arıza lambası

garraro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araçta motor şeklinde arıza lambası yanıyor.bir türlü sönmüyor.servis yokafyonda, aradım önemli değildir dediler.
sizce neden olur? ne yapmam gerekir?
tşk

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cihaza bağlanıp bakılması lazım herşey olabilir.Ne desek boş şimdi.Özel servislerde bakabilir arızaya bence götürüp baktırın.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara yolundaki Sanayide Af Opel var... bir baktırın oraya, orda cihaz var...
Bir de eski otogarın olduğu merkez sanayide de Opel Performance var... Oraya da uğrayabilirsiniz...

infest06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar 2007 astra h enjoy sport aracım var.
Normalde benzini shellden alıyorum. Uzun yolda yarım depo shelden alınmış benzin varken petrol ofisinden benzin aldım. Daha sonra yolda yarım depo varken 100 tl benzin aldım ve motor elektroniği lambasının yandığını farkettim ama benzinle bi alakası olup olmadığını farketmedim. Bursa da güç bela servisi bulup götürdüm motor da valf le ilgili olabilir 1000 lira, kesin ondandır diyemeyiz, tekrarlarsa incelenmesi lazım dediler. Daha sonra ışık söndü tekrar yarım depo üstüne 100 lira benzin aldığımda anında ışığın tekrar yandığını gördüm. Sonra gene bi süre sonra ışık söndü. (ikaz lambası araba üzerinde ingiliz anahtarı şeklinde)

Acaba aldığım benzin kirli olabilir mi? yada shell benzini ile po benzini karışınca flm (Saçmalıyosam kusura bakmayın) bi sıkıntı olmuş olabilir mi?

Teşekkürler

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Serviste arıza kaydı çıktı mı? Arıza kodu neydi, biliyor musunuz?

infest06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çıkmıştı ama telaştan öğrenmek aklıma gelmedi.
Motor üstünde benzini dağıtan bir valf yada klement gibi bişileri gösteriyo demişti sanırım, parçada 1000 liralık bir parça.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracınız twinport sanırsam? Twinport motorda üzerinde portların ve enjektörlerin bulunduğu parça arızalı olabilir. Rakam servisin dediği rakamlardır.

infest06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba aldığım yakıttan kaynaklanmış olabilir mi?
Kendi kendine düzelebilme ihtimali varmı bide ben uzun yol yapıcam 650 km sıkıntı yaratır mı? Hata kodunda arkadaşlar çekişte düşme , tekleme demişler ama ben hissetmedim.

Karagüven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araban da otogaz kullanıyorsan ondan oluyor önce afopelde arıza kaydını tech cihazı ile sildir şayet tüp varsa ayar yaptır arıza lamban söner benim öyle oldu