Astra F aracıma Simit Tüp taktırmak istiyorum ama?

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra F caravan aracıma simit tüp taktırmak istiyorum ama mocan otogaza gittiğimde arkadaşlar stepnenin altında benzin deposu oldugu için problem olacağını söylediler.. En iyi ihtimalle benzin deposunun 5 santim aşağıya çekilip stepnedeki tüpün havalandırmasının ordan çıkarılabileceğini söylediler. Onuda ancak denememiz lazım dediler..Başka öneriniz varmı acaba..?
Teşekkürler.

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı aracın klimalısı mevcut ben de LPG düşünüyorum. Simit tank taktırmayı düşünüyordum fakat sizin mesajınızı okuyunca bende duraksadım. Gelişmeler hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Ha birde X16XEL motor kodlu araçlarda LPG' nin sorunlu olduğu belirtiliyor (özellikle ateşleme bobinini sürekli bozuyormuş). Tecrübeli LPG cilerin tavsiyesine ihtiyaç var.

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
re

Slm..
Sizin araba 96 model.Benzin deposunun yeri farklı olabilir..Bi bakın altına.. Bütün modellerde aynı yerde değilmiş sanırım tankın yeri..

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı aracın klimalısı mevcut ben de LPG düşünüyorum. Simit tank taktırmayı düşünüyordum fakat sizin mesajınızı okuyunca bende duraksadım. Gelişmeler hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Ha birde X16XEL motor kodlu araçlarda LPG' nin sorunlu olduğu belirtiliyor (özellikle ateşleme bobinini sürekli bozuyormuş). Tecrübeli LPG cilerin tavsiyesine ihtiyaç var.

bende arka bagaja yanlamasına yerleştirilmiş 60 lt lik depo var. Çocuklu bir aile olarak bagajı fulleyip kapatabiliyorum. :). Stepneye gerek yok bence. Hemde 60 lt lik depo ile güvenli gaz alıp aracımı yollardakı dökme gaz tehlikesinden korumuş oluyorum. Bagaj rahatlıkla yetiyor. X kodlu motor için inan bilmiyom. Ancak benim aracım C16 kodlu sorun yok çok şükür.

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekerlekli sandalye koydugumuzdan dolayı bagaja maalesef simit düşünüyorum..Öbür türlü denedik sığmıyor sandalye..Yoksa dediğiniz gibi 60 litrelik depo hem daha güvenli hemde daha tasarruflu oluyor..

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekerlekli sandalye koydugumuzdan dolayı bagaja maalesef simit düşünüyorum..Öbür türlü denedik sığmıyor sandalye..Yoksa dediğiniz gibi 60 litrelik depo hem daha güvenli hemde daha tasarruflu oluyor..

mavidenizler BRC 2A da güvendiğim bir ustam var istiyorsanız sizibn adınıza sorabilirim.

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
re

Olur tabi.Bilgi alırsanız sevinirim..

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi görüştüm. Bagajın sol tarafına kısa olan yere, teker üstüne 32 lik veya 40 lık depo olabilir şekilnde söylediler. Stepne yerinde denildiği gibi sorun oluyormuş. Ancak onlar benzin deposunun kaydırılımasına sıcak bakmıyorlar anladığım kadarı ile.

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
re

32 ve 40 lık tüpleride denedik..yanlara oda problem oluyor indirme bindirme sırasında..Neyse teyid etmiş olduk simit tüpün olma ihtimalinin olmadıgını..Bir depo benzinle 350 km gitmeye devam:)Teşekkür ederim ilginize..

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
estafurullah. ancak ben yaklaşık 7 aydır lpg kullanan bir opelci olarak bir yolu bulursanız aynı paraya 700 km giderseniz derim. Bir yolu olmalı...