Arka amortisörler muayenede sorun olur mu?

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu muayene ne güzel şeydir......

Belki aramızda sevmeyenlerimizde vardır anacak, araç bazen servislerden bile daha iyi kontrole giriyor Tüv de...

Aracımı bakıma soktum, Komple bakıldı, balatalara ise iyi denildi...

Aynı gün LPG taktırdım, ertesi gün TÜV e gittim, Far ayarından hafif kusur ve Sağ arka tekerin freninde problem olduğu söylendi ve Frenlerden dolayı ağır kusur verildi ve geçmedi vizeden...

Sol arka 296
Sağ arka 92 tutma değerlerini vermiş...

Arka balataları değiştirdim BOSH 60,00TL ve 10 TL işçilik...

Yarın birkez daha gideceğim TÜV e vakit ve biraz da para harcadım ancak, servis bile Tüv kadar incelemiyor....

Arkadaşımın sorusuna gelincede, benim arka 2 amortisörde patlak, yarıya kadar yağ sızmış, tozla beraber iğrenç görünüyor, bakar bakmaz belli, ancak geçti...

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla atların gideri daha fazla :kop:. Ne yaptınız araç muayeneden geçebildi mi?

Evet hemde kusursuz olarak geçti, geçen yıl yetkili serviste bakımını yaptırdım ve muayeneye gittim. Kısa farlar ayarsız diye hafif kusurlu geçtim. Şimdi ise arka amortisörde yağ kaçağı var diye korka korka gittim ama sıfır hatayla muayeneyi geçtim. Şunu özellikle belirteyim arkadaşlar gerçekten çok titizimdir. Bu soruyu sorarken bazı arkadaşlarımız ön yargılı yaklaştılar konuya ama bende sizin eleştiri ve görüşlerinize aynen katılıyorum aynı kaygıları paylaşıyorum ancak aracı bakıma götürdüğüm de yetkili serviste ki usta kontrol etti ve rahatsız etmiyorsa böyle kullan bazı şeyleri de görmemek lazım dedi. 60.000 bakımını yaptı 4 filtre ve yağ değişimi ile genel kontroller yapıldı ama amortisör için bir şey söylemedi. Toplam da 316.00TL ödedim. İlk fırsatta arka amortisörlerin ikisinide değiştireceğim. Fiyatlar konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Herkese saygılar.