arıza ışığı..

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda genel olarak hitap tarzınızmı bu? ben bilgi vermek amacı taşımyordum eminim karşıdaki arkadaşta bunu anlamıştır zaten.öğretmenim motor ustası değlim sadece başıma gelen olayı ve bu olay sonucunda senin gibi değerli !!!!!! bir anadolu ustasının söyledklerini paylaştım.

Eğer çözüme yönelik bir bilgi paylaşmak amacında değilseniz neden mesaj yazma ihtiyacı hissettiniz?Ustamız konuyla ilgili bölüm sorumlusudur, dolayısı ile bence de yerinde olan uyarısını yadırgamayınız.

olguner83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş
sadece benzinde alaka var..sadece 95 oktan benzin koy ve lamba söner..kesinlikler 97 oktan almayın.benimde öle oldu..benim arabam 99 model opel vectra 2,0 motor..sıralı sistem lpgli.ara sırada 97 oktn alıyordum..bi baktım lamba yanıyoo gittim servise ustaya gösterdim.mesele böyle.sen bugün benzin aldı mı dedi evet..ne aldı 97 oktan aldım.dedi sakın alma artık 95 oktan al .

dex_ter_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar bu Sabah arabamda Egsoz emisyon ışığı yandı ciddi bi sorun olabilir diye önce sitede araştırdım sonra özel servise gittim aracım 2003 Astra Njoy , Sitede söylenenlerin hepsini ustaya sordum EGR walfi, manifolt vs.vs. gibi olabilecek sorunları sordum Tech-2 cihazı ile kontrol ettirdim ikinci silindirde tekleme arıza werdi alet...Ustam Ateşleme bobininde sorun olduğunu söyledi ve değişmesi gerektiğini söyledi eğer egr walfi yada başka biryerde sorun olsaydı makinede çıkardı dedi...Tüm bu olanlara siz ne dersiniz?? Teşekkürler...

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuları iyi hortlatmışsın valla. :) Usta değilim ama 3 konuda mesajını okuyunca cvp vermek istedim. Tekleme eğer gerçekten bobinden ise daha önce burada konuşulan konuları referans alarak değiştirmek en mantıklısı. Ama bobini değiştirmeden önce motor ısındıktan sonra redline çizgisinde arabanı 20 -25 dakika kullan veya carbon cleen yaptır. Belki teklemenin kaynağı kurum bağlaması olabilir.

YILDIRAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opel vectra 2,0 motor..sıralı sistem lpgli aracımın da, arıza lambası bundan bir ay öncesi arasıra yanıyor ve motor devirden düşüyordu, sanayide ustaya Tech cihazı ile kontrol ettirdim ve eksantrik devir sensörü arızalı dedi, sensörü 52 TL ve 20 TL. işçilik ücreti verek değiştirdim arıza düzeldi, iki gün önce karlı yolda kısa mesafede 2 ci vitesde giderken yekrar yandı ve bir müddet gittikten sonra durup aracı stop ettim tekrar çalıştırdım arıza lambası yanmadı.

ufuk_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı arıza bugun benım basıma geldı.bu aralar benzinin fiyatının artması ve maddı sıkıntılardan dolayı genelde kırmızı ısıkta kullanıyorum aracı bugun benzınlıge gıderken teklemeye basladı ve arıza lambası yandı benzın aldıktan sonrada ısık arac 2000-2500 devire geldıkten sonra lamba yanıp sonmeye basladı.ve araba gitmiyodu teklıyodu bende fazla zorlamadan sanayıye gıttım bılgısayara baglattım .atesleme arızası cıktı bobini ve bujılerı degıstırdım.şimdi düzeldi.burada arac 2003 corsa.

buffon8787

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var 98 astra g lpgli bayır cıktım zaman zorladığım zaman arıza lambası yanıyo bayır bitene kadar yanıyo ve sönüyo yardım lütfen

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki bu linkteki aparat işimizi görebilir ayrıca bu aparat oksijen sensörü hatlarınımı iptal ediyor onu bende bilmiyorum arkadaşlar yardımcı olabilir heralde. tıklayın.

fatih42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 astra g aracım var ben de de gaz da ilk çalısmada tekleme yapıyo. araba ısınınca geçiyo. egr valfı temizlende. ondan kaynaklanmıyo. bobin den süpheleniyorum. baska bişeden kaynaklanma ihtimali var mı.. yardımlarınız için tesekkürler

buldugu arızalar ise düşük yakıt seviyesinde tekleme ve 2. silindirde tekleme......

bobinden değilse bosuna degiştirmek istemiyorum

Son düzenleme:

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim Bey bende de aynı arıza var.Bir türlü ustaya goturup cihaza baglatamadım.ilçede oturuyorum ayın 6 sında buyuk ıhtımalle gıdıcem ile.O zaman yazarım sorunu ve cozum yollarını.Eger o gune kadar sen ogrenebılırsen bana da yaz da ben de merak etmıyeyım.Ayrıca benım sahsı fıkrım egr valfınden olabılecegi....