Arkadaslar Motor Silk Bor Katki Aldim

lelmas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.lelmas.com
İnternetten aldım Bugün yarın gelir ama ben bunu kullanmadan önce kullananlar oldumu ve bana öneriniz var mı? Sitelerini gezdim okudum bir kere deneyeceğim arabam 1.6 enjoy astra g 2004 model 87 binde normade 90 binde bakımını yaptırmam gerekiyor ama malum yazın yazlığa sağa sola gitmelerimiz artıyor bende bu seferki bakımı biraz erken yaptırayım diyorum... Benim aracım calıstırınca kimi zaman duruyor buna deva olmayacaktır (bununda sebebini merak ediyorum bujilerden diye düşünüyorum belkide hava filitresi??) belki ama birde ilk çalıştırmalarda sanki dizelmiş gibi birses yapıyordu (birde tık tık tık diye ses geliyor motordan hani demire vurursunuzda cıkarya bir müddet sonra susuyor...)bunlara çözüm olabilir mi?Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi merakla bekliyorum ...
Birşey daha torpidodan ara ara bir ses geliyor sanki birşey donüyormuş gibi bu ne olabilir?
Saygılar
Levent

Son düzenleme:

lelmas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.lelmas.com
Arkadaşlar bu konuda kimse birşey söylemeyecek mi? Ben cls bor katkılısını almışım?

Saygılar
Levent ELMAS

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke yeni konu açmadan önce arama yapsaydın. Motor katkıları ile ilgili her türlü konuşma yapıldı fazlasıyla...

abdullah79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katkı ıcın bırsey soylıyememe ama o tık tık seslerın ıcın o sesler ıteceklerden gelıyor aksam yag suzuluyor sabah yag carterden motara gelıp ıteceklerı fıncanlarını doldurana kadar bu sesı yapar yagın markası onemlı magnetec ıcın ıyı dıyorlar stop etmesi buyuk ıhtımalle bujı yada bujı kabloları olabılır bu olay senın yakıt sarfıyatınıda etkıler önlem almakta fayda var

lelmas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.lelmas.com
Keşke yeni konu açmadan önce arama yapsaydın. Motor katkıları ile ilgili her türlü konuşma yapıldı fazlasıyla...
Öylemi kusura bakmayın arkadaşlar...ben aradımda ama tatmin olamadım bakalım henüz gelmedi bende deneyeceğim ozaman

mmucahid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullandıktan sonra deneyimlerini paylaş bekliyoruz

lelmas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.lelmas.com
Dostum Sorduğun için buraya yazıyorum

kullandıktan sonra deneyimlerini paylaş bekliyoruz

Kullandım Aynen denilenleri yapmaya calıstım durdurdum biraz bekledim mtoor sogusun diye daha 1 saat önce bakımını yaptırmıstım arabanında , Neyse 80 dereceye kadar bekledim sonra hemen botor yagının kapagını actım içine iyice calkaladıktan sonra hemen boşalttım sonra tekrar arabayı calsıtrdım 20 dakika çalıştırdım hiç durdurmadan takriben 15 km gittim yarım saatten fazla calıstı ama sanırım birşey olmaz herhalde sonra kapadım kontagı sonra gece evime dönerken araba bir güzel çalıştı tekrar bakımdan dolayı değil bunu hep yapıyorum çünkü, motor gerçekten sessizleşti diyebiliriim ama hani o ilk tık tık sesleri sabahları gelmeye devam ediyor tek fark eskiden arabam giderken sürekli gelmeye devam ederdi şimdi cok kısa geliyor 1 dajikadan daha az bir süre sonra kesiliyor ayrıca stop etme olayıda geçti bujiler ve benzin filitreside değişti ya herhalde ondan dir diye ümit ediyorum!!! Ben arabamı cok süratli kullanmıyorum 3 binde vites değiştiririm simdi ise 3 bini geçtiğini bile anlamıyorum kimi zaman, Klima açık olduğu halde arabam sanki yarış arabasıymıs gibi basında direkt hızla kalkıyor yakıt tüketimim bundan dolayı arttı eskisi gibi devirsiz kullanamıyorum arabayı :) çünkü araba dediğim gibi birden kaçıyor.. Hissedebildiklerim bunlar umarım motorun koruma görevinide aynen bunlar gibi yerine getiriyordur Şahsen memnun kaldım Kesinlikle Tavsiye ederim... Arabam 86-87 binde idi.. ve 70 binde de carbonclean yaptırmıstım ozaman ondan da çok memnun kalmıştım acıkcası... Saygılar

mmucahid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullandım Aynen denilenleri yapmaya calıstım durdurdum biraz bekledim mtoor sogusun diye daha 1 saat önce bakımını yaptırmıstım arabanında , Neyse 80 dereceye kadar bekledim sonra hemen botor yagının kapagını actım içine iyice calkaladıktan sonra hemen boşalttım sonra tekrar arabayı calsıtrdım 20 dakika çalıştırdım hiç durdurmadan takriben 15 km gittim yarım saatten fazla calıstı ama sanırım birşey olmaz herhalde sonra kapadım kontagı sonra gece evime dönerken araba bir güzel çalıştı tekrar bakımdan dolayı değil bunu hep yapıyorum çünkü, motor gerçekten sessizleşti diyebiliriim ama hani o ilk tık tık sesleri sabahları gelmeye devam ediyor tek fark eskiden arabam giderken sürekli gelmeye devam ederdi şimdi cok kısa geliyor 1 dajikadan daha az bir süre sonra kesiliyor ayrıca stop etme olayıda geçti bujiler ve benzin filitreside değişti ya herhalde ondan dir diye ümit ediyorum!!! Ben arabamı cok süratli kullanmıyorum 3 binde vites değiştiririm simdi ise 3 bini geçtiğini bile anlamıyorum kimi zaman, Klima açık olduğu halde arabam sanki yarış arabasıymıs gibi basında direkt hızla kalkıyor yakıt tüketimim bundan dolayı arttı eskisi gibi devirsiz kullanamıyorum arabayı :) çünkü araba dediğim gibi birden kaçıyor.. Hissedebildiklerim bunlar umarım motorun koruma görevinide aynen bunlar gibi yerine getiriyordur Şahsen memnun kaldım Kesinlikle Tavsiye ederim... Arabam 86-87 binde idi.. ve 70 binde de carbonclean yaptırmıstım ozaman ondan da çok memnun kalmıştım acıkcası... Saygılar
tşk.