kaza bela vermesin inşallah...Arka camların 3 numara olması daha iyi olabilir ama geri görüş geceleri zor oluyor arka camdan...Birde otomatik kararan dikiz aynası varsa hiç tavsiye etmem 3 numarayı..Belki arka kapılar 3 arka cam 2 olabilir ama görüntü nasıl olur onu bilmiyorum :)