astra G 1.6 Ecotec motor lpg önerisi

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2004 comfort aracımda ki lpg tesisatının tamamını değiştirmeye karar verdim bugün buradaki paylaşımları okudum obd li olsun falan demişler di atiker için 1500 tl fiyat verdiler prins içinse 2000 tl fiyat verdiler. Her ikisi de OBD li ama usta OBD bu araçlar için çok önemli değil dedi kafam karıştı doğrusu faydası olacak mı

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
yağlamalı sistem montaj yaptırın. astra için mutlak gerekli. marka değil usta önemli.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2004 model bir araçta yağlama sisteminin gereksiz olduğunu düşünenlerdenim.. Düzgün montaj ve kalibrasyon sonrası OBD'ye gerek yok, lamba yakmaz zaten.. Kit montajı yapan usta konusu burada markasına göre çok daha önemli..

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2004 model bir araçta yağlama sisteminin gereksiz olduğunu düşünenlerdenim.. Düzgün montaj ve kalibrasyon sonrası OBD'ye gerek yok, lamba yakmaz zaten.. Kit montajı yapan usta konusu burada markasına göre çok daha önemli..

Berkay bey selamlar. Ankara için lpg montajı yapacak usta tavsiyeniz var mıdır?
Lamba yakmayacak bir sistem istiyorum aracıma ilk kez lpg bağlanacak.

mehmetx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aynı motor zafira aracıma berke otogazda lpg bağlattım atiker atikfast modeli gayet memnunum

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ankara için arıza yakmayan bir montaj istiyorsanız Fark Otogaz, Safa Özkan [emoji106]

Montajin üstüne AFR ayarinizi da yapar, benzin performansında teslim eder.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey, arıza ışığı yandı mı acaba? Esas aklımı kurcalayan durum bu.

hayır arıza ışığı yakmamıştı ama diğer arkadaşın dediği gibi fark otogaza gidip taktırabilirsiniz AFR ayarı diye bir ayar yapıyorlar ben yaptırdım aracın zengin-fakir karışımını bu ayar ile benzinle eş değer duruma getiriyorlar ben çok memnunum 8,5 ay oldu lpg ye geçeli araba benzinde mi lpg de mi anlamıyorsun bile üstelik 7 kişi klıma açık kullanıyorum zaman zaman

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hayır arıza ışığı yakmamıştı ama diğer arkadaşın dediği gibi fark otogaza gidip taktırabilirsiniz AFR ayarı diye bir ayar yapıyorlar ben yaptırdım aracın zengin-fakir karışımını bu ayar ile benzinle eş değer duruma getiriyorlar ben çok memnunum 8,5 ay oldu lpg ye geçeli araba benzinde mi lpg de mi anlamıyorsun bile üstelik 7 kişi klıma açık kullanıyorum zaman zaman

Peki hocam, şimdi kontrol edince gördüm, atikfast modeli iki çeşit, biri normal, diğeri obd'li. Sizinki obd'li olan versiyon mu diğeri mi acaba?

Bu obd konusu biraz muamma benim için. Çok tavsiye etmiyor tamircim. Eğer obdsiz bir sistem arıza ışığı yakmıyorsa tercih sebebidir benim için.

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dün fark otogaz'a giderek görüştüm. AFR ayarı dahil nakitte 1850 tl fiyat veriler atiker grand için. Atiker gold'da aynı fiyat. Önümüzdeki hafta içi gidip taktıracağım ancak gold mu grand mı bilemedim.