Arkadaşlar Bu Yazılım Güncellenmesi Hakkında Bilgi Verebilirmisiniz

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
M@honi' Alıntı:
yapılıyor benzinli araçlara yazılım güncellemesi kesin konuşuyorum çünkü 1 sene kadar önce Opis te yaptırdım 2004 model Astra G araca 25 veya 30 milyon gibi bişeydi yazılım güncellemesi sonucunda aracın çekişinde ve yakıtında değişiklik olur denmişti yalnız 100 hp lik aracı 120 hp yaparız vs. gibi bişey değil yanlış anlaşılmasın

Aracının performansında önemli bir değişikli oldumu yani eski gücüne farkla önemli derecede hissedilir bir verim alabildinmi birde son olarak nerede yaptırabiliriz bu işlemi??

myalciin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.camili.net
Peki Kardeş adam yalanmı söylüyo o zaman

Satandan da aynı şeyleri duydum aradan 1-2 ay geçti serviste aynı şeyi söyledi 1999 Model VECTRA GT'ye Omega yazılımı yükleniyormuş.... Bu şekilde Beygir gücü artıyormuş yani yapılan birşeymiş.

myalciin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.camili.net
coRSac' Alıntı:
Adı üstünde yazılım güncellemesi nerden çıkardınız ekstra güc, başka aracın yazlımı yüklenerek motordan ek güç almak imkansız ,nasıl siz bi bilgisayar programının sürekli driverini güncelliyorsunuz ki daha rahat çalışşın daha az hata versin diye işte o sebepten dolayı yazılım güncellenir, mühendisler çalısır programların hatalarını eksiklerini bulur ve yenisini çıkarır.farzet ki yeni ekran kartı aldın 256 mb sen git ona 512 driverini yükle bakalım 512 gibi mi çalışacak.

Satandan da aynı şeyleri duydum aradan 1-2 ay geçti serviste aynı şeyi söyledi 1999 Model VECTRA GT'ye Omega yazılımı yükleniyormuş.... Bu şekilde Beygir gücü artıyormuş yani yapılan birşeymiş.

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Arkadaşlar dediğim gibi Erzurumdaki yetkili servis böyle bişeyin olmadığını dedi yapılmıyor dedi benim anlamadığım sonuçta servis bu iş üzerinden para kazanacaksa yani en azında 20-30 milyon para kazanacak neden yapılan şeye yapılmıyor densinki ben bunu anlamıyorum varsa böyle bişey niye saklıyorlar yoksa yapılmıyorda yaptık diye milletimi kazıklıyorlar

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opis Ankara daki Opel in yetkili servisi iskitlerde büyük migrosun önündeki yoldan Samsun a doğru giderken fazla gitmeden sağda çekiş olarak 100 oktan benzin almış gibi bi etkisi oldu aslında fazla üstüne düşmedim açıkçası pek bişey beklemediğim için güncel versiyon daha iyi olur dediler bizde yüklettirdik bunu bütün yetkili servislerin yapması lazım diye biliyorum eğer faturasını bulursam koyarım buraya pek bi modifiye hakkında bilgim yok ama araçlara Chip takarak HP leri ile oynuyorlar ise belki versiyonlarla da oynayarak az bi Hp artışı sağlayabilirler diye düşünüyorum
yakıt sarfiyatı olarak ne belli bi oranda artış oldu nede belli bi oranda azalış pek bi fark hissedemedim açıkçası

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
myalciin' Alıntı:
Bunu sana söylesen hangi servis ve hangi usta...Bir kere motorlar farklı ikiside 2.0 litre olsada güç artısı sağlasa olabilir dersin hani gt ile cd gibi...

barisodaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün bende balıkesir tınaz opel servisindeydim ve elektrik arızası için gittim. çok komik bi şekilde gece arabamı park ettim (daha önce yasamadım ve acık unutulan far vb. yok) sabah aküm bosalmıstı takviyeyle calıstırdım sonra bi kaç defa daha yapınca servise danıstım ve bi yerde elektrik kacagı olduğunu söleyip servise davet ettiler gittim 3 saat incelediler ama hiç bi şekilde bişey bulamadılar ve aracın aküsünün bitik olduğu durumda gelmem gerektğini sölediler. bunun mümkün olmadığını belirttim ve o zaman servisteki elektrik ustasıyla ne yapabiliriz falan derken şok oldum diyebilirim kendi bitmiyosa biz bitiririz dedi ve ne kadar far grubu varsa yaktı ve aküyü 1 saat içinde bitirdi daha sonra aküyü bi cihaza bagladı ve hata kodunu aldıktan sonra aküyü garantiden değiştiriyoruz dedi ve yeni aküyü taktılar ayrıca konu saptı belki ama dün benim aracıma da son versiyon yüklemesini yaptılar ve hiç bi ücret talep etmediler...

myalciin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.camili.net
coRSac' Alıntı:
Bunu sana söylesen hangi servis ve hangi usta...Bir kere motorlar farklı ikiside 2.0 litre olsada güç artısı sağlasa olabilir dersin hani gt ile cd gibi...

Kardeş ustanın adını bilmiyorum servisi arayarak sordum ben onların yalancısıyım birde benim satın aldığım kişinin.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ozaman o ustaya göre 1.3 70 bg corsaya 1.3 90bg yazılımını yüklersek 70 lik olan 90 lık olur..Servis özel servismi..