Astra F Kullanıcıları Buraya

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, 1 yıllık 2000 model astra g hümdarlığımdan sonra aracımı satıp ev aldım. Şimdi borclar biraz hafifledi. Bende astraki memniyetimden dolayı şimdi astra f kasa almay karar verdim. ( g kasa alamıyorum 7000 YTL m eksik :) ). Buna göre;
1- Sizce doğru tercihmi yaptım.
2- Motor performansı ve sorunsuzluğu g kasalar kadar iyimi veya dahamı iyi
3- 10250 YTL ye 1997 model 87000 kmde HB GLS buldum ABS yok. Sadece sol arka kapıda boya var. Diğer taraflar gayet temiz.
4- Birde alacağım kişi aracın, amortisörleri, alt takımı, balataları, eksoz takımını, baskı bilye balatayı, fren diklerini degistirmis. Bu km için bana normal gelmedi sizce bir sorun olabilirmi?

Bu konularda bana yardım olursanız cok sevinirim.

- f kasalar gayet güzel
-motorlar aynı performans olarak f kasalar daha iyidir çünkü daha hafif;)
-resmen bedava
-dikkatli ol git iyi bi ustaya baktır,servis kayıtlarını sor, test sürüşü yap sonra karar ver:good:

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya adam çooook sıkıştı yada o arabada baba bi sorun var 87 000 de arabanın disklerimi değişir mi ya benimki otomatik 128 000 de ve hala orjinal diskleri üstünde ( ototmatilerde çok fren yapılır da ) bide o yapıldığı denen bakım giderleri 1,5-2 tutar .. hayırlısı .. uzun lafın maili sağlam araştır gerekirse dod gibi bi yerde epikeriz cıkart sonra başın ağrımasın derim...

abi disk mi kampana mıı??

benim frenlerden ıslık sesi geliyo aniden basınca tam dururken...acaba kampanadan mı yoksa balata mı??*

mustaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada ben farketmedim ama sizin imzanız yok imza ayarlara giriniz ve imza oluşturmak zorundasınız...ayrıca kendinizi üye arşivinde tanıtmalısınız.aksi takdirde cvp alamazsınız??

Yaklaşık bir yıldırr girmiyorum forma geçmişte kendimi tanıtmıştım.

Bu arada verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Arabanın ekspertizi var. Aynen dediklerim yazıyor raporda. Araç GLS çift airbag, klima ve çelik cant mevcut.
benimde kafama takılan noktalar. özellikle diskler, komple eksoz ve amortisörler acaba araç çok sert bir çukurama girdi diye tereddütteyim. Araca daha test sürüsü yapamadım. Ama bir arkadaşım yaptı gayet güzel diyor. İnsallah cumartesi günü bende aracı kontrol edip bir ustaya gösterdikten sonra alacağım.

Son düzenleme:

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapsında o zaman oylamayla yaparız artık bişeyler..:p Yalnız adam parayı buldu artık f kasadan vazgeçebilir..(Lojistik olayıı)..Duruma bakarmısın işi gücü bıraktık dedikodu yapıyoruz,koskoca adamlar..:D

Hayırdır hem begendiğini sölüyosun hemde imzayı kullanmıyorsunn?

bende neden kulağım çınladı diyodum bütün gün ya:D

f kasadan 2 sene vazgeçmem sonrasında 3.16 compact ti veya cooper olacak.2 sene aynı arabamla sizlerleyim Allah bi kaza bela veya terslik vermezse,sonrasında da yeni arabayla kısmetse sizlerleyim:D

angel konusuna gelince sabredin arkadaşlar;)

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

f kasadan 2 sene vazgeçmem sonrasında 3.16 compact ti veya cooper olacak.2 sene aynı arabamla sizlerleyim Allah bi kaza bela veya terslik vermezse,sonrasında da yeni arabayla kısmetse sizlerleyim:D

efe tak şu angelları artık
güzel olursa bende takacam (daha doğrusu aydınlatmada sorun olmuyosa):D

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Beyler canım çok sıkkın...Yaklaşık 20 dk önce Şanzıman problemi yasadım...Kim bilir şimdi fatura ne cıkacak...moralim alt üst oldu...Araba vitese geçmiyor..Anca stop edince geciyor..

geçmiş olsun; düz vites ise muhtemelen debriyaj ayırmıyordur ; teli falan çıkmıştır ; inşallah ucuz yollu hallolur...

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, 1 yıllık 2000 model astra g hümdarlığımdan sonra aracımı satıp ev aldım. Şimdi borclar biraz hafifledi. Bende astraki memniyetimden dolayı şimdi astra f kasa almay karar verdim. ( g kasa alamıyorum 7000 YTL m eksik :) ). Buna göre;
3- 10250 YTL ye 1997 model 87000 kmde HB GLS buldum ABS yok. Sadece sol arka kapıda boya var. Diğer taraflar gayet temiz.
4- Birde alacağım kişi aracın, amortisörleri, alt takımı, balataları, eksoz takımını, baskı bilye balatayı, fren diklerini degistirmis. Bu km için bana normal gelmedi sizce bir sorun olabilirmi?

1-)Walla abi gerçekten yaşına göre çok iyi araçlar ama diri bi astrayı tavsiye ederim çünkü cidden hoşafı çıkmış bi F kasa ocağına incir ağacı dikebilir:( ama temiz bi F kasa resmen kendine aşık eder kendine;)
2-)performansa gelirsek abi X16XEL motorlu bi G kasayla F kasanın motorları ayndır lakin donanım ve kasa olarak biraz daha G kasa hantaldır:) yani performasn olarak F kasa biraz daha öndedir:)
3-)şimdi araç görmeden bişey diyemem ama şunu söleyebilrim gerçekten araç driyse bu fiayata bedava;)
4-)ayrıca kmsinden önce değişmiş ama tabi bunu kötüye yormamak lazım:) sonuçta bende titiz birisi olduğumdan usta değişmesi gerek dediği anda değişir:D :D :D belki alacağınız kişide titizse değiştirmiştir;) ama abi aracı göremeden bişey demek yanıltıcı olur;)
Ama şunu söleyebilirim eğer diri temiz bi F kasa alırsan kendini sevdireceğinden eminim:)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler canım çok sıkkın...Yaklaşık 20 dk önce Şanzıman problemi yasadım...Kim bilir şimdi fatura ne cıkacak...moralim alt üst oldu...Araba vitese geçmiyor..Anca stop edince geciyor..
Çok geçmiş olsun Mutlu abi cidden üzüldüm bak ne güzel böle fani işlerle uğraşırken drubtan birisinin aracının arıza vermesi cidden beni çok üzüyo:( neyse inş. teli meli kopmuşturda teli değişir:)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1-fiyat/fayda analizi yaparsak daha iyi bi seçim bulamadım ben ;)
2-ecotecler tamamen aynı motor, bikaç g kasa yemişliğim var performans açısından :rolleyes:
3-fiyat epeyce uygun, boya neden olmuş darbe mi çzik mi çürük mü? öğrenin derim
4-154000 de benim araç, fren diski değiştirdim bi de egsoz, diğerleri hala üstündeki, çok fazla parçası değişmiş
başına bişey gelmiş de olabilir, servis tuzağına düşüp bidünya para verip değiştirmiş de olabilir. ama bunları dağıtacak bi darbe alan araç sanıyorum kendini belli eder, opel yetkili serviste ekspertiz yaptırın derim..
gerçi acemi şöfor acemiliğini atmış ta olabilir,
kaldırımlara çarpar, baskı balatayı bitirir, tümsek çukur ne varsa dalar :D aynen bunları abime yaşatan bitane acemi yengem var ordan biliyorum, jant düzeltenlere abone olmuştu resmen :D:D:D

ya adam çooook sıkıştı yada o arabada baba bi sorun var 87 000 de arabanın disklerimi değişir mi ya benimki otomatik 128 000 de ve hala orjinal diskleri üstünde ( ototmatilerde çok fren yapılır da ) bide o yapıldığı denen bakım giderleri 1,5-2 tutar .. hayırlısı .. uzun lafın maili sağlam araştır gerekirse dod gibi bi yerde epikeriz cıkart sonra başın ağrımasın derim...
:good: :good: Murat abiyle aynı fikirdeyim

efe ağzının tadını biliyosun kardeşim :D

geçmiş olsun; düz vites ise muhtemelen debriyaj ayırmıyordur ; teli falan çıkmıştır ; inşallah ucuz yollu hallolur...

mutlu aynen halilin dediği benim unoda başıma gelmişti, yayı çıkmış bazen geçiyor bazen geçmiyordu,
stop edip 1 e takıp debriyajlı çalışınca sorunsuz yürüyodu, pek para da tutmamıştı hatırladığım kadarıyla.

Son düzenleme: