ariza nedeni bulunamiyor lutfen Yardim

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 astra twinport g kasa aracim var 2 hafta once arac arizaya gecti ve sarsintili calisiyordu.bobin denildi ve.degisti sorun duzeldi.aradan 1 gun gecti bu sefer arac tamamen istop etti ve hic calismadi beyin dendi ve calisti.1 gun sonra yeniden ayni sarsintili ariza verdi.bu sefer bobini degistirdiler ve beyin yandi dediler degistirdiler.ve 4. Kez ayni arizayi verdi yine beyin yandi enjektor tesisati kablosu degisecek deniyecez dediler elektrikci kontrol etti 2 kez sorun yok tesisasinta lpg dendir dedik iptal ettik sorun duzelmedi.simdi orjinal bobin ve beyin takip deniyecekler.ya yine ayni sorun olursa. Ankaranin en bilindik ustasinda sercal opel cevat ustada araba suan orjinal bobin takarsak duzelir bana guven dedi arabayi ona teslim ettim.onceki biraktigim yerdeki usta cin mali bobin takmis.beyini cin mali bobin mi yakar yoksa baska bi arizami vardir? Ariza adi 3.Silindir atesleme sorunu tech 2 cihaznda yazan

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Çin malı üründen beyin yanacağını sanmam. Orijinal ürün konusun da kesinlikle garanti al çünkü aracın da lpg varsa efendi bobini aracında olan lpg bozdu diye parçayı değiştirmek istemezler. Sonra ödediğin para çöpe giser.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çin malı üründen beyin yanacağını sanmam. Orijinal ürün konusun da kesinlikle garanti al çünkü aracın da lpg varsa efendi bobini aracında olan lpg bozdu diye parçayı değiştirmek istemezler. Sonra ödediğin para çöpe giser.

Orjinal delphi bobin takildi suan.elektrik aksam 2 kez kontrol edildi sorun cikmadi arac daha yeni orjinal 79 binde.beyin pazartesi takilacak ustaya dedim garanti veriyonmu takalim hicbisey olmucak isimin arkasindayim diyor cevat ustayi herkez bilir zaten. Ilk bobim degisimden sonra oldu beyin yanma isi,baska sebebtenmidir diye ariyorum kimse bulamadi.sarj dinamosu fazla guc uretip de mi yakiyo beyni acaba.lpg suan tamamen iptal

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşin özün de bu araçlar da pislik yapmasının ana sorumlusu LPG den başkası değil. Geçen hafta hem ateşleme hemde buji kablosunu komple değiştirdim. Resmen kavrulmuş durumda idi kablolar. Bundan sonra aracımda LPG asla olmayacak aracımdan soğudum resmen bu lpg yüzünden. Derdi sıkıntısı bitmiyor zaten bir yerden ufak bir sorun verdiğin de artık devamı sürekli geliyor.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin özün de bu araçlar da pislik yapmasının ana sorumlusu LPG den başkası değil. Geçen hafta hem ateşleme hemde buji kablosunu komple değiştirdim. Resmen kavrulmuş durumda idi kablolar. Bundan sonra aracımda LPG asla olmayacak aracımdan soğudum resmen bu lpg yüzünden. Derdi sıkıntısı bitmiyor zaten bir yerden ufak bir sorun verdiğin de artık devamı sürekli geliyor.
5 sene sorunsuz astraya bindim model yukseltim sorun cikti ne kadar twinportlu astra g geldiyse hepsinde beyin sorunu oldugunu gordum 1 gun icinde.arabamdan sogudum daha binemedim bile. Ve Bir sonraki aracim toyota honda olacak.sorunun lpg den kaynakli oldugunu dusunmuyorum. Baska ufak bir teknik ariza var atesleme ile ilgili bobine bagladilar sorunu ama bakalim insallah duzelir.kendileri test edip verecekler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim şahsen lpg den dolayı başım çok ağrıdı. Bununla birlikte opel araçların da bir sorun çlktığın da direk sorunun çözülmesi çok zor oluyor. Aracım da seyir halin de bir balans vardı ve yapmadığım kalmadı ama yok bulamadık en son jantları değiştirdim. Oda olmaz ise yapacak bir şeyim kalmadı. Satana kadar bu şekil de binmeye devam edeceğim. Bir daha lpg araç almayacağım. Şimdi gözüm deli gibi dizel araçlara bakıyorum. Nasip olursa ilk işim dizel ya pejo yada clio alacağım.