arıza lambası lpg

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne Biçim Iş Bu

ne biçim iştir bu ya anlamadım gitti.demekki harbiden arabaya bişey olsa arıza yapsa anlayamıyacagız neden oldugunu lpg diyip geçecegiz sonra araba elimizde kalacak.biz ilk taktıgızda tüpü ilk 2 ay hiç sorun yoktu balıkrsire gittik orda depoyu doldurduk arıza vermeye başladı motorun suyuda azalmıştı onu tamamladık ışık sondu istanbula geldi sivasa gitti araba hiç yanmadı aradan 1 ay geçti gene yanmaya başladı bu sefer yagıda suyuda tamam.ama halen yanıyor ışık tüpü takan firma egzozdan benzin yerine gaz çıktıgı için yanıyor diyor

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail kardeş iki gündür arıza lambam yanıyordu...denemesi bedava benzine getirirsin arabanı eğer lamban hala yanıyorsa bağlatırsın tech2 ye sorunu görürsün...ben denedim ve müşürümün biri selden dolayı oksitlenmiş problem ondan kaynaklanıyormuş...lpg ye hemen suç atmak bence yanlış...6 aydır kullanıyorum düzgün bakım ve kontrol sorun yaratmaz bence...

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baglattım

cihaza baglattım zaten ilk bagladı adam OKSİJEN SENSÖRÜ ve MOTOR ELEKTRİKSİSTEMİ DİYE HATA VERDİ.ONDAN SONRA ÜST ÜSTE 2 DEFA DENEDİ 2 SİNDEDE ARIZA BULUNAMADI YAZDI.İNŞALLAH TÜPÜ TAKAN YERİN DEDİGİ GİBİ EGZOZ DAN VEYA OKSİJEN SENSÖRÜNDENDİR

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Ben kaç defa gittiysem hep oksijen sensörü ateşleme hatası verdi tech2 de ...

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzindeyken yanmıyo bendede.bide gaz da giderken yediğinden fazla gaz verirsem sönüyo hemen fazla kafaya takmayacaksın böle durumları babamda toros vardı öyle bir ışık yoktu fakat biz gazda 7 sene bindik ona ve hiç birşey olmadı

fatih77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de motor arıza ışığı yanan arkadaşlar bunun birkaç sebebi olabilir ancak en önemlileri
1. tüp takılırken lamda(oksijen) sensörü bağlanmamış olabilir
2. enjektör kablo kesim hatası
bende astra G var ona BRC seguent 24 sıralı sistem taktırmıştım lpg de motor arıza ışığı yanıyor benzine geçince sönüyordu BRC nin Türkiye yetkilisi 2a mühendislikle görüştüm taktırdığım servise gerekli talimatları verdiler kablo kesim hatasıymış gittim düzelttiler lpg li araçlardak imotor arıza ışığı ile ilgili gerekli bilgileri 2a mühendisliğin internet sitesinde ve donanım haber sitesinde bulabilirsin inşallah en kısa zamanda çözüme kavuşur ihmal etme ciddi bir problem araçta başka bir arıza olduğunda fark edemeyebilirsin iyi akşamlar

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halen neden aynı şeyleri yaıyoruz ki abi tüpte iken lamban yanarsa motoru stop edersin tüpü kapatırsın ( yani sadece benzinle kullanıma açarsın ) tekrar marşa basarsın bir müddet gezersin eğer lamban hala yanıyorsa en kısa zamanda servise gider olayı çözersin...

ben altı ay önce takdırmıştım ilk 2 ay arada sırada yandı söndü daha sonra yaklaşık 3 ay yanmadı sonra yarım depo benzinle gezdim lpg yi hiç kullanmadım sonradan lpg ye alınca tekrar yaktı ve bir müddet sonra geri söndü

bu hafta yanmasının sebebide lpg den değilmiş 1 ay önce burada sel vardı o meğersem bir kaç sensörü etkilemiş ( çamur vs ) ondan yanıyormuş...

emin olun aracınız sizin için ne kadar önemli ise benim veya diğer takdıranlar içinde önemlidir...

ben aracımdan tık ses gelse hemen servise ( yetkili servis ANIL ) götürürüm toz kondurtmam 3 haftada bir cila atar gözüm gibi bakarım eminim ki lpg si olanlarda olmayanlarda aynı şekilde araçlarına bakıyor bakımını yaptırıyordur...