arıza ışığımı nasıl temizletirim

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam...
yaklaşık 5 ay önce aracım (2003 1.7 dti corsa ) arıza yapıp yolda kalmıştı (yakıt sisemi hava yapmıştı.). daha sonra çekici ile özel servise çektirmiştim ama çekiciden indirince araç çalışmıştı:=)
fakat o gündür arıza ışıkları çalştırırken yanıyor çalışınca sönüyor. bunu nerede sildirebilirim. servisler bu iş için ne kadar alır yada ücretsizmi yapılıyor bu işler...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tanıdık servisiniz varsa para almazlar

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam...
yaklaşık 5 ay önce aracım (2003 1.7 dti corsa ) arıza yapıp yolda kalmıştı (yakıt sisemi hava yapmıştı.). daha sonra çekici ile özel servise çektirmiştim ama çekiciden indirince araç çalışmıştı:=)
fakat o gündür arıza ışıkları çalştırırken yanıyor çalışınca sönüyor. bunu nerede sildirebilirim. servisler bu iş için ne kadar alır yada ücretsizmi yapılıyor bu işler...
arabanın kontagını açtıgın zaman zaten bütün ışıklar yanar araba çalışınca söner...eger araba çalıştıkdan sonra sönmez ise sorun var demektir...senin anlattıgına göre araçın normal zaten....

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
irfan bey kusura bakmayın ben tam anlatamamışım konuyu. arıza uyarı işığı derken servis ışığını kastettim (yağ ikaz akü ikaz falan değil). bu ışık yandığında servise gidilir normalde. servis arızayı giderir ve ışık söner. tabii bende durum servise gitmeden yolda düzeldi. böylece ışıkta yanık kaldı. araba çalışınca ışık sönüyor tabiki. zaten diğer arkadaşlar konunun çözümünü yazmış birtek tanıdığım bu cihaza sahip tamircim olmadığından ücret tarifesini öğrenmek işi kaldı:=)

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
irfan bey kusura bakmayın ben tam anlatamamışım konuyu. arıza uyarı işığı derken servis ışığını kastettim (yağ ikaz akü ikaz falan değil). bu ışık yandığında servise gidilir normalde. servis arızayı giderir ve ışık söner. tabii bende durum servise gitmeden yolda düzeldi. böylece ışıkta yanık kaldı. araba çalışınca ışık sönüyor tabiki. zaten diğer arkadaşlar konunun çözümünü yazmış birtek tanıdığım bu cihaza sahip tamircim olmadığından ücret tarifesini öğrenmek işi kaldı:=)
tanıdıgın varsa ücret ödemezsin... yoksa sanırım 10-20 arası tech baglayıp siliyorlar.
bir önceki yazınızda araba çalışınca sönüyor yazmışınız ondan oyle yazdım...

Skysea

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5-10 liradan fazla almamaları lazım ama insafa kalmış artık

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence servise gitmeden kendiniz halledin.km sıfırlama düğmesi varya göstergede.ona basılı tutun ve kontağı acım göstergede düz çizgiler çıkacak sonra tekrer eski haline döner.ve sorununz hallolmuştur ok.7500 km sonra tekrar yanar