Arkadaşlar... Bu Motor sesi de ne böyle?

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar.. bugün farkettim, Konyalı olanlar bilir Sille Esentepe'nin arkasında dik bir yokuş var ordan 2.0 Vectra B aracımla araba 1. viteste tırmanırken (camlar açıkken duyuyorum) motordan böyle vuruntuya benzer yarı-teklemevari ses geliyordu (çok yüksek bi ses değil ama duyuluyor), aracın çekişinde bi problem yoktu hatta yüklendim 2' e attı araba ama ses de devam ediyordu.
Daha evvelde dik rampalara çıkarken bu sesi duyuyor fakat üstünde durmuyordum.
Genelde dik yokuşlara tırmanırken gelen sesin sebebi sizce ne olabilir? Servise sormadan önce forumuma bi sorayım dedim.

Mehmet FEYZULLAH

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Avans ile ilgili olmalı Gerçi otomatik ayar yapıyor ama bununla ilgili ayarlarada baktırman gerktiriyor gibi. yani sertvis yolu görünüyor. Bekleyelim uzmanlarımız ne önerecek.;)

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manıfolt kacırıyor olabılır camlar acık ve yol darsa yanı sagında ve solunda duvarlar varsa ses cok cıkar

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yolun sağı solu boş olsada duyuluyor. Zaten motordan farklı bi ses geldiği için farkettim, fakat düz yolda olmuyor

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi ne yapmalıyım, direk servis yolumu gözüktü? Yoksa vectralarda bu ses rampada geliyor mu? Başka araçlarda ve diğer vectralarda hiç fark etmedim doğrusu.. :help:

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yüksek oktanlı benzik kullan (sorun vuruntuysa) yüksek oktanlı benzin daha az yanıcıdır ve motorun vuruntu yapmasını engeller. Seni 97 ya da 98 oktan paklar :D

AHMETKARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ben de konyalıyım sillenin yokuşunu bilirim ben ordan çok geçtim öyle birşey olmadı hatta dik olan yokuşlardan da çok geçtim belki şanzımandan oluyordur. siz konya da hangi servise gidiyorsunuz.

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemşerim.. sesin şanzumandan geldiğini ve bi problem olduğunu sanmıyorum. Servisim Konya Opel periyodik bakımlarını onlar yapıyor nasıl bilirsiniz? ama ara sıra motorcu arkadaşlarıma da gösteriyorum, acaba motordanmıdır? Benzin olarak 95-97 Opet kullanıyorum.

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vuruntu gibi ses var sadece Ama bu araca yansımıyor devir ve çekiş olarak

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın devrı yukselınce sesı kesıyormu ona bı bakın???