Astra Classic

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2005 Astra Classic aracım var bu araçta gösterge panelindeki emniyet kemeri ikaz lambasının yandığını hiç görmedim ama ikaz lambası var. Bu modellerde bu lambanın fonksiyonu yokmu yoksa benimkinde mi bir sorun var? Ayrıca bu modellerin motor kodu nedir bilen arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse memnun olurum.Ayrıca geçen gün aracın kullanma klavuzuna baktım ön lastiklere arkalardan daha fazla hava basılacağından bahsediyordu bu bana biraz saçma geldi ne dersiniz..? Herkese selamlar, kazasız belasız günler...

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır dostum airbag lambası değil,airbag lambası ile emniyet kemeri takmadığın zaman yanan lambayı birbirinden ayırabiliyorum. Lamba güneş ışık vs vurduğu zaman orada var belli oluyor ama kemeri takmadığım zamanlarda da yanmıyor. Astra Classic lerde çalışmayan bir özellikmi onu soruyorum?????

astra931

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç dikkat etmemiştim.tebrik ederim
ilk kontak açıldığında yanıp 3 sn sonra sönüyo ama sizin yazdığınız daha mantıklı;kemeri takana kadar yanması gerekir mantıken

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynısı ilk kontağı açtıgımda 2-3 sn yanıyor sonra sönüyor. lastik konusunda da kitapda aynen öyle yazıyor fakat araba boş iken. yani arabadaki yolcu sayısı ve yük artınca arka lastiklerin havası daha fazla olacak. zaten bizim bu arabalarda lastik havasını biraz artırsak tavşan gibi zıplayarak gidiyoruz.

netses

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oşey off durumda kemer taksanda takmasanda yanmaz uyarı vermez sadece aracı çalıştırmadan yanar bi an....

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar o zaman bu ne demek? Oraya lambayı koyacaksın ama yanmayacak? Bu Opelin maliyet düşürme politikası mı nedir? Peki bu durum sadece classic olan modellerde mi var yoksa daha önceki elegance modellerinde ve Njoy paketli araçlarda da durum aynı mı? Bu araçları kullanan dostlarım yardımcı olurlarsa sevinirim. Ama belkide serviste yazılımla falan bazı fonksiyonları işlev görür hale getirebiliyoruzdur Servise gidince bunu soracağım....

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce bu konu tartışışılmıştı. o lamba opsiyonel olarak seçiliyormuş astra h'lerde. hatta sıfr bu opsiyon için aracı aylarca bekleyecez mi denilmişti. opel için enteresan değil mi

mehmeteminguneri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede var astra classic ama dediğin gibi kemer ışığı ilk çalışmada yanıp sönüyor.amerikada kullandığım 93 model arabada bile kemer takılı değilken ikaz ışığı yanıyordu ama bu opeli anlamış değilim