Astra F Kullanıcıları Buraya

bigo77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelden önce broadwayde oluyodu dediğin sorun,,bnce radyötöre baktırr,,

bigo77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,araba giderken vitesdeyken boşa almak sakıncalımıdır sizce,,ben mesela hızlı giderken bayır aşşağı fln genelde boşa alıyom hoşuma da gidio boşta gitmesi :) babam dio alma tehlikeli ne alakaysa,sizcede bi tehlikesi warmı vitesteyken boşa atmanın,,

gurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer inişte vitesi boşa alırsan araba sürekli hızlanmaya devam eder, viteste olursa ise bulunduğun vitesin elverdiği hızda inersin
tek fark bu

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer inişte vitesi boşa alırsan araba sürekli hızlanmaya devam eder, viteste olursa ise bulunduğun vitesin elverdiği hızda inersin
tek fark bu
Ayrıyaten Gürkan abi bizim araçlar rampa aşağı inerken ateşlemeyi kesip kontrollü olarak hem yakıttan tasarruf ettiriyo hemde motor frenleme yapıyor teknik bilgiye giremediğim için kusura bakmayın :(

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mantıken boşa aldığınız zaman araba rölantide çalışıyor ve en az benzini o zaman yakar.benzini kesiyo deselerde rölantide yaktığından dah az yaktığını sanmıyorum.sonuçta belli bi devirde motor dönüyor ve benzin çekiyo depodan.çekmese stop eder zaten.size tavsiyem çok dik ve uzun inişlerde boşa atmayın.ama ben uzun yolda tehlikesiz durumlarda boşa atıyorum ve kesinlikle yakıttan tasarruf ediliyor.araba boştayken ola ki stop ederse telaş etmeden hızınıza göre vitese verin hemen çalışır

HeartOfSilence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıyaten Gürkan abi bizim araçlar rampa aşağı inerken ateşlemeyi kesip kontrollü olarak hem yakıttan tasarruf ettiriyo hemde motor frenleme yapıyor teknik bilgiye giremediğim için kusura bakmayın :(
sadece yokuş aşağı inerken değil bütün yawaşlamalarda senin dediğin oluyor.viteste yawaşlayın farkı göreceksiniz ;)

HeartOfSilence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mantıken boşa aldığınız zaman araba rölantide çalışıyor ve en az benzini o zaman yakar.benzini kesiyo deselerde rölantide yaktığından dah az yaktığını sanmıyorum.sonuçta belli bi devirde motor dönüyor ve benzin çekiyo depodan.çekmese stop eder zaten.size tavsiyem çok dik ve uzun inişlerde boşa atmayın.ama ben uzun yolda tehlikesiz durumlarda boşa atıyorum ve kesinlikle yakıttan tasarruf ediliyor.araba boştayken ola ki stop ederse telaş etmeden hızınıza göre vitese verin hemen çalışır
bende öle düşünüodum ama öle değilmiş.araç rölantideyken harekete hazır durumda olmak için bir miktar benzin yakıyo fakat yawaşlarken benzine ihtiyaç olmadığı için motor ateşlemeyi kesiyo we hiç yakmadan duruyosun ;) tamam yawaşlarken dediğin gibi devir yüksek oluyo ewt ama benzine ihtiyaç olmuyo senin atladığın kısım bu ;)

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende öle düşünüodum ama öle değilmiş.araç rölantideyken harekete hazır durumda olmak için bir miktar benzin yakıyo fakat yawaşlarken benzine ihtiyaç olmadığı için motor ateşlemeyi kesiyo we hiç yakmadan duruyosun ;) tamam yawaşlarken dediğin gibi devir yüksek oluyo ewt ama benzine ihtiyaç olmuyo senin atladığın kısım bu ;)
Belki de sen haklısındır.bu da mantıklı.

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar unuttuğunuz bir şey var vites boştayken frenler şişiyor ve tutmuyor pozantı otoyolunu bilen(çok virajlı) varsa orda benim başıma geldi. yaklaşık 10-15 km boşta gittim ve ve frenler tutmadı. pedala pompaladım 1-2 dak sonra ancak tuttu. servisimin dediğine göre boşta gittiğim için olmuş oyüzden önce güvenlik diyorum