Astra F ile G kasa arasındaki farklar(teknik özellik olarak)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra f kasa her zaman daha iyidir az sorun lu hatta sorunsuz bile dene bilir asra g kasa yeni sayılır ama sorunu çok olan bi arabadır haberin olsun astra g kasalı müşterim senede 50 defa geliyorsa astra f kasa kullanan senede 5 defa geliyor
Abi bak o kadarını bilmiyordum sölediğin ii oldu :good: sorunlu olmasının sebebi peki daha elektronik olmasındanmı kaynaklanıyo aracın yapısındanmı? :confused: Abi tuning garage'in mı var varsa abi bana şöle en sade orj. gözükcek şekilde mod fikri verebilirmisin ne yaparsam aracım daha oturaklı veya daha orj. olur abartıya karşıyım gerçi forumada yazdım alımdakileri ne kadara mal olur bana yaklaşık olarak :rolleyes:

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra f kasa her zaman daha iyidir az sorun lu hatta sorunsuz bile dene bilir asra g kasa yeni sayılır ama sorunu çok olan bi arabadır haberin olsun astra g kasalı müşterim senede 50 defa geliyorsa astra f kasa kullanan senede 5 defa geliyor

Bu konuya cevap yazma sebebim F kasanın hangi özelliginin daha iyi oldugunu yazmak yerine G kasaya çamur atmanızdır.
Ayrıca yazılanlar anlam verilecek gibi degil önyargı ve bilgisizlik kokuyor yukarıda yazdıklarınızı okuyanlarda gerçek sanacaklar.

1-sizce senede 50 defa servise gittigi için mi dünyada en çok satan otomobillerden birisi oldu astra G
2-yeni sayılır dediginiz 10.cu yılına giriyor astra G
3-F kasa iyidir ama emin olun G kasada en az F kasa kadar iyidir
4-F ve G kasayı birbiriyle karsılastırıp şu yada bu daha iyi demek son derece gereksiz

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuya cevap yazma sebebim F kasanın hangi özelliginin daha iyi oldugunu yazmak yerine G kasaya çamur atmanızdır.
Ayrıca yazılanlar anlam verilecek gibi degil önyargı ve bilgisizlik kokuyor yukarıda yazdıklarınızı okuyanlarda gerçek sanacaklar.

1-sizce senede 50 defa servise gittigi için mi dünyada en çok satan otomobillerden birisi oldu astra G
2-yeni sayılır dediginiz 10.cu yılına giriyor astra G
3-F kasa iyidir ama emin olun G kasada en az F kasa kadar iyidir
4-F ve G kasayı birbiriyle karsılastırıp şu yada bu daha iyi demek son derece gereksiz
:alkis: :good:

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi sen beni tamamen yanlış anlamışsın benim amacım ne karşılaştırmak nede g kasaya çamur atmak hatta benim ilk yazımı okuduysan g kasayı hoşuma gittiyi için değiştirmekti,şuan elimde 3-4 bin ytl olduğu için sadece 98 model g kasa alabilirim çevremdeki bazı ark.larda ona para verceğene aracı modla dediler bende opelci olarak böle forum açıyım ona göre karar veriyim dedim.Aracımın satmamamın sebebi böle temiz araç bulmak bu devirde zor o yüzden;) ama G kasanın HASTASIYIM bunuda söleyim dedim :) yani ilk mesajımı okusaydın beni daha ii anlardın,yani ben g kasamı daha ii yoksa f kasamı ii die bişey demedim.zaten denmezde koca opel firması boşunamı g kasaya geçti o zaman dimi,ben sadece 3-4 binytl ekleyip aracıma modlayımmı yoksa g kasamı alayım dedim...

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Burak senin yazdıgın mesaj ve konularla ilgili degil mesajım lütfen üzerine alınma
Dikkat edersen başka bir üyemizden alıntı yaparak ona cevaben yazdım mesajımı

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki abi senin yorumun peki ne sence modlayımmı yoksa hiç uğraşmadan direkman dediğim gibi g kasayamı döneyim,ne demek istediğini anladım ama olsun abi belliki bir bildiği var abimizin olsun bende her görüşe saygı var ama dediğin gibi yanlış bilgilerdirmede insanları yanlış yönlendirebilir örn: benim gibi :D

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak arabandan memnun isen devam et tabiki son derece güzel bir araba ama yok illaki degiştirecegim paramda var diyorsan iyi bir seçim olur G kasa

astra-turbo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence F kasa herkezin kendi bilecegi is ama ben Astra f den hic vaz gecmedim ve 5 ciyi kulaniyorum ve gayet memnunum tamiri kolay parcalari ucuz Güzel araba, ve bana kalirsa astra f den baska güzel araba yok ama zevk meselesi tabiki :D

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence F kasa herkezin kendi bilecegi is ama ben Astra f den hic vaz gecmedim ve 5 ciyi kulaniyorum ve gayet memnunum tamiri kolay parcalari ucuz Güzel araba, ve bana kalirsa astra f den baska güzel araba yok ama zevk meselesi tabiki :D
walla abi almanyada ucuzdur ama burda servise bi giriyoz cepte bi kuruş kalmadan çıkıyoz ama bana görede değer ya sonuçta kalite ortada :)

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sahsen memnunum 97 model 95bin km de temiz bindik biz hep yılda 10bin km ancak yaptık sanırım sizinde aracınızdan yana sorununuz yok o zaman boş yere değiştirmeyin derim modifiye olarakta ne yapacagınızı bilmiyorum ben sadece egzoz baslıgı taktım kaba olmadan camlar filmli full ön panjuruda opel arması gibi gümüş nikelaj yaptım birde depo kapağı yapıstırması var plakalar kalın boyalı onun dışında fazla abartı sevmediğim için şimdilik böyle kullanıyorum yeni yıldan sonra dizel düsünüyorum ama kısmet eğer o dusunce gercekleşmezse bende daha 2-3 sene binerim artık bakımada götürmeye cekiniyorum nereye gitsem abi arabayı satıyorsan alalım diyorlar :)