Astra F Kullanıcıları Buraya

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadşlar ve abiler aranızda klima kullanan var mı???benim klmayı alalı bir sene oldu ben hiç kullnmdm.ama çalışıyor açınca geçen sıcakta açtım 5-6dk bekledim soğuk gelmiyor....gazı mı yoktur??neden olabilir??gaz dolumuna 60 lira istiyorlar..

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sercan kadeşim bende klima var ama işe yaramıyor...Çünkü bendede seninkinle aynı sorun var...Bende 3 ay falan kullanmadımm..Klimayı normal şartlarda her ay,en az 10 dakkka calıstırman gerekiyormuş..Eger calıstımaz isen havanı camdan alıyormuşsun..:D .Ben aynen öle yapıp havamı şimdilik camdan alıyorumm..:) Ayrıca 60 ytl normal fiyat...;)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun sanayide 1litre yağ eklettim hava filtresini değiştim direksiyon yağı eklendi onun dışındada sorun yok benim 100 bın bakımıda bu :D
Temiz aracın hali başka oluyo canım:) :D :D :D abi aracın yanına bide nazar boncuğu koyda nazarımız deymesin:eek: zaten sat abi senin aracını ben alcam:)

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak imzana bayıldım kardeşimm...

teşekkürler imza kıbrıs hatırası ;)

Temiz aracın hali başka oluyo canım:) :D :D :D abi aracın yanına bide nazar boncuğu koyda nazarımız deymesin:eek: zaten sat abi senin aracını ben alcam:)

saol burakcm elımızınden geldıgı kdr bakıoruz bugun bi adam gelmiş zaten bu motoru herhalde her hafta yıkatıosun dedi bende yok dedim her hafta silerim sadece dedim adam masallah cok temizmiş bende yıkatacamda fırsatım olmadı fln dedı bende yıkatmamasını aracın beynıne zarar verebılecegını soledım

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bide ustamla konuştuk eğer araç fazla kullanılmıyorsa sende bir yağın değişmesi lazım dedi:eek: her sene periyodik olarak değiştirmekmi lazım şimdi:D :D :D :D sormamın sebebide şimdi yattığı yerden para yemiş olacak ama tabiki değiştirmek şartsa mecburi değişecek zatende :) o zman her sene periyodik bakımı 80 tl:)
sizce her sene yağını değiştirmek lazımmı yoksa kmsinin doolmasınımı bekleyeyim:(
bide kasırganın aküsüde zayıftı servise sorduk GO die bi marka oda 140ytlmiş hafta sonu gidip allahın izniyle onuda değiştirdikmi heralde uzun bi süre masraf çıkarmaz:) gerçi ustamda dedi sen masraf çıkaran araç görmemişsin dedi ama insan kendini bi garip hissediyo:( sanki bütün herşeyini o araca bağlıyomuşsun gibi:( ama neyse bakalım ustalarıma güvenip bende öle düşünüyorum :D :D

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sercan kadeşim bende klima var ama işe yaramıyor...Çünkü bendede seninkinle aynı sorun var...Bende 3 ay falan kullanmadımm..Klimayı normal şartlarda her ay,en az 10 dakkka calıstırman gerekiyormuş..Eger calıstımaz isen havanı camdan alıyormuşsun..:D .Ben aynen öle yapıp havamı şimdilik camdan alıyorumm..:) Ayrıca 60 ytl normal fiyat...;)

havayı camdan alıyoruz almaya da devam edeceğizde şimdi kafama takılan eğer gaz doldurursam kesin soğuk gelir mi

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havayı camdan alıyoruz almaya da devam edeceğizde şimdi kafama takılan eğer gaz doldurursam kesin soğuk gelir mi
Sercan abi gelir çünkü şuan yani en azından bende öle tahmin ediyorumki çalışmaya çalışmaya klima motorunda gaz bitmiştir;) ilk baş bi kaçak varmı abi bi ona baktır sonra bide klima gazını serviste doldur canavar gibi olur:) yanlış anlama ama sanaide anlamayan ustalar direk gaz basıyolar sonra motoru öldürüyolar :( onun için özel bi makinası var ona bağlıyıp ilk önce içindeki gazı alıp tekrar basıyo en garantrilisi bence normal fiyatı:)

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sercan kardeşim ben ilk aldıgımda klima calısmıyordu..Yani şöle söliim çalışmaması bir kenara,klima düğmesinin ışığı bile yanmıyordu...Aldıgım adamla sanayiye gittik..Adam sızıntı varmı diye kontrol etti kendi tarzında,sonra içinde gaz varsa diye içindekileri (gazı) çekti..Sonrada yeni gazı doldurdu....klimanın tuşuna bastım baktım tuşun ışıgı yanıyor ve arabanın içi buz kesti bir anda...Tabi sonra hiç kullanmadıgımdan gaz uctu gitti..şimdi birdaha bakım ve dolum yapmak gerekiyor...

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sercan kardeşim ben ilk aldıgımda klima calısmıyordu..Yani şöle söliim çalışmaması bir kenara,klima düğmesinin ışığı bile yanmıyordu...Aldıgım adamla sanayiye gittik..Adam sızıntı varmı diye kontrol etti kendi tarzında,sonra içinde gaz varsa diye içindekileri (gazı) çekti..Sonrada yeni gazı doldurdu....klimanın tuşuna bastım baktım tuşun ışıgı yanıyor ve arabanın içi buz kesti bir anda...Tabi sonra hiç kullanmadıgımdan gaz uctu gitti..şimdi birdaha bakım ve dolum yapmak gerekiyor...

anladım abi sağol....acaba yakıta % kaç etkiler??