Aranızda Klimacı Varmı.? Klima dış üniteyi sökücem.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Slm arkadaşlar
Evdeki klimayı sökücem. dış üniteyi ayırıcam
Ama sökmeden içindeki gazı kompresöre hapsetmem lazım.
Sogutmaya alıp 10dk çalıştrıp çıkış vanasını kapatıyoruz ama çalışyıktan sonramı kapatıyoruz yoksa vanayı kapatıp mı 10dk çalıştrıyoruz. Herzaman yapmayınca tam anımsıyamadım şimdi.
Bilen bi arkadaş tarif edebilirmi yanlış yapmayalım.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam iklimsa servisinde calısdım 1 sene, klimayı toplarken iç unıte ayarını -18 e getirin tam verimli sogutmaya basladıgında , basma vanasını kapatın... kapattıkdan sonra dıs unıtiedeki kompresörun zorlandıgını duyarsınız sesınden... o sırada emmeyide kapatın hemen akabinde içerden kumandayla klımayıda tabıkı.. ondan sonra sökebılırsınız gaz kompresörde kalır zaten ama emmeyıde kapattıkdan sonra mutlaka klımayı hemen kapatın yoksa modül arızası yapar kompresör yakmaya kadar gidebilir ...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Teşekkür ederim eren.
Basma vanası ince olan değilmi.
Klimayı -18 e alıp sogutmada çalıştrıyorum. sogutma da çalıştıktan sonra ince olanı direk kapatıyorım 1,2 dk sonra Dış ünitedeki kalın olanın vanasını kapatıp klimayı kapatıyorum hemen.
dogrumu.

emme ile basma vanası arasında nekadar beklemem yeterli olur.

Son düzenleme:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim eren.
Basma vanası ince olan değilmi.
Klimayı -18 e alıp sogutmada çalıştrıyorum. sogutma da çalıştıktan sonra ince olanı direk kapatıyorım 1,2 dk sonra Dış ünitedeki kalın olanın vanasını kapatıp klimayı kapatıyorum hemen.
dogrumu.

emme ile basma vanası arasında nekadar beklemem yeterli olur.

Klima -18 de tam sogutma yaptıgında altdaki vanayı sıkın , daha sonra alyan anahtarını üst e takın , 10 ar sanıyede bır aanahtarı 1 tur cevırın .. 20 sanayıye felan geldıgınde zaten kompresörden zorlanma sesi gelir o sırada tamamen sıkın ve klimayı kapatın, gerisi sökmeye kalmış..