Astra F Gösterge ışıkları yanmıyo...YARDIM...

Muhammed41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize İzmit ten selamlar...

Astra F 1993 GL sahibiyim Geçenlerde gösterge ışıkları birden söndü anlamadım ne olduğunu.hız göstergesi ve benzin göstergesinin olduğu ışıklar yanmıyor.ama diğer uyarı ışıkları yanıyor.hatta sinyaller ve uzun farların ışığı bile yanıyor.

sorun nedir sizce? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gösterge paneline yukadan 1 2 vur yanmazsa paneli sök ama ilk olarak sigorta kontrolü

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçinde 3 tane ampul var onlardan biri yada bir kaçı patlamış. Sinyal yada uzunların ampulleriyle alakası yok.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
alttaki ısıgın huzmesini ayarlayan yuvarlak dügmeyle oynamıs olmayasın sakın silerken fln. babamda aynısını yapmıstı ta sanayiye gitti bunun için bana sormadan :))

Muhammed41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alttaki ısıgın huzmesini ayarlayan yuvarlak dügmeyle oynamıs olmayasın sakın silerken fln. babamda aynısını yapmıstı ta sanayiye gitti bunun için bana sormadan :))

araba konusunda cahilim biraz ama onu biliyorum :) kontrol ettim ondan değil....ama sigortadan olabiilir diye düşünüyorum yarın babam getirsin arabayı bakıcam...

Son düzenleme:

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Gösterge panelinde hız ve benzin göstergesine denk gelen ampullerinin vakti dolmuş. Arabanın modeline göre normal bir durum bu. Yenileriyle değiştirttin mi düzelir. Hatta hazır gösterge panelini açtırmışken hepsini değiştirt. Sigortalarla falan boşa uğraşma.

Muhammed41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gösterge panelinde hız ve benzin göstergesine denk gelen ampullerinin vakti dolmuş. Arabanın modeline göre normal bir durum bu. Yenileriyle değiştirttin mi düzelir. Hatta hazır gösterge panelini açtırmışken hepsini değiştirt. Sigortalarla falan boşa uğraşma.

hepinize teşekkürler bugün babam getirsin arabayı bakıcam dediğiniz gibi en iyisi değiştirmek galiba...

bir sorum daha olacak... acaba farklı bir renkte ampul varmıdır ve nereden bulabilirim? benimki turuncu yanıyo o da soluk gözüküyo farklı bir renk istiyorum. kırmızı falan takabilir miyim acaba ve ya beyaz. araçta kırmızı zaten sizce nasıl olur.?
fikirleriniz benim için önemli...

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hiç takma normal ampulünü taktır öbürleri iğgrenc oluiyo

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
hepinize teşekkürler bugün babam getirsin arabayı bakıcam dediğiniz gibi en iyisi değiştirmek galiba...

bir sorum daha olacak... acaba farklı bir renkte ampul varmıdır ve nereden bulabilirim? benimki turuncu yanıyo o da soluk gözüküyo farklı bir renk istiyorum. kırmızı falan takabilir miyim acaba ve ya beyaz. araçta kırmızı zaten sizce nasıl olur.?
fikirleriniz benim için önemli...

Gösterge panelini farklı renk yaptırsan bu sefer orta konsol kalacak. İçine sinmeyecek onu da değiştirmek isteyeceksin. Orayı sökmek gösterge panelinden daha zor.

Aracın 1993 model olduğuna göre büyük ihtimalle üzerinde orijinal ampuller vardır. Zamanla solma olmuştur. Yeni ampullerinde parlaklık biraz daha artacaktır.