Astra G 99 model gazda silkeleme

avmehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar. ben yaklasik 3 ay önce opel astra 99 model aracima atiker sirali sistem lpg sistemi taktirdim. ancak lpg geçisinden sonra aracimla seyir halinde iken ayagimi gaz pedalindan yarim çektigimde araçta ani bir silkemele olmakta. tam gaz verdigimde veya ayagimi gaz pedalindan tam çektigimde ise bu titreme sona eriyor. montaji yaptirdigim sivas surtas bayisi bu sikayetimi çözememis ve beni motor ustasina yönlendirmistir. bu sikayetim araç benzinle çalistiginda olusmamaktadir ve bu sikayetim lpg taktirdiktan sonra ortaya çikmistir. sanayide bujileri değiştirttim, boğazı temizlettim ama düzelme olmadı. konuştuğum birkaç astra sahibinde de atiker takılı olanlarda da bu sorun devam ediyormuş. hatta birisi bobini bile değiştirmiş ama yine düzelmemiş. bu durumu nasıl çözeceğiz.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atiker hangi sistemi ?
öncelikle bağlantıları söktür, taktırdığın yere, tek tek kontrol edin.
başka çaren yok.

araç arıza ışığı yakıyor mu ? hata kodu var mı beyninde acaba?

ysf06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bu opellerde bi srunmu yoksa bizemi denk geliyo 97 astram var tomesotto takılı aynı srun var gazdan çektiğim an tekleme silkeleme ne dersen de işte

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bu opellerde bi srunmu yoksa bizemi denk geliyo 97 astram var tomesotto takılı aynı srun var gazdan çektiğim an tekleme silkeleme ne dersen de işte
kaliteli kit kullanacaksınız,kaliteli kit kullanan arkadaşların çoğunda bu tür şikayetler gözlenmez.ama benzinde su yüzüne çıkmayan sorunların lpg de kolayca kendini belli ettiğini söylemişti ustam,arkadaşın dediği gibi,muhtemel parçaları sıra sıra değiştireceksiniz,deneme yanılma yöntemiyle:D

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
O muhtemel parçaları değiştirip arızayı bulana kadar en az 1000TL paran gider.
En basit çözüm lpg rolanti ayarını biraz yükselttir.
Aracı da genelde viteste kullanın (boşa atmayın)
Uğraşmayın nerde trak orada bırak. Opel bu Allah muhafaza ocak batırır :D

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin buji filtre seti degişmeli. ecu veya regulatorde sorun yoksa. lpg enjektorlerine giren meme nin çapına bakılmalı 2.0 veya 1.8 lik ise 1.6 veya 1.5 e indirilmeli. yeterli basınçta gelmiyordur gaz ondandır. bunu söyleyin bakalım ne diyecekler..