Ariza lambasi vectra b

ahakant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaslar, aracim1998 vectra caravan orjinal alman/ 1 yil once lavato marka tup taktirdim aracimda motor ariza lambasi yanmakta ve egzos olcumu icin goturdugumde degerlerin yuksek oldugunu solediler arac cok yakiyo dediler. arada da gazda 3000 devirde tekleme yapiyor 2-3-4 viteste.arada da devir saatim gazda anlik bir defalarca yukselip dusuyor/nedeni nedir nekadar masraf yaparim teknikci aRKADASLAR YARDIMCI OLURSA SEVINIRIM

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de vardı.97 vectra gls...3.-4. viteslerde zorlamaya başlarken tekleme yada silkeleme gibi bişey yapıyodu.götürdüm gaz ayarlarından hallettiler ve yakıtım da düştü.yani fazla yakmasından oluyo galiba boğuluyo araç.sadece ayarlardan gibi yani...kolay gelsin

muratsuer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı aldığımdada arıza lambası yanmaktaydı,ustalar lpg den kaynaklandığını söylediler.Aracımı bakıma götürdüğümde ekzantrik sensörü ve marş motoru değiştirildi.ondan sonra arıza lambasıda söndü.Herkes lpg diyor ama aracını bir bilgisayara bağlatıp kontrol ettirirsen lambayı söndürebilirsin

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lamba yandığında benzine geç lamba söner sonra tüpe geç bende böyle oluyordu

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalizatör lamda sensörünü oksijen sondasını bide EGR yi kontrol ettirin... saygılar...

ahakant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımı bilgisayara bağladılar. arızayı oksijen sensöründen dediler
söndürdüler
10 mt sona tekrar yandı
Arkadaşlar ben 1 sene kullandım yoktu böle bir arızası arabamın.ustalarda bi tuhaf kurcalamaya korkuyolar
anca yağ su değişimi

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR yi sküp temizletin daha sonra iptal ettirin birde öyle kullanamyı deneyin....

ahakant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilgin için tşk ederim kardeşiiim
eger nedir tam açarmısın. birde aracım çook temiz benim yani milletvekilinden aldım adam öle hor kullanmamış araç hep uzun yol yapmış
tamirci elinde mahvolmasın tekrar teş ederim yorum için

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda arama yaparsanız bulabilirsiniz ancak şöyle açıklayayım kısaca EGR ( Egsoz gazı çevirimi) yanma odasına yanmış gazların bir takımı göndererek yanmayı kötüleştirerek egsozda çıkan gazların emisyon değerlerini düşürmek için kullanılan parça...saygılar...

ahakant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kolay yerdemi dir bu egr yani yarıya kadar motoru indirmezler herhal dimi