Astra F Kullanıcıları Buraya

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saol İlker...Şuan kaportaya vermedim..Oldugu gibi duruyor...Bir ara baktırıcam,tanıdık birini bulursam ucuza halletmek istiyorumm..
Devir daim için şimdi internette baktım GM nin 97 ytl+kdv diyor..birde buna işçilik katınca benden alınan normal geldi gibi...

zephry

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Mutlu geçmiş olsun kardeş.ucuz atlatmıssın Allaha şükür.devirdayime 490 diyen arkadas baya bi uçmuş.kasım ayında triger değişiminde devirdayimi de değiştirmiştim faturaya baktım benim de 80 ytl yazıyor.işçilik haric ama.komple işçilik 60 ytl vermiştim trigerle beraber.

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun saol Eyüp.490 ytl diyen arkadaş bulundugum yerde çamdağ adında ve opel yedek parcaları satıyor..Sanırım komple triger takımını satmaya kalktı bana...Böylelikle bir müsterisinden daha oldu...Fırsatcı dolu etraf dikkat etmek ve iyi araştırmak lazım...

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 98 Astra f var,,Motor fanı 97 derece civarında açılıyor,,yazın neredeyse 100 dereceyi görüyorum,,Sizlerdede öylemi,,Şunuda fark ettim hararet yükseldikçe arabanın performansı düşüyor,,Sizlerde bu sorunu yaşıyormusunuz ?Özellikle sıkışık trafikte araba iptal,,gazı dipliyorsun anca gidiyor,,biraz hızlanıp hararet 90-95 aralığına dönünce gene normale dönüyor,,Bir usta bunun aracın bir özelliği olduğunu araç hararet yapmasın diye gaz akışını azalttığını söyledi,,,Bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?
fanın kaçta çalıştığını bilmiyorum ama verdiğin değerler normal

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan geçmiş olsun...İnşallah arabanın bişeyi yoktur..
Arkadaşlar pazar gecesi ufak bir kaza yaptım....Hata karayollarında ve birazda bende..Benim sucum yolun acemisi olmam...Şöleki depremden sonra yapılan camili kalıcı konutları var burda...Yollaırda geniş geniş..Ana arter sadece gidiş için çift serit yapılmış..Bende bu yolda 60-70 km hızla seyrediyorken birde baktım yol bitmiş..Yolun sonunu öle bir yapmışki karayolları o geniş yolun sonu L şekline sola dönüyor..Bir çok kaza olmuş burda..İşaret levhasına küçük,farkedilmiyor...Ben hızımla bu virajı alamıcamı düşünerek frenle karısık (Allah'tan karşıda önü acık olan) tarlaya dogru sürdüm..Tabi burda kaza nerde diceksiniz..Ben virajı almayıp karsıdaki tarlayı tercih ederken yolunda giden ve beni görmeyen sağımdaki motor sola dönmek için hamle yapınca o an yanından gecen beni farkedemeyerek sag ön kapıdan vurdu...yüksek hızda değildik ve onlara bişey olmadı...Benim hasar ise sağ ön kapıda göçük,plastik kuşakta yamuk (değişecek),sağ ön kapıdan başlayan ve sağ arka kapıya uzanan kalın bir cizik...Trafiği cagırmadık..Hatalı oldugumu düşünerek birşey demedimm,ayrıca muhayenem bitikti...Helalleşip ayrıldık....
geçmiş olsun umarım kolayca halledersin

a.kerim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce gece arabayı garaja yanaştırdıktan sonra o sessizlikte bişey duydum motordan...O zaman önemsemedim tabii...Aradan biraz zaman gecti ses azımsanmıcak derecede çogaldı..Ritmik bir ses...P.tesi sabahı muhayene gittim..İşim erken bitince bir baktırayım şu sese dedimm..Eleman demezmi abi ya 490 ytl ya 1500 ytl tercih et abi dedi..Hayırmı dedim devirdaim abi bu,motoru dağıtırsın dedi..490 ytl bu yoklukta olmaz geldi bana,birazda fiyat pahalı geldi..4 yere sordum ve 4. yere hallettirdim 150 ytl ye...Adamlar şanslısın motor sorun cıkarmamış şimdiye kadar dediler...Aldıgımda aldıgım kişi trigeri ve 2 rulmanı değiştirdi ama devirdaimi değiştirmemiş..Sadece devirdaime 150 ytl çokmu arkadaşlar....
ben geçen sene devirdaim ve triger seti artı ufak tefek işleri yetkili serviste 480 ytl ye yaptırmıştım işçilikte dahil

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun saol Eyüp.490 ytl diyen arkadaş bulundugum yerde çamdağ adında ve opel yedek parcaları satıyor..Sanırım komple triger takımını satmaya kalktı bana...Böylelikle bir müsterisinden daha oldu...Fırsatcı dolu etraf dikkat etmek ve iyi araştırmak lazım...
özellilkle de böyle bizim gibi ses duyup araştıranları vs. iyice saf zannediyolar
senin verdiğin para normal geldi bana da.
nasıl bi sesti mutlu? tarif edebilirmisin? başımıza gelirse diye ;)

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özellilkle de böyle bizim gibi ses duyup araştıranları vs. iyice saf zannediyolar
senin verdiğin para normal geldi bana da.
nasıl bi sesti mutlu? tarif edebilirmisin? başımıza gelirse diye ;)
Hakan gösterdin mi motoru ustaya.rölantide çalışırken aniden tam gaz verip bırak.mavimsi bir duman atmıyorsa sorun yoktur.ya da rampa yukarı yarım debriyajla geri geri zorla arabayı o zaman da dumanlama yapar motorda sıkıntı varsa.belki bir yerlerden yağ kaçırmış da olabilir kontrol ettir derim:good:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan gösterdin mi motoru ustaya.rölantide çalışırken aniden tam gaz verip bırak.mavimsi bir duman atmıyorsa sorun yoktur.ya da rampa yukarı yarım debriyajla geri geri zorla arabayı o zaman da dumanlama yapar motorda sıkıntı varsa.belki bir yerlerden yağ kaçırmış da olabilir kontrol ettir derim:good:
büyük ihtimalle biyerlerden yağ kaçırıyodur, mavi duman vs. yok
cumartesi gidicem kısmetse,hafta içi imkanım olmuyor.. 30km uzakta servis bana