Arıza Lambası >> "yakıt temizleme arızası" Corsa Aynı sorunu yaşayan varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bwh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza Lambası >> "yakıt temizleme arızası" Corsa Aynı sorunu yaşayan varmı?

2004 Corsa 1.2 im (benzin) var. Arıza lambam yandı. Servise gittiğimde "Yakıt Temizleme Arızası" gösteriyordu. Hava Akış debimetresini değiştirmek gerek dediler. Değiştirdik. Daha kötü oldu ve lamba yanmaya tekrar başladı. Araba güç kaybetti. Gaz yemiyordu. Bende çıkarttırıp eskisini taktırdım. Şimdi Performans eskisi gibi fakat lamba tekrar yanıyor. Bakımlarını hiç aksatmam. Aynı sorunu yaşayan ve çözüm bulan varmı arkadaşlar?

Teşekkürler

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Ariza Code NeymİŞ ÖĞrensen İyİ Olur Daha Net Bİlgİ Alirsin Bİzden

bwh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Forum olayına ilk kez giriyorum. Acemiyim biraz. :)

Arıza serviste bilgisayarda "Yakıt Temizleme Arızası" olarak görünüyor. Fakat Arıza Code derken bu farklı bişey ise onuda öğrenmeye çalışırım. Arabayı 50Bin km de aldım. Şu an 70binde fakat; daha önceden palio1.2 kullandım. Corsa dan çok daha seriydi. Ben hafifliğinden olabileceğini düşünüodum. Ancak bu sorun taa baştan beri var ise sanıyorum sorunu halledince daha seri olabilir. Ama burda önemli olan sorunu bulabilmek. Her parçayı değiştirip dünya kadar masrafla sorunuda bulamam. Fakat yeni akışmetreyi taktığımızda araç 1500 ve 2000 devir arasında tekliodu. Ve tam gaz yapsanız bile zor gaz yiyordu. O yüzden eskisini taktırdım. Şu an aynı problem 1800 devir ile 2000 devir arasında SADECE dik bir yokuşu çıkarken oluyor. Tabi gerçekten de seri olmayabilir. Sonuçta 1050kg bir araç. Sizler daha önce corsa 1.2 kullandınızmı veya palio 1.2 ile karşılaştırdınızmı?

Çok Teşekkürler Arkadaşlar, Gerçekten bi foruma üye olmak iyi bişeymiş. :)

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Aramıza hoşgeldiniz,

Üye olurken tarafınıza gelen AKTİVASYON MAIL lerinde ve ilk giriş yaptığınızda yine tarafınıza gelen ÖZEL MESAJ da da belirtildiği gibi,
lütfen foruma mesaj yazmadan önce ÜYE ARŞİVİ başlığı altında kendinizi tanıtın...

Aksi takdirde mesajlarınız ve açtığınız konular silinecektir...

Üye tanıtım Formatına ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=1198

ÜYE ARŞİVİ'nde tanıtım yapmak için aşağıdan ÜYE ARŞİVİ başlığına girip, yeni bir konu açabilirsiniz...
http://www.opelim.net/forums/forumdisplay.php?f=11

Anlayışınız için teşekkürler,

Keyifli forumlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...