Astra G Classic ve Sis Farı

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2006 Astra G classic aracım var. Ama bildiğiniz gibi bu araçta sis farı yok.. Sis farı taktırmak istiyorum ama nasıl olacak aracın garantisi gidermi(ön tampon kesilecek diyorlar) ve maliyeti ne kadardır bir bilginiz varmı?? Teşekkürler....

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sisfarı bildiğim kadarıyla orjinal 600 ytl olacak garanti hakkında bi fikrim yok
tampon kesilecek ama zaten yerleri bellli :)

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım uygun fiyatlara yan sanayi sis farı bulabilirsin. garanti için bişey diyemiyorum ama garanti dışı kalacağını zannetmiyorum ( ama eğer sisler için ön hazırlık yok ise sonradan çekilen kablo garanti dışı kalmasına yol açabilir . sen en iyisi servise bi danış )

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok pahalı değmez bence yansanayi taktır garanti bitince

IceBreaker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben daha dün taktım sis farı bende ded astra clasıc var. sıfır brezilya malı idi sislere 60 liraya aldım.sisleride kendim taktım takmak kolay aslında tamponun arkasında zaten vida yerleri var.takmak sorun olmadı anlayacağın. durumumu da anlatayım.kablo tesisatı çekili fakat ön sis lambasının düğmesi yoktur seninkinin. far düğmesinin altında 1 tane düğme varsa o arka sislerin düğmesidir . 2 tane düğme olması lazım anlayacağın ya far düğmesini olduğu kutuyu değiştireceksin oda pahalı.Orjinali 130ytl civarı dediler çıkmasınında 60 ytl dediler...
yanlız elektronik bilgin biraz varsa kendinde halkledersin düğme olayını.ben
komple far kutuusunu çıkardım içinde önler için düğme verine 1 tane buton takman gerekli ve de arka sisin yanında önsisn düğmesi yerine konulan palstiği 3 mm kadar keseceksin ve içine bi tane palstikten butona basacak bi uzatma yapman lasım.yada en kolayı ön sislerin butonunu arka sislerin butonuyla paralel yapacaksin.arka sis düğmesine bastığındahem ön hem arka yanacak.
faka iş sadece o düğmeyi takıncada bitmiyor. anladığım kadarıyla sigorta panosundada yapman gereken işlemler var galiba o kısıma bakmak istemedim fazla uğraşmak gerekiyordu.bugün arabayı babama verdim elektrikçide arka sise giden kablodan ek alıp direk araya röle koyup ön sslerde bağlamış.ben orjınal olsundiye baya uğraştım ama hatta düğmeyide ahlletmiştim ama daha ilerini yapamadım :D
buraya da bakabilirsin ben yazmıştım
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=5092

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam önlerle arkaları bi bağlama yaa arka sisler arkadan gelenleri çok rahatsız ediyor söyleyeyim paso laf yersin sonra biraz elin cebine gitsin orjinal olsun için rahat olsun ön göstergeler de de sis farının ışığı yansın mis gibi

DaRkFaCe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
The End' Alıntı:
Arkadaşlar 2006 Astra G classic aracım var. Ama bildiğiniz gibi bu araçta sis farı yok.. Sis farı taktırmak istiyorum ama nasıl olacak aracın garantisi gidermi(ön tampon kesilecek diyorlar) ve maliyeti ne kadardır bir bilginiz varmı?? Teşekkürler....

walla kardes aynısınıda bende yapacagım 2006 astra g war bendede fiyat arasatırmaısnı yaptım orjinal almaya hiç gerek yok adam kendisi soledı hatta 40 lira sis farının teki far anahtarıda orjinal 45 ytl tamponun kesılmesı cıkar tak yapması 150 liraya maloluyo... kolay gelsinn...

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyeleriniz için Saolun arkadaşlar... En iyisi galiba Darkface'in dediği gibi farları ve anahtarı yan sanayi almak hemde ekonomik... Icebraker anlattıklarını anladım ama ne kadar uygulayabilirim bilmiyorum.. En iyisi oto elektrikçiye uğramak :) Teşekkürler....