Arkadaşlar Kesinlikle Tavsiye Ediyorum

leonss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben lassa impeus kullanıyorum.. çokta memnunum 2 yıl oldu alalı hala yeni gibi. fiyatıda uygun.. türkiyede üretiliyor ve malum yollarımızın hali adamlar bizim yollara uygun yapıyorlar..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar,bende bugün arabama 195-60-15 orijinal lastikleri (Dunlop) 50.000 KM yapmışlardı.
aşağıda linkte görüldüğü gibi NOKİAN (H) Fillandiya malı lastikleri tanesi 160 YTL den 4 adet aldım. Gayet sessiz ve sürüş keyfi.

Daha önceki lastiklerden bayağı ses geliyordu, şimdi ise motorun sesini duyuyorum. Memnunum, ismi pek duyulmamış lastik, bir araştırın derim.
Fransızlara da hizmet etmemiş oluruz.....Kalın sağlıcakla....:rock

http://www.saglamotomotiv.com/index.php?option=com_ezstore&Itemid=32&func=detail&id=266
Aracı aldığımda üzerinde NOKİAN marka lastikler vardı. Eski sahibi tahminen 20.000-25.000 km kadar kullanmış. Fren mesafesi bana biraz uzun geldi. Belki eski sahibi hor kullanmış olabilir. 4 senedir yazlık kışlık olmak üzere iki arabamda da michelin kullanıyorum. Bence şimdiye kadar kullandığım lastikler içinde iyi olan lastiklerden biri. Pirelliler her zaman bana sert gelmiştir. Diş izleri uzun süre silinmiyor ama bir süre sonra kaymalar artıyor. Cooperlar da aynı pirelli gibi. Good yearlar yumuşak karakterli konforlu ama çabuk siliniyor. Uniroyaller ilk 20.000 km için mükemmeldi. Yokohama sert ama konforlu iyi yol tutuş karekteri vardı. Lassa parasına göre iyi idi. Fısk marka lastikler pamuk gibi yumuşak konforlu lastikti. (Yıllar içinde kullandığım lastikler bunlardı. Mutlaka firmalarda iyi yönde gelişmeler olmuştur.)

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bridgestone Turanza:cool: sert lastiktir yol gürültüsü biraz fazladır ama inanılmaz bir yol tutuşu var özellikle virajlarda ıslak zeminde şimdiye kadar kullandığım bütün lastiklerin arasında en iyi performansı veren lastik Bridgestone Turanza:cool: mükemmel bir yol tutuşu var

Ertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun lastikleriniz:) ben 195-60-15 goodyear kullanıyordum yenilerini alma zamanı geldiğinde michelin eneryg 195-65-15 aldım genel olarak memnunum ancak lastik yanağını 65 e çıkartmakla hata ettiğimi anladım . aracı çok yüksek gösterdi sanki :(

yilmust

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun lastikleriniz:) ben 195-60-15 goodyear kullanıyordum yenilerini alma zamanı geldiğinde michelin eneryg 195-65-15 aldım genel olarak memnunum ancak lastik yanağını 65 e çıkartmakla hata ettiğimi anladım . aracı çok yüksek gösterdi sanki :(

arkadaşım 195-60-15 lastiğini (orijinal) 195-65-15 yapmışsın yüksek geldiğini belirtiyorsun, bu değişiklik sana yaklaşık 1 cm gibi bir yükseklik vermiştir. Buda çok bir fark değildir. Psikolojik hisseti gibi geldi bana.;)

Keşke dediğin gibi bariz bir yükseklik olsa, bende yeni Nokian lastik aldım, orijinal ölçülerden, araba yere çok yatkın, hafif kasisli yerlerde nerdeyse altı vuracak gibi geliyor bana, çok düşündüm ancak senin gibi yapabileceğimi söylediler, artı 1 cm gibi bir yükseklik olur, buda orijinali bozmaya değmez diye orijinal ölçüyü taktırdım.
Kal sağlıcakla......

Son düzenleme:

güven3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
continantel kullanıyorum hiç hoşuma gitmedi frenlemesi kalkışları zayıf lastiğin michelin takılıydı eskiden yine michelin alıyım dedim continanteli övdüler aldım lastiği pişmanım iyi bir tercih yapmışsın hayırlı olsun

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba
ben de astrama 195 60 15 lastik alacagim H serisi.
kirikkalede ikamet ediyorum ve lastikleri ankaradan alacagim.
hankook da listemde.
ankarada en ucuz neden temin edebilirim?

hankook --fulda ve toyo arasinda kaldim.
ayrica hankook belirttigim ebatta farkli modelleri var( ventus prime 104--406 ve 315).bunlardan hangisi?

Michelin icin soylemiyorum ancak hankook-fulda-toyo arasindan toyo yu tavsiye ederim, yumusak lastik olup, japon uretimidir. Gecen agustos ta tanesini (195/60/15) 105 ytl ye almistim.
Selamlar..
Seyf kamali

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba
ben de astrama 195 60 15 lastik alacagim H serisi.
kirikkalede ikamet ediyorum ve lastikleri ankaradan alacagim.
hankook da listemde.
ankarada en ucuz neden temin edebilirim?

hankook --fulda ve toyo arasinda kaldim.
ayrica hankook belirttigim ebatta farkli modelleri var( ventus prime 104--406 ve 315).bunlardan hangisi?

evet farklı modeller var ben 406 modelini aldım. ama slikonlu olanını aldım aklında olsun. kazım karabekir caddesi var ankara da o yol uzerindeki lastikçilere sora sora git çünkü ben direk 100 dedi diye iyi tak dedim ama 95 ytl ye yan dükkanda vardı:) 4 lastikte 20 ytl eder ki kotu bir miktar degil..

neyse bu işler kazım karabekir caddesinde dönüyor oraya dal ve iyice fiyat sor ve H- T hangi sınıf lastik alacaksan iyi detaylarını belirle ve 406 mı artık ventus mu ne istersen ki 406 gorunuyor sanada iyice tart ölç ve öyle al..

tek nokta slikonlu olmasına dikkat et lastiğin üzerinde yazıyor "slica" diye.. ve tabiki üretim tarihine bak benimkiler 2007 nin sonu imalatlı idi taktırdığımda..

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bridgestone turanza er300 diyorum başka bişi demiyorum.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 4 adet lassa performans lastiği aldım (195 60 14) tanesi 120 ytl. gayet memnunum.