Aracımın Aküsünü değiştiricem yardım

java

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model 1.6 astramin aküsünü değiştiricem 72ap akü takmayi düşünüyorum öğrenmek istediğim beyinde sorun olurmu bide aküyü cikarip değiştirdiğimde teyip te felan sorun olurmu hani amacim bi sorun yaşarmiyim onun hakkinda bilgi verimisiniz? Iyi forumlar

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Teyp kodun gider Bilmiyosan ögrenmeden yapma.
+ Akü boyuna dikkat et. 72Ah orjinalinden yüksektir ve ön kapura çarpabilir.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
ben 2000 astramda 72lik inci kullanıyorum. alırken iki şeye dikkat et:
1 Cengizin dediği gibi teyp kodunun gitmemesi için aküyü motor çalışır haldeyken değiştirt.
2 Aküyü tamamen test ettir. enjektör gibi bir aletle bazını felan ölçüyorlar. onu mutlaka yaptır. yoksa aldığın sıfır akü bozuk çıkabilir benim gibi kafayı yedirir.

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç çalışırken akü değiştirilmez(yada ben öyle biliyorum). ayrıca aküyü söküp yenisini takmanın hiçbir zararı yoktur. teyp kodunu biliyorsanız söküp yenisini takıp kodu girebilirsiniz. akünün boyutu yerine sığıyorsa başka bir sorun kalmaz

Son düzenleme:
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Ben öyle yatırıyorum arkadaşlar hiç de sorun olmuyor.

Son düzenleme:

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende araba çalışırken değişir diye biliyorum yani teyp kodu vs. girmemek için ancak bu yöntemin eski nesil araçlarda uygulandığını biliyorum yeni nesillerde akü kutupları söküldüğü an stop ediyor

Son düzenleme:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Doğru Yüksel, motor çalışırken değiştirebilirsiniz ama zaten kutup başlarını söktüğünüzde stop edecektir motor :) Teyp kodunu bilmiyorsanız servisinizden öğrenebilirsiniz...

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende araba çalışırken değişir diye biliyorum yani teyp kodu vs. girmemek için ancak bu yöntemin eski nesil araçlarda uygulandığını biliyorum yeni nesillerde akü kutupları söküldüğü an stop ediyor

evet servisteki elemanda çalışırken sökmek istedi bizim aküyü söktüğü anda stop etti :rolleyes:

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesajı yazış tarzımıza dikkat edersek iyi olur düşüncesindeyim. insanların bilgilerini ve düşüncelerini paylaşmaları için yapılmış bir forumda dikkatli olmalıyız

Son düzenleme:

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca benzinli araçlarda eski yada yeni olsun kutupbaşı söküldüğünde araç stop eder. malum bujile ateşlemeyi aküden aldıkları enerji ile yapıyorlar...