Astra G - Birsürü problem, önerileriniz?

kdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba,

99 Astra G CD aracımda alttaki problemler var, bunların çözümü için tercihen anadolu yakasında güvenilir özel servis aramaktayım:

1.) Direksiyondaki korna butonu patlağı, bunu daha önce yetkili servise sormuştum airbagle birlikte değişir 2 milyar civarı masrafı var demişlerdi ben de vazgeçtim. Daha sonra yan sanayisinin olduğunu öğrendim ancak bazı ustalar da yan sanayinin olası bir kaza durumunda airbag’in açılmasını engelleyebileceğini, garanti vermediklerini söylemişlerdi, ben de yine vazgeçtim. Yan sanayi için de 300 civarı bi para istemişlerdi, dezavantajlarını da düşününce mantıksız geldi. O şekilde bıraktım. -HALLOLDU.

2.) Yol bilgisayarı ekranı karakter silinmesi. Yine bunu yetkili servise sordum, deli bi para söylemişlerdi tam aklımda değil. Sanayide de yaptıracak bi yer bulamadım. -HALLOLDU-

3.) ön-arka tampon boyası.

4.) Sol çamurluk, sol ön ve arka kapılardaki ufak vuruklar için düzeltme ve boya,

5.) Değişen sağ arka çamurluk tam yerine oturmadı gibime geliyor bunun tekrar bir elden geçirilmesi,

6.) arabanın dışındaki çıtalar, hatta tüm plastik parçalar, ayna çevreleri vs. gibi. Bunların da reni ciladan bozulmuştu, eski görünümünün kazandırılması,

7.) Car400’ün potansiyometresi, (ses artırıp azaltmada problem var) -HALLOLDU-

8.) Jant boyama,

9.) Sağ koltuk sağ tarafından çıkan plastik parça gibi ufak tefek ayrıntılar...

Araba 150bin km’yi aşmış durumda..

Şimdi bunları parça parça yaptırıp en sonunda da ziebart vs. bir bakıma sokasım var, aslında yürüyen ve motor iyi durumda ama yukarda yazdığım kozmetik epey kötü gösteriyor aleti. Tavsiye ve önerilerinizle yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Tşk.

Bu arada;
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=2188

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Ooooo baya işin var arkadaşım senin.Ama çok da korkulacak türden şeyler değil kanımca.Acizane bazılarına cevap vereyim hemen:
3-Tamponları güvenilir bi boyacıya boyatabilirsin(tahminen 300 falan tutar)
5-Çamurluğu sağlam bi kaportacıya küçük bi işçilik ücreti vererek halledebilirsin
8-Jantları komple boyatman (4 ünü de) 250 falan olması lazım
Benim fikrim bunlar.Ancak diğer arkadaşların daha net çözüm önerileri olcaktır elbette ...

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana istanbul opeli tavsiye ederim özel sevis olarak .çok iyi deneyimli ustaarı vardır.bilgin olsun.sorunsuz bir şekilde aracını en iyi şekilde istediğin gibi yaparlar bilgin olsun

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar sorularınıza Ankaradan bir kac cevap verbilirm

1-kornanın bulundugu kapagın yenisini 30 ile 100 ytl arasında airbagsiz olarak alabilirsiniz (Ankarada var) yada burada airbag yırtıklarını %1 hata ile onaran arkadaslarımısz var 50 ytl ye yaptırabilirsin hergun onlarcasını yapıyolar.
2-silinen karakterler için 100 ytl kesin 1 yıl garantili
6-wurth plastik yenileyici

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarının ekranını ankarada tamır eden biri war diye duymuştum birde çıkmasıyla değiştirbilirsin

kdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çok teşekkürler yalnız ben istanbuldayım.

ekran tamir de olabilir, çıkma da. çıkmasını nerden kaça bulabilirim? daha pahalıya patlayacaksa gerek yok...

plastikler için wurth'u deneyeceğim,

direksiyon kapak tamir fiyatları iyiymiş, bir de burada başka bir topikte artık orjinal olarak da sadece kapak kısmının üretildiğini okumuştm, var mı böyle birşey gerçekten ve varsa fiyat ne kadar? 2002'den sonra o problem çözüldü demişti bir arkadaş ama tam link hatırlamıyorum.

daha önceden üyeydim ve burda bostancı sanayideki bir servisten bahsediliyordu, hatta o servisten yetkililer de üyeydi, yanlış mı hatırlıyorum, orası neresiydi, ben acaba burdan başka bir opel forumuna mı üyeydim :eek: :D

burcet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece direksiyondaki patlak kısımların üzerine gelecek şekilde siyah deri parça yapıştırabilirsin.Yapamam dersen deri döşeme ustalarına müracaat.

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kdogan' Alıntı:
daha önceden üyeydim ve burda bostancı sanayideki bir servisten bahsediliyordu, hatta o servisten yetkililer de üyeydi, yanlış mı hatırlıyorum, orası neresiydi, ben acaba burdan başka bir opel forumuna mı üyeydim :eek: :D

İstanbul Bostancı Oto Sanayi Sitesinde
OPEL TEAM Servis vardır.

OPEL TEAM SERVICE
0216 574 58 22
0216 574 58 24

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bostancı sanayisinde yol bilgisayarının ekrarını 200 e yaparım demişlerdi bana
ayrıca bu astra g lerde yol bilgisayarının silinmesi hatası çok fazla bendede aynı sorun var.